Beykoz bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Beykoz Gezilecek Yerler

İstanbul’un yeşil ve mavinin birbirine karıştığı nadir semtlerinden biri olan Beykoz, şehrin akciğeri olarak nitelendiriliyor…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Beykoz Gezilecek Yerler

Toplam 26 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Yuşa Tepesi

"Çok güzel bir yer"

"Yuşa Tepesi"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Otağtepe

"Fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer"

"14M ve Üsküdar’dan kalkan 15M"

8.7

Misafir yorumu

3 yorum

Anadolu Feneri

"Her şey için çok güzeldi"

"Güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Yoros Kalesi

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü rahatça görüyoruz"

"Yoros Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Elmasburnu Mesire Yeri

 • Doğal Güzellikler
 • Riva

"Çok temiz"

"Elmasburnu Mesire Yeri"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Poyrazköy Kadınlar Plajı

"Deniz pis, kumsal rezalet"

"Kesinlikle girmeyin"

2.0

Misafir yorumu

2 yorum

Göksu Deresi

"Tertemiz olsa"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Küçüksu Kasrı

"Tarih, manzara, karabataklar"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Mihrabat Korusu

"Mihrabad Korusu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Polonezköy Arıcılık Müzesi

"Harika balınız var"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Beykoz Tarihi Mekanlar

İstanbul'un yeşil ve mavinin birbirine karıştığı nadir semtlerinden biri olan Beykoz, şehrin akciğeri olarak nitelendiriliyor…
İstanbul'un, Karadeniz'e açılmadan önceki son ilçesi Beykoz. Bir nevi şehrin Karadeniz'i diyebiliriz. Sahip olduğu yoğun orman dokusu nedeniyle İstanbul'un akciğeri olarak da anılıyor. Çok fazla yeşil barındırmasından dolayı da şehrin en huzur dolu semtlerinden biri olma özelliği taşıyor. İstanbul Boğazı'nın kıyısında, Anadolu Yakası'nda yer alan Beykoz, sakin bir semt olmasının yanı sıra, tarihsel kültürü ile de oldukça zengin. İstanbul'u İstanbul yapan semtlerden biri olan bu semte adım attıysanız, size rehber olabilmesi açısından Beykoz gezilecek yerler listesi hazırladık.

Beykoz Korusu: Beykoz dendiği zaman akla gelen ilk yer hiç şüphesiz Beykoz Korusu. Yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seren Beykoz Korusu, temiz hava ve kuş sesleri eşliğinde huzurun dibine vurabileceğiniz bir yer.

Otağtepe: Beykoz'un Kavacık semtinde yer alan Otağtepe, Beykoz gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından biri. Benzersiz manzarasıyla göz kamaştıran Otağtepe, şehrin muhteşem güzelliğini tarihi dokuyla harmanlayan oldukça özel bir yer.

Yuşa Tepesi: Beykoz'un en çok turist çeken noktalarından biri olan Yuşa Tepesi, denize en yakın ve en yüksek tepesinde yer alıyor. Yuşa Peygamber'in gömülü olduğuna inanılan Yuşa Tepesi, bu nedenle bir hayli ziyaretçi akınına uğruyor.

Polonezköy: Aslında Polonezköy başlı başına 1 tam gününüzü ayırmanız gereken bir yer. Kahvaltı mekanları, çiftlikleri, binicilik alanları, şirin otelleri ve orman içerisindeki yürüyüş parkurları ile Polonezköy, İstanbul'un arka bahçesi konumunda.

Anadoluhisarı: Beykoz'un en ünlü ve tarihi semti olan Anadoluhisarı da bir gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz bir yer. Anadolu Hisarı Kalesi, çok sayıda dizinin çekildiği taş kaldırımlı dar sokakları, tarihi evleri ve eşsiz boğaz manzarası ile Anadoluhisarı, Beykoz gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından.

Riva: Şehrin gürültüsünden uzakta, deniz kıyısında biraz olsun sakin vakit geçirmek için Riva ideal bir ortama sahip. Beykoz ilçesine bağlı olan Riva, şirin mi şirin bir sahil kasabası. Özellikle rakı-balık keyfi için Riva'ya mutlaka uğramalısınız.

20 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
20
Her şey için çok güzeldi
10

-

Anadolu fenerine Biz evlilik teklifi için Taşlıhan restorana gittik çok özel birgündü benim için mekan çok güzel kaliteli bir yer butikotelide var nikah yemeği ve balayı içinde Taşlıhan?a gelmeyi düşünüyorum herşey için çok güzeldi

20
Çok temiz
10

-

çok temiz, manzara harika, belediye işletiyor, fiyatlar gayet uygun. Piknik alanları var.

20
Harika balınız var
10

-

Harika balınız var. Yine geleceğim.

20
Deniz pis, kumsal rezalet
2

-

Otopark, şezlong, giriş ve en önemlisi devletin döktüğü, bizlere kullanmamız için verilen asfalt bile ücretli yani bir nevi değnekçilik faaliyeti var. Deniz pis, kumsal rezalet ve verilen şezlonglara yatmaktansa, tabure üstünde oturmayı hatta ve hatta kumda oturmayı tercih ederdim. Burası hayatımda gördüğüm en iğrenç ötesi yer resmen. Dolandırıcılar ve mafya işletiyor burayı. He bir de çok nazikler, yardımcı oluyorl.. Devamını Göster

20
Kesinlikle girmeyin
2

-

Sitenizi cumartesi ziyaret ettim pazar günü plaja gittim. Öncesinde ön bilgi almama rağmen ne ben ne ailem ne de oradaki insanların %90'ı memnun kalmadık. Tek kelimeyle iğrenç, rezalet bir plaj. Servis şoförünün söyledikleriyle plajdaki ortam tamamen tutarsız, öncesinde rezervasyon yaptırmak adına aradığımızda çok insanlarla muhatap olmuştum, biraz şoförün samimiyetine güvenip gitme kararı aldım ama... Keşke gitmese.. Devamını Göster

20
Tarih, manzara, karabataklar
10

-

Tarih, manzara, karabataklar, martılar, deniz, gemiler, Rumelihisarı eşliğinde içilen çay daha lezzetli. Bu güzellikleri yaşayabildiğimiz için mutlu olmalı, kendimizi şanslı olduğumuzun farkında olmalıyız.

20
Tertemiz olsa
5

-

Dere tertemiz olsa ve kokmasa günün her saatinde çok güzel.

20
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer. Herkesin gitmesini tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.

20
Fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer
10

-

Boğaz ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü görüp, fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer. Herkese tavsiye ederim.

20
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü rahatça görüyoruz
10

-

Yoros Kalesi'ne çıktığımızda Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü rahatça görüyoruz. Alt tarafında lokanta/kafe de var. 3. Köprü'yle tam fotoğraf çekebilirsiniz.

20
14M ve Üsküdar’dan kalkan 15M
6

-

Kadıköy'den kalkan 14M ve Üsküdar'dan kalkan 15M otobüsleri direk Otağtepe'ye gidiyor.

20
Güzel
10

-

Güzel bir yer. :)

20
polonezkoy tabiat parki
10

-

Böyle bir yer edebi metinlerle anlatılmalı, kısır ve yavan bir anlatım...

20
czestochova meryem ana kilisesi
10

-

Dedemin adı Mehmet, ananemin adı Huriye. Polonezköy'ün girişinde mezarlığı geçtikten sonra sağ tarafta kalan kilisenin sol tarafındaki eski jandarma karakolunun üstündeki evde 1930 senesinden itibaren orada ikamet ettiler. Her sene okul tatilinde İstanbul Sultanahmet'ten Polonezköy'e annem Muazzez ve kardeşlerim ile beraber yaz tatilini o canım gibi sevdiğim Polonezköy'de geçirirdik. Adım Saim, 1945 doğumluyum. Çocu.. Devamını Göster

20
Yuşa Tepesi
10

-

Rivayete göre mezarın yerini tam kestiremedikleri için bu kadar uzun yapıldığı söylenmektedir.

20
Elmasburnu Mesire Yeri
10

-

Aradığım şeyleri bulamadım.

20
Otağtepe
10

-

Yolunuz bir gün İstanbul'a düşerse ve İstanbul otellerinden herhangi birinde konaklama fırsatı bulduysanız mutlaka buraya uğrayın. Bu eşsiz manzarayı görme fırsatını kaçırmayın.

20
Mihrabad Korusu
10

-

İstanbul'un ve boğazın en güzel seyredilebileceği yerlerden biri. Koru içindeki cafe, kahvaltı da dahil olmak üzere her öğün yemek için muazzam bir yer. Bir çok filmde ve dizide set olarak kullanılan bu mekanda fiyatlar da oldukça makul. Güneşli bir havada yürüyüş için uygun kıyafetler seçerseniz yakın çevrede de bir çok gezilecek görülecek yer var.

20
Yoros Kalesi
10

-

Yoros Kalesi;Anadolu Kavağında İstanbul Boğaz'ının Karadenizle birleştiği yere hakim bir bir tepenin üzerinde bulunan,yüz ölçümü açısından İstanbul'un en büyük tarihi kalesidir.Eski bir Bizans Kalesi olduğu bilinmektedir.Duvarlarında halen Yunanca yazıtlar bulunur. Kalenin özellikle manzarası açısından çok farklı bir atmosferi var.Tüm İstanbul'u (her iki yakasını birden) ve boğazı,aynı zamanda Karadenizi görebiliyo.. Devamını Göster

20
Yuşa Tepesi
10

-

İlk gördüğümde böyle uzun türbe mi olur diye şaşkınlığımı gizleyememiştim.Türbe şahane bir yere yapılmış.Özellikle hafta sonları inanılmaz kalabalık oluyor.Mükemmel bir manzarası var.Yuşa Hazretlerini her ziyaret edişimden sonra yakınındaki Yoros Kalesi ne çıkmadan asla dönmem, çünkü Yoros'un manzarasını Boğaz dışında İstanbuldaki hiçbir manzaraya değişmem.