Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Orhangazi Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Orhangazi civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Orhangazi Camii
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa
Orhangazi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa
Keramet Kaplıcaları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Bursa
Orhangazi Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
1/5 Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
05.08.2018
İbrahim morkoç
Keramet Kaplıcaları için yapılan yorum
Çok bakımsız
Sakın gitmeyin. İstanbul’dan misafirlerimi alıp İznik'i gezdik. Dönüşte de bu kaplıcaya uğradık. Girer girmez suyun üzerinde bir cismin bize doğru yüzdüğünü fark ettik. Büyük abdestini birisi yapmış midemiz bulandı. Suya bile bakamaz oldum. Görevliler çok geç müdahale ettiler. Suyun içinde naylon poşet de vardı. Çok bakımsız ve avam. Bu havuzun işletmesi devlete verilmeli ya da adam gibi işletme yönetmeli.

Orhangazi Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Uludağ’ın eteklerinde sergilediği tarihi gerçekliğiyle ziyaretçilerini uzun bir yolculuğa çıkarır Orhangazi.

Bu sayfamızda Orhangazi’nin gezilecek yerleri ve tarihi mekanlarından bahsedeceğiz.

Orhangazi’de ilk olarak tarihi bir değeri olan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan Orhangazi Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. 1339 yılından bu yana ayakta kalmayı başaran cami, Osmanlı’nın ikinci hükümdarı Orhan Gazi tarafından yaptırılmıştır. Cami, muazzam bir mimariye ve sadeliğiyle gözlere hitap eden motiflere sahiptir.

İznik Gölü’nün bir kısmı Orhangazi ilçesinden geçmektedir. İznik Gölü’nü gezmek için bir gününüzü ayırabilirsiniz. Bursa’nın tabiat güzellikleri arasındaki İznik Gölü, Orhangazi’de keşfedilmeyi bekleyen noktalardandır.

Orhangazi diğer ilçelere yakın olması sebebiyle sınırları dışında olan tarihi ve doğal güzelliklere kolay bir ulaşım yolu sunar.

Bursa’nın il merkezinde bulunan Ulu Cami, hem mimarisi hem de iç mekanıyla görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Bursa Ulu Camii, 1396-1400 yılları arasında inşa edilmiştir. 2 minaresi ve 20 kubbesiyle görkemli bir yapıya sahip olan cami, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmıştır.

Orhangazi gezi listenize dahil etmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise; Yeşil Camii’dir. Yeşil Camii esasında İznik’te bulunuyor. Orhangazi ile İznik arası yaklaşık 42 km’dir. Orhangazi gezinizde 1378 yılında Çandarlı Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan Yeşil Camii’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Orhangazi Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Orhangazi için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Orhangazi için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Keramet Kaplıcaları, Orhangazi konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Orhangazi için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Orhangazi için gezilecek ücretsiz yerler : Keramet Kaplıcaları, Orhangazi Camii, Orhangazi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Orhangazi konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Orhangazi için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Orhangazi için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Keramet Kaplıcaları, Orhangazi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Orhangazi konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Orhangazi için gezilecek yerler nelerdir?
Orhangazi için gezilecek yerler : Keramet Kaplıcaları, Orhangazi Camii, Orhangazi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Orhangazi konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.