Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Orhangazi Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Orhangazi civarında görülmesi gereken 2 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Bursa
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3/5 Çok İyi
(3 değerlendirme)
Bursa

Orhangazi Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Uludağ’ın eteklerinde sergilediği tarihi gerçekliğiyle ziyaretçilerini uzun bir yolculuğa çıkarır Orhangazi.

Bu sayfamızda Orhangazi’nin gezilecek yerleri ve tarihi mekanlarından bahsedeceğiz.

Orhangazi’de ilk olarak tarihi bir değeri olan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan Orhangazi Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. 1339 yılından bu yana ayakta kalmayı başaran cami, Osmanlı’nın ikinci hükümdarı Orhan Gazi tarafından yaptırılmıştır. Cami, muazzam bir mimariye ve sadeliğiyle gözlere hitap eden motiflere sahiptir.

İznik Gölü’nün bir kısmı Orhangazi ilçesinden geçmektedir. İznik Gölü’nü gezmek için bir gününüzü ayırabilirsiniz. Bursa’nın tabiat güzellikleri arasındaki İznik Gölü, Orhangazi’de keşfedilmeyi bekleyen noktalardandır.

Orhangazi diğer ilçelere yakın olması sebebiyle sınırları dışında olan tarihi ve doğal güzelliklere kolay bir ulaşım yolu sunar.

Bursa’nın il merkezinde bulunan Ulu Cami, hem mimarisi hem de iç mekanıyla görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Bursa Ulu Camii, 1396-1400 yılları arasında inşa edilmiştir. 2 minaresi ve 20 kubbesiyle görkemli bir yapıya sahip olan cami, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmıştır.

Orhangazi gezi listenize dahil etmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise; Yeşil Camii’dir. Yeşil Camii esasında İznik’te bulunuyor. Orhangazi ile İznik arası yaklaşık 42 km’dir. Orhangazi gezinizde 1378 yılında Çandarlı Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan Yeşil Camii’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.