Kırıkkale bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kırıkkale Aktiviteleri

Zengin kültürünün yanı sıra, yöresel yemekleriyle damağınıza hitap eder hem de aktiviteleriyle eğlenceli vakitler sunar Kırıkkale.Kırıkkale Görülecek Yerler - Kırıkkale En İyi 10 Yapılacak Şey

Zengin kültürünün yanı sıra, yöresel yemekleriyle damağınıza hitap eder hem de aktiviteleriyle eğlenceli vakitler sunar Kırıkkale.

Kırıkkale'de yapılacaklar listenizde olması gereken çok şey var...

İlk olarak şehrin birbirinden güzel ve bol oksijenli yaylalarını mutlaka keşfetmelisiniz. Güzel bir yayla havası sizleri dinlendirmeye ve enerji depolamanıza fazlasıyla yardımcı olacak. Konaklama seçenekleri için uygun Kırıkkale otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yapmanız gereken ikinci aktivite ise olta balıkçılığı… Kapulukaya Baraj Gölü ile Kızılırmak Vadisi'nde olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Doğal bir güzellik arasında stresinizi üzerinizden atmak istiyorsanız, olta balıkçılığıyla mutlaka ilgilenmelisiniz.

Şehrin birbirinden güzel ve birbirinden özel kilim ve heybelerinin satıldığı çarşılara gidip kendinize ve sevdiklerinize yöresel kilimler alabilirsiniz.

Bu arada her yıl eylül ayında düzenlenen Karakeçili Uluslararası Kültür Şöleni'ne de dahil olup eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Şölen 15-16-17 Eylül arası gerçekleşmektedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın