Ordu bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ordu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in görülmeye değer şehirlerinden biri olan Ordu, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile kendisini keşfedecek gezginleri bekliyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ordu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Sarmaşık Kaplıcaları

"Çöplük gibi"

"Hizmet sıfır"

1.3

Misafir yorumu

4 yorum

Yason Kilisesi

"Ne olursanız olun gidin"

"Fotoğrafçılar için gün batımı"

9.0

Misafir yorumu

3 yorum

Perşembe Yaylası

 • Doğal Güzellikler
 • Ordu

"Kesinlikle görmelisiniz"

"Fotoğraflarından daha da güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kadılar Yokuşu

"Yeşil-mavi-kumsal"

"Ünye’ye renk katıyor"

9.5

Misafir yorumu

2 yorum

Bolaman Kalesi

"Bolaman Kalesi"

"Bolaman Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Ordu Ulugöl

"Gitmeniz şart"

"Kafa dinlemek için süper"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Hoynat Adası

"Patika yol bulunmakta"

"Kuş türleri olduğu söyleniyor"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Cotyora Bozukkale

"Odada hiçbir hizmet yok"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Ordu Taşbaşı Kültür Merkezi

"Manzaranın keyfi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Fatsa Yalıköy

"Pişmanlık"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Ordu Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in görülmeye değer şehirlerinden biri olan Ordu, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile kendisini keşfedecek gezginleri bekliyor...
Doğu Karadeniz'in kapısı Ordu, doğal güzellikleri, bitki örtüsü, mavi ve yeşilin kucaklaştığı kıyıları, yükseltilerindeki uçsuz bucaksız ve birbirinden güzel yaylaları ile turizmde geleceği parlak bir şehir. Ordu'ya bir seyahat planlıyorsanız Ordu gezilecek yerler listemize göz atmanızı öneriyoruz... Konaklama seçenekleri için uygun Ordu otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal Güzellikler: Ordu, Karadeniz bölgesindeki birçok şehir gibi hayranlık uyandıran doğal güzelliklere sahip. Milli parklar, vadiler, göller, nehirler, adalar bu doğal güzelliklerin eşsiz parçaları. Ordu'da gezip keşfedebileceğiniz doğal güzellikler arasında mutlaka görmenizi önerdiklerimiz Asarkaya Milli Parkı, Turnasuyu Vadisi, Ordu Çambaşı Yaylası, Melet Nehri, Ordu Ulugöl ve Hoynat Adası.

Müzeler: Ordu geziniz sırasında şehrin geçmişine dair bilgi sahibi olmak ve tarihe tanıklık etmek isterseniz Ordu'daki müzeleri ve kültür merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Ordu Müzesi, Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi ve Taşbaşı Kültür Merkezi Ordu'da görmenizi önerdiğimiz müzeler.

Kaleler: Ordu'da gezginlerin uğrak noktası olan duraklardan biri de Ordu kaleleri. Eşsiz doğa manzaralarına sahip olan Ordu Kaleleri'nden olan Bolaman Kalesi, Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi ve Kurul Kalesi'ni görmeden Ordu'dan ayrılmayın.

Plajlar: Karadeniz'in masmavi sularının ve tertemiz kumsallarının keyfini çıkarabileceğiniz plajlar var Ordu'da. Yaz aylarında Çaka Plajı, Mavi Dünya Plajı ve Efirli Plajı en çok ilgi gören plajlardan.

Eğer Ordu'nun şehir manzarasını yüksek bir tepeden izlemek isterseniz Boztepe'ye mutlaka çıkmanızı öneriyoruz. Boztepe'deki seyir teraslarından Ordu'nun manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bununla beraber Ordu yaylaları ve Ordu fındık bahçeleri de şehirde gezmenizi önerdiğimiz yerlerden.

28 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
28
Manzaraları görülmeye değer
9

-

Yalıköy fatsanın en guzel ılcelerındendir. Ancak Yalıkoyu bılen bırıyle gezmenız gerekır , yamaçlarındakı koyler ve sahane manzaraları gorulmeye deger. Plajı olan ender koylerden biridir . Ayrıca koftesını bır kere yersenız mutlaka gerı gelirsiniz . Halkı misafirperverdir . Mınıbus ıle kenarından gecerek kesfedemezsınız . Lutfen detaylı bılgıye sahıp olmadan olumsuz elestırı yapmayın.

