Patara Kum Tepeleri

  • Antalya / Kaş / Patara

Patara Kum Tepeleri

Antalya'nın dillere destan güzellikteki ilçelerinden Kaş'ta yer alan Patara Kum Tepeleri, bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Tıpkı bir çölü andıran kum tepeleri, Kaş merkezine 43 km uzaklıktaki Patara Antik Kenti ve 12 km uzunluktaki Patara Plajı yakınlarında konumlanıyor. Tepeler, incecik bir kuma sahip olması ve muhteşem manzarasıyla ön plana çıkıyor.

Patara Kum Tepeleri'nden bakıldığında hem Patara Plajı hem de antik kent manzarası görülebiliyor. Tepelerde yer alan kumlar tamamen rüzgarın durumuna göre şekilleniyor ve yalnızca ülkemizden değil, dünyanın dört bir yanından turistin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kum tepelerine gelen ziyaretçiler hem burada bol bol manzara fotoğrafı çekiyor hem de unutulmaz bir gün batımı manzarasının tadını çıkarıyor.

Özellikle bahar ve yaz aylarında sayısız turiste ev sahipliği yapan Patara Kum Tepeleri, pek çok filmin çöl sahnesi için de kullanılıyor. Eğer günün birinde sizin de bu eşsiz keşif rotasına yolunuz düşerse Patara Plajı'nı ve Patara Antik Kenti'ni de seyahat planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin. Keyifli konaklama seçenekleri için Antalya otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın