İnönü Yaylası

  • Sakarya / Pamukova

İnönü Yaylası

Hem kamp alanı olan hem de doğa tutkunlarının vazgeçilmez noktalarından biridir İnönü Yaylası. Adapazarı-Pamukova sınırlarında olan İnönü Yaylası, çam, göknar ve meşe ağlarının arasında uzanıp giden bir vadide yer alır.

İstanbul'a yakın olması sebebiyle günübirlik turlarla ziyaret edebilir ya da burada birkaç gününüzü kamp kurarak geçirebilirsiniz. Yeşillikler arasında sadece doğanın tadını çıkarıp bolca keşifler yapmak sizi hem keyiflendirecek hem de dinlendirip huzur verecek. Ulaşımı zor değildir yaylanın. Pamukova üzerinden Hüseyinli Köyü istikametine doğru gidildiğinde önce Ercuva Yaylası daha sonra İnönü Yaylası karşılayacak sizleri.

Yaylanın içinde irili ufaklı mağaraları keşfedebilme imkanına da sahip olacaksınız. Yürüyüş patikalarında geçtiğinizde dikkatinizi çeken çok detay olacak yaylada. Harika bir gezi ve kamp alanı olan İnönü Yaylası'na en kısa zamanda gidip doğanın içinde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Bahara yakın gitmeli
9

-

Harika bir yer. Özellikle bahara yakın gitmeli, sislerin içinden geçip yukarı çıkmak maceralı bir yol sunuyor size. Motosikletlerle çıktık biz, oldukça keyifliydi. Fakat silah sesinden rahatsız oluyorsanız tavsiye etmem. Ama her ne olursa olsun ses fişekleri atılıyor, kurşun kullanılmıyor. Gördüklerim hep kurusıkıydı. Detaylı resimleri Instagram sayfamda paylaşıyorum. Ekleyerek görebilirsiniz. Instagram: metins_s_p.. Devamını Göster