Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Plaj
Turistik Yerler

Kerpe Gezilecek Yerler

Kerpe civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kerpe Kartal Kayaları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli
Ömerağzı Koyu
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Kocaeli’nin bir beldesi olan Kerpe gezilecek yerler açısından da misafirlerine zengin seçenekler sunmaktadır. Eğer yakın zamanda ve özellikle yaz sezonunda bu bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız Kerpe doğal güzellikler ve koylar listesi sizlere hayalinizdeki tatili yaşatacak özelliklere sahip olarak karşınıza çıkacaktır.

Kerpe koyları, eşsiz plajları ve sahip oldukları mükemmel doğa ile bölgeyi ziyarete gelen misafirlerin bir numaralı tercihleri arasında yer almaktadır. Kerpe tarihi yerler açısından ise ne yazık ki pek de zengin bir bölge sayılmaz.

Eğer bu bölgeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız Kerpe’nin bu açığını Kocaeli’de bulunan diğer tarihi mekanları ziyaret ederek ya da Kerpe plajları ve koylarında mükemmel bir deniz keyfi yaparak kapatabilirsiniz.

Kerpe gezilecek yerler listenizde ilk olarak ziyaret etmeniz önerilen yerler bu bölgede bulunan plajlar ve koylar olacaktır. Kerpe plajları içerisinde denizin tadını çıkarabileceğiniz ve çeşitli aktivitelerde bulunabileceğiniz mekanlar da bulunmaktadır.

Denizle bütünleşerek unutulmaz bir plaj keyfi yapmak isterseniz Kerpe doğal güzellikler listesi içerisinde yer alan Ömerağzı Koyu, tam da bu isteğinizi karşılayacak bir özelliğe sahip. Karadeniz’in kenarında yer alan bu koy, deniz keyfi yaşamak isteyen misafirlerin yanı sıra masmavi doğasıyla kampsever tatilciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Bu bağlamda düşünüldüğünde koyu ziyaret etmeye gittiğinizde kamp ve piknik alanları ile karşılaşabilir dilerseniz sizler de burada konaklayabilirsiniz. Mavi ve yeşilin birleştiği Ömerağzı Koyu, kamp ve deniz tatili yaparken doğa yürüyüşü, meditasyon, bisiklet sürüşü gibi etkinlikler için de oldukça uygun bir mekan olarak karşınıza çıkacaktır.

Kerpe gezilecek yerler listemizin bir sonraki başlığı ise bölgede bulunan plajlar. Kocaeli Kandıra’ya bağlı bulunan Kerpe’de pek çok plaj bulunuyor. Kerpe Halk Plajı, Sosyete Plajı, Kerpe Kadınlar Plajı, Sarısu Plajı gibi mekanları tercih ederek deniz ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kerpe Plajı, masmavi denizi ve sahil alanı ile civarda yaşayan halkın ve yakın bölgedeki şehirlerden gelenlerin akınına uğruyor. Özellikle hafta sonu oldukça kalabalık olan bu plajda, günübirlik turistlere sıkça rastlayabilirsiniz. Plajın bu derece kalabalık olacağını göz önünde bulundurarak bölgeyi ziyaret etmek için erkenden yollara düşmeniz önerilmektedir.

Kerpe Kadınlar Plajı ise, bölgede bulunan Miço Koyu içerisinde yer alıyor. İsminden de anlaşılabileceği gibi bu plaj sadece kadınların kullanabileceği bir mekan. Kadın arkadaşlarınız, aileniz ya da çocuklarınızla bu plajı ziyaret ederek eğlenceli bir günü kendinize hediye edebilirsiniz.

Kerpe gezilecek yerler listesi oluştururken sakin deniz keyfinin yanı sıra heyecan ve adrenalin dolu bir tecrübe elde etmek isterseniz, bu isteğinizin karşılanabileceği mükemmel dalga sörfü mekanı da sizleri bekliyor olacak.

İç denizlerin büyük dalgalar üretmediği ve buna bağlı olarak dalga sörfü için pek de uygun olmadığı söylense de Kerpe’de bir sörf okulu bulunuyor. Buradaki dalgalar pek tabii ki bir okyanus dalgası kıvamında değil fakat, sörf okulunu ziyaret ederek dalga sörfü maceranıza ufak da olsa bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bununla birlikte Danube Sörf Okulu bünyesinde yer alan hosteli tercih ederek bölgede konaklayabilirsiniz. Tüm bu mekanlar ve sizlere sundukları seçenekler göz önüne alındığında Kerpe plajlar listesi içerisinde mutlaka kendinize en uygun olacak mekanı bulabilirsiniz.

Kerpe doğal güzellikler arasında bölgedeki plajlar ve koyların bulunduğunu belirtmiştik. Bölgede bulunan Kartal Kayaları, Eski Kerpe Burnu, Kandıra Babatepe gibi alanlar, doğa ile buluşmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanları olarak karşımıza çıkyor.

Eğer Kerpe ve Karadeniz manzarasına kuş bakışı bir göz atmak isterseniz Kandıra Babatepe’yi ziyaret etmeniz tavsiye edilecektir. Adeta bir seyir terası özelliğine sahip olan Babatepe’de, aynı zamanda Türk tarihinin önemli şahsiyetlerinden bir tanesi olan Akçakoca Bey’in anıt mezarı da yer almaktadır.

Babatepe’yi ziyaret ettiğinizde bu değerli anıt mezarı da görerek aynı zamanda ufak çaplı bir Kerpe tarihi yerler gezisi de gerçekleştirebilirsiniz.

Kerpe gezilecek yerler listesinden size önerebileceğimiz bir diğer mekan ise Kerpe Kartal Kayaları olacaktır. Binlerce yıl boyunca dalga ve rüzgar aşındırmasına uğrayan ve bu serüvenin ardından günümüzdeki şeklini aldığı belirtilen Kartal Kayaları, Kerpe doğal güzellikler denince akla ilk gelen ve turistler tarafından en sık ziyaret edilen bölgeler arasında yer alıyor.

Balık tutmak, kamp yapmak, kaya tırmanışı ya da dalış gibi heyecan içeren aktivitelerde bulunmak için Kerpe Kartal Kayaları bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Özellikle gün doğumu ve gün batımında muhteşem bir manzaraya sahip olan bu kayalıkları ziyaret etmek için özel araç ya da şehir içi toplu taşıma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kerpe tarihi yerler listesi arayışında olan turistler için, Kerpe’nin bağlı bulunduğu Kandıra ilçesindeki tarihi mekanlara göz atmaları önerilmektedir. Seyrek Kalesi, bu bağlamda tarihsever Kerpe ve Kocaeli turistleri tarafından en sık ziyaret edilen rota olarak karşınıza çıkacaktır. Sizler için hazırladığımız Kandıra gezilecek yerler ve tarihi mekanları listesine de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz de özellikle yaz mevsiminizi, nahif ve kibar bir yerde yeşillikler içinde geçirmek ya da günübirlik kısa kaçamaklarla şehir hayatına ufak bir ara vererek derin bir nefes almak istiyorsanız Kerpe, sizin için en doğru tatil rotası olacaktır.

Kerpe tatilinizi erken rezervasyon ya da dönemsel fırsatlarla planlamak ve Kocaeli otellerine göz atmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kerpe Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kerpe Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kerpe Kartal Kayaları, Kerpe Doğal Havuz, Narköy Kerpe, Kerpe Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kerpe Mah için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kerpe Mah için gezilecek ücretsiz yerler : Kerpe Kartal Kayaları, Kerpe Doğal Havuz, Narköy Kerpe, Kerpe Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kerpe Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kerpe Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kerpe Kartal Kayaları, Kerpe Doğal Havuz, Narköy Kerpe, Kerpe Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kerpe Mah için gezilecek yerler nelerdir?
Kerpe Mah için gezilecek yerler : Kerpