Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Spor Kompleksi
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Müzeler
Ulaşım

Popüler Kırıkkale Otelleri

Daha fazla otel gör

Kırıkkale Gezilecek Yerler

Kırıkkale civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kırıkkale Polisevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Silah Sanayi Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Kırıkkale Otogarı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Başpınar Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Kırıkkale Üniversitesi
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Hasandede Camii
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırıkkale
Ceritkale Kaya Mezarları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1/5 Kötü
(1 yorum)
Kırıkkale
Sulu Mağara

Sulu Mağara

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(3 yorum)
Kırıkkale
Çeşnigir Köprüsü
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Kırıkkale

9 mekandan 9 tanesi gösteriliyor

Kırıkkale Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Silah Sanayi Müzesini ziyaret etmek, Kırıkkale gezilecek yerler listesi içerisinde dikkat çekici bir tecrübe olarak karşınıza çıkabilir. 1990 senesinde ziyaretçilerin erişimine açılan bu müze, Kırıkkale’nin merkezinde yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı eserlerinin toplandığı Silah Sanayi Müzesinde, toplamda 200’den fazla eser bulunmaktadır.

Çeşnigir Köprüsü, Kırıkkale’de gezilecek tarihi yerler arasında bulunmaktadır. Büyük Selçuklu Devleti döneminde inşa edildiği bilinen bu köprü, Kırıkkale Keskin ilçesinde bulunmaktadır. Yapımında kullanılan taşlar ve Kızılırmak manzarası ile birlikte Çeşnigir Köprüsü, Kırıkkale ziyaretçileri tarafından en sık tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.

Çeşnigir Kanyonu ise, bölgede bulunan cam seyir terası ile ziyaretçilere ayrı bir keyif sunmaktadır. Kırıkkale gezilecek yerler listenize Çeşnigir Köprüsü ve kanyonunu ekleyerek doğa yürüyüşleri yapabilir, Kızılırmak nehri üzerinde tekne turuna da katılabilirsiniz. Bununla birlikte bölgeyi ziyaret ettiğinizde çevrede bulunan tesislerin lezzetli menüleri ile yöresel lezzetleri tadarak karnınızı doyurabilirsiniz.

Obaköy – Yeşil Vadi, Kırıkkale gezilecek doğal yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Kırıkkale Yahşihan ilçesinde bulunan ve tam Kızılırmak kıyısına bakan bu mekan; Kırıkkale’nin öne çıkan eğlence ve dinlence merkezleri arasında yer almaktadır.

Bölgeyi ziyaret ettiğinizde Obaköy tarafında ırmak kenarına yerleştirilen iskeleler, hobi bahçeleri ile yemek, spor ve oyun alanlarını görebilirsiniz. Bununla birlikte bu bölgede atlar için padok alanı da yer almaktadır. Yeşil Vadi bölgesinde ise yine aynı şekilde ırmak kenarında iskeleler ile geniş ve yeşillik alanlar sizleri beklemektedir.

Obaköy ve Yeşil Vadi yapılan bir asma köprü ile birbirine bağlanmıştır. Kırıkkale gezilecek yerler arayışında iseniz, bu arayışı yemyeşil bir doğa ve eğlence dolu bir gün ile taçlandırmak istiyorsanız Obaköy Yeşil Vadi sizin için en doğru gezi rotası olacaktır.

Kırıkkale gezilecek doğal yerler açısından oldukça zengin bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda Kırıkkale gezilecek yerler listesi içerisine Lavanta Vadisi ve eşsiz güzellikteki lavanta tarlalarını da eklemeniz önerilmektedir. 35 dönümlük bir alan kaplayan Lavanta Vadisi, bölgeyi ziyaret eden Türkiye ve dünyadan pek çok turistin uğrak noktası olmuştur.

Bu bölgede bulunan lavanta bahçelerini ziyaret etmeniz için en uygun zaman dilimi ise, temmuz ayı olarak belirtilmektedir. Lavanta bahçelerinde gezerken mis gibi kokuyu derince içinize çekebilir yörede bulunan salıncaklarda sallanabilirsiniz.

Hasandede Peribacaları, Kırıkkale doğal güzellikleri listesi arasında yer almaktadır. Burası bir anlamda Kırıkkale’nin Kapadokya’sı olarak da anılmakta ve ziyaret edilmektedir. Hasandede Köyü ziyaretiniz esnasında dağ yamacında görebileceğiz bu doğal oluşum, kırmızı peribacası olarak da bilinmektedir.

Dünyada oldukça ender bulunan bu kırmızı peribacası yapısı, Kırıkkale’yi ziyaret eden misafirlere özellikle gün batımında enfes bir manzara sunmaktadır.

Kırıkkale gezilecek yerler arasında eğlence ve doğa ile iç içe geçebileceğiniz bir mekan arayışı içerisindeyseniz Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı’nı listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Çocuklarınız ve sevdiklerinizle ziyaret edebileceğiniz bu mekan, Kırıkkale Ballışeyh ilçesi içerisinde yer alıyor.

Bir doğa mekanı olarak karşınıza çıkacak olan bu enfes yerde göl kıyısında sakin yürüyüşler yapma imkanı bulabilir, ata binebilir ve okçuluk gibi çeşitli aktivitelerde bulunabilirsiniz. Heyecanlı aktiviteler arayışında olan misafirler, Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı ziyaretleri esnasında göl üzerine kurulan yerde zipline yapabilirler.

Ballışeyh ilçesi içerisinde yer alan bir diğer Kırıkkale gezilecek yerler rotası Ballı Baba Türbesi ve Camisi olarak karşınıza çıkacaktır. Kırıkkale’de gezilecek tarihi yerler arasında da sayabileceğimiz bu mekan, şehrin sembollerinden bir tanesi haline gelmiştir. 1121 senesinde inşa edildiği düşünülen bu türbe ve caminin, kimler tarafından yaptırıldığı ise bilinmemektedir.

Taş duvarları molozdan, ahşap tavandan ve kırma çatıdan oluşan caminin tavanındaki ahşap işçiliği ise, mekanı ziyaret eden ziyaretçilerinin beğenisini toplamaktadır. Şehir içerisinde yer alan toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabileceğiniz bu camiyi ziyaret rotanıza eklemeniz tavsiye edilmektedir.

Kırıkkale gezilecek yerler listesi arasında Hasandede Camisi ve Türbesi, Haydar Sultan Camisi gibi dini inanç ve turizm açısından değerli mekanlar da bulunmaktadır. Haydar Sultan Camisi ve Türbesi avlusunda bulunan Deliler Kuyusu ise çevresinde gelişen anlatı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kültür ve edebiyatımızın önemli ismi Hoca Ahmet Yesevi’nin oğlu olan Haydar Sultan’ın, burada düşmana esir düştüğü ve bu kuyuya hapsediliği hikayesi, bölgeyi ziyarete gelenler tarafından ilgiyle karşılanmakta ve bölgenin değerini artırmaktadır.

Senenin belli dönemlerinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinlikleri esnasında Haydar Sultan Camisi ve bahçesinde bulunan Deliler Türbesi, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Kırıkkale gezilecek yerler rotası oluştururken, Kırıkkale’nin mutfak kültürünü de göz ardı etmemeniz önerilmektedir. Kırıkkale iline ait olarak tescillenmiş keskin tava, bir köfte türü olan besmeç, Karaahmetli patlıcan turşusu gibi lezzetlerin yanı sıra bölgede bulunan yer altı ocaklarından çıkarılan Delice tuzu da yörenin öne çıkan tatları arasında yer almaktadır.

Kırıkkale bölgesini eğer yakın illerden geliyorsanız günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte uzak şehirlerden geliyor ya da detaylı bir Kırıkkale gezisi yapmak istiyorsanız yöreye düzenlenen turlardan faydalanabilirsiniz.

Kırıkkale’yi bireysel olarak gezmeyi planlama amacındaysanız ve Kırıkkale gezilecek yerler listesi ve rotasını kendiniz oluşturmak istiyorsanız yörede, keşfedeceğiniz pek çok mekan ve lezzet sizleri beklemektedir. Tatilinizi planlarken konaklama seçeneklerine göz atarak Kırıkkale otelleri ve pansiyonlarını görüntülemek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Kırıkkale Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kırıkkale için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Kırıkkale için gezilecek en popüler tarihi yerler : Çeşnigir Köprüsü, Hasandede Camii, Kırıkkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kırıkkale için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kırıkkale için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Sulu Mağara, Ceritkale Kaya Mezarları, Kırıkkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kırıkkale için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kırıkkale için gezilecek ücretsiz yerler : Sulu Mağara, Çeşnigir Köprüsü, Ceritkale Kaya Mezarları, Kırıkkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kırıkkale için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kırıkkale için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Sulu Mağara, Ceritkale Kaya Mezarları, Başpınar Stadyumu, Kırıkkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kırıkkale için gezilecek yerler nelerdir?
Kırıkkale için gezilecek yerler : Sulu Mağara, Çeşnigir Köprüsü, Ceritkale Kaya Mezarları, Kırıkkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.