Orhangazi bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Orhangazi Gezilecek Yerler

Uludağ’ın eteklerinde sergilediği tarihi gerçekliğiyle ziyaretçilerini uzun bir yolculuğa çıkarır Orhangazi.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Orhangazi Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Keramet Kaplıcaları

"Çok bakımsız"

"Cennet köşe"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Orhangazi Tarihi Mekanlar

Uludağ'ın eteklerinde sergilediği tarihi gerçekliğiyle ziyaretçilerini uzun bir yolculuğa çıkarır Orhangazi.

Bu sayfamızda Orhangazi'nin gezilecek yerleri ve tarihi mekanlarından bahsedeceğiz.

Orhangazi'de ilk olarak tarihi bir değeri olan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan Orhangazi Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. 1339 yılından bu yana ayakta kalmayı başaran cami, Osmanlı'nın ikinci hükümdarı Orhan Gazi tarafından yaptırılmıştır. Cami, muazzam bir mimariye ve sadeliğiyle gözlere hitap eden motiflere sahiptir.

İznik Gölü'nün bir kısmı Orhangazi ilçesinden geçmektedir. İznik Gölü'nü gezmek için bir gününüzü ayırabilirsiniz. Bursa'nın tabiat güzellikleri arasındaki İznik Gölü, Orhangazi'de keşfedilmeyi bekleyen noktalardandır.

Orhangazi diğer ilçelere yakın olması sebebiyle sınırları dışında olan tarihi ve doğal güzelliklere kolay bir ulaşım yolu sunar.

Bursa'nın il merkezinde bulunan Ulu Cami, hem mimarisi hem de iç mekanıyla görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Bursa Ulu Camii, 1396-1400 yılları arasında inşa edilmiştir. 2 minaresi ve 20 kubbesiyle görkemli bir yapıya sahip olan cami, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmıştır.

Orhangazi gezi listenize dahil etmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise; Yeşil Camii'dir. Yeşil Camii esasında İznik'te bulunuyor. Orhangazi ile İznik arası yaklaşık 42 km'dir. Orhangazi gezinizde 1378 yılında Çandarlı Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan Yeşil Camii'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Çok bakımsız
2

-

Sakın gitmeyin. İstanbul'dan misafirlerimi alıp İznik'i gezdik. Dönüşte de bu kaplıcaya uğradık. Girer girmez suyun üzerinde bir cismin bize doğru yüzdüğünü fark ettik. Büyük abdestini birisi yapmış midemiz bulandı. Suya bile bakamaz oldum. Görevliler çok geç müdahale ettiler. Suyun içinde naylon poşet de vardı. Çok bakımsız ve avam. Bu havuzun işletmesi devlete verilmeli ya da adam gibi işletme yönetmeli.

2
Cennet köşe
10

-

Cennet köşelerinden bir yer.