28
Pişmanlık
1

-

Gorseldeki gibi bir yer degil 5 kurus etmez tam bir pismanlik geldik gorduk 2 dk kalmadan gittik resmen resim insanlari buraya cekmek icin fotomontajlanmis

28
Yeşil-mavi-kumsal
10

-

Sadece Kadılar Yokuşu değil, Çamlık denilen park da çok güzel. Güneşin hem denizden doğduğu hem de denizden battığı Türkiye'nin nadir yerlerinden bir tanesidir. Deniz kıyısında çam ağaçlarının içerisinde hem kumsal hem yürüyüş yolları hem deniz feneri de içerisinde. Bir zamanlar Ayanikola adındaki kilisenin bulunduğu bir ada var. Yeşil-mavi-kumsal.

28
Ünye’ye renk katıyor
9

-

Tarihini, yürüyüş yoluyla, eşsiz tarihi evleriyle Ünye'ye renk katan Kadılar Yokuşu deniz manzarasıyla buluşunca ortaya harika bir kare çıkıyor.

28
Çöplük gibi
1

-

Bizde yıllarca giderdik. Yıllar yılıdır 0 gelişme bile yok. Pis son derece. 2016 yılında gittik. Alt katları sel almış. Çöplük gibi. Biz zor kaçtık oradan. Yazık değil mi bu güzelim şifalı suya. Sarmaşık Kaplıca'nın suyu son derece sağlıklı. Allah böyle şifalı bir su vermiş neden kıymeti bilinmiyor ve güzel bir tesis yapılmıyor. İyi olmaya giden bulaşıcı hastalığa yakalanıp gelir.

28
Patika yol bulunmakta
8

-

Tünele Perşembe istikametini geçtikten 100 metre sonra koya inen patika yol bulunmakta. Buradan koya inip yüzerek ulaşmak mümkün. Biz öyle yapardık.

28
Hizmet sıfır
1

-

Korku filmi çekilen yerler bile daha güzel. Yemek yok, yatak iki yüz yıllık, hizmet sıfır, bakmayın bile. Kaşıntıdan ölüyoruz pislikten. Yan taraf Suriyelilere verilmiş ev ama pisliklerini dışarı atmışlar. Allah rızası için gelmeyin. Ablam buraya 92'de gelmiş, hala aynı, bir çarşaf bile değişmemiş.

28
Kuş türleri olduğu söyleniyor
8

-

Adaya geçişin nereden olduğunu göremedim. Var mı onu da bilmiyorum. Adayı uzaktan tünel çıkışı seyrettim, yağmur altında. Adada çeşitli kuş türlerinin olduğu da söylenmekte ama ben yağmurdan göremedim. Tünelin üst tarafında geçerken bir cafe gibi bir yer gördüm, belki oradan dürbün vs yardımı ile güneşli günlerde kuş türleri görülebilir.

28
Ne olursanız olun gidin
9

-

Şanslıysan havanın güzel olduğu zamanlarda görsel bir şov… Çayını al, çık kayalıkların üstüne yudumla seyret hoyratça taşlara vuran dalgaları. Şansızsanız geçin kilise ile fenerin ortasındaki yeşilliğe, yürüyün yağmurla beraber özgürlüğe. :) Ama ne olursanız olun gidin görün. :)

28
Kesinlikle görmelisiniz
10

-

Kesinlikle ama kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden biri. Benim gittiğimde şans yanımda değildi, sisten tabiri caizse göz gözü görmüyordu ama o halde bile mükemmeldi. Gölet etrafında yürüyüş yaptık, tepeye çıktık ama tepe hep sisti. :) Gitmeden muhakkak Aybastlı gözlemeci teyzeden çökelekli gözleme yiyin. Mükemmel yumuşaklıkta, harika bir gözleme. Fiyatı da ucuz 3 TL tanesi. :)

28
Odada hiçbir hizmet yok
2

-

Olabilecek en kötü şartlarda hizmet sunan bir konaklama alanı. Otel dahi diyemiyorum. Odalardaki televizyonlar iyi değil, banyo, tuvalet emin olun gerçekten kötü. Diğer odalarda iyi bir şeyler var mıdır bilmiyorum ama sittinsene bir daha asla bu otelde kalmam. Kalacak olanlara da şimdiden söyleyeyim en fazla dört kanal. Odada hiçbir hizmet yok. Mini bar yok, su yok, fecinin ötesinde.

28
İnsan bir bakım yapar
2

-

Berbat bir yer ya. İnsan bir bakım yapar, ne güzel kaynak suyunuz var fakat bunu kullanmayı bilmiyorsunuz, çok üzücü.

28
Fotoğrafçılar için gün batımı
8

-

Manzara güzel. Çayınızı yudumlayabileceğiniz bir mekan ve piknik yapabileceğiniz bir alan da var Fener tarafında. Özellikle fotoğrafçılar için gün batımını tavsiye ederim. Yalnız mekan tarafında denizden gelen ağır bir koku var. Islah edilmeli.

28
Küçük bir gölet gibi
6

-

Güzel fakat küçük bir gölet gibi. Perşembe Yaylası'na çıkarken yol üzerinde uğranabilir. Fakat özellikle gitmeye değecek gibi değil. Sakarya'nın Poyrazlar Gölü bile buradan büyük ve güzel.

28
Fotoğraflarından daha da güzel
10

-

Fotoğraflarından daha da güzel. Ordu Merkez'e biraz uzak olsa da gidip görmeye değer. Özellikle temmuz-ağustos gibi sıcak aylarda... Çok rüzgarlı ve soğuk olabileceğinden pantolon tavsiye edilir. Mesire alanları da var. Piknik yapmaya müsait. Çok temiz ve güzel bir camisi var. Yürüyüş parkuru bebek arabası ve bisiklet için müsait.

28
Kamp yapabilme imkanı
5

-

Burada kamp yapabilme imkanı var mı?

28
Gördüğüm en pis yerlerden
1

-

İnternette anlatıldığı gibi katiyen değil, gördüğüm en pis yerlerden biri. 10 üzerinden sıfır puan bile çok burası için.

28
Kayalıklar manzarayı güzelleştiriyor
10

-

Kilise ve deniz fenerinden oluşuyor. Deniz kenarındaki kayalıklar manzarayı güzelleştiriyor.

28
Gitmeniz şart
10

-

Eğer sonbaharsa ve siz de Ordu'da iseniz Ordu Ulugöl'e gitmeniz şart. Çünkü pişmanlık peşinizi bırakmayacaktır.

28
Manzaranın keyfi
10

-

Manzaranın keyfine mistik bir bakış açısıdır Ordu Taşbaşı Kültür Merkezi.

28
Doğayla iç içe
10

-

Ordu'da mangal yapmanın ve doğayla iç içe olmanın en güzel yaşandığı mekandır Ordu Çambaşı Yaylası.

28
Kafa dinlemek için süper
10

-

Kafa dinlemek için süper yer. İnsanın oraya geldiğinde zor gidesi geliyor. Doğa ve göl ortamı rahatlayıcı. Herkese tavsiye ederim.

28
Görülmeye değer
10

-

Doğal, mavi ile yeşil, görülmeye değer. Ordu'nun her yeri güzel. Ordu Kurul Kayası ve Ordu Ulugöl.

28
Aşırı eğlenceli
10

-

Her sene Ordu'ya gittiğimizde ailecek gittiğimiz bir yer ve aşırı eğlenceli. Şehrin kalabalığından uzaklaşabileceğin doğal mekanlardan biri. Herkese gitmeyi öneririm pişman olmazsınız.

28
Gerçekten orası çok güzel
10

-

Ben de Ordu'nun Aybastı Zaferimilli Köyü'ndenim. Gerçekten orası çok güzel. Yolunuz oraya düşürse uğramayı unutmayın.

28
Dursun Karakoç tarafından...
10

-

Gümüşhane'den İzmir'e giderken sahil yolunu seçtik. Ordu'ya geldiğimizde çok kalabalıktı, meşhur pideciye uğradık. İnsanlar ayakta sıra bekliyorlardı. Biz tereyağlı pideden yedik ama pidelerimizi bitiremedik vakit dar olduğu için teleferiğe binemedik. Ordu'yu ve sahil şehirlerini gezmeyi çok istiyorum ama nasip olmadı. Ordu'ya ve Ordululara selamlar.

28
Bolaman Kalesi
10

-

Betül Hanım, Bolaman Kalesi ile ilgili detaylı bilgileri sayfamızda paylaşabilirsiniz.

28
Bolaman Kalesi
10

-

Biraz fazla az olmuş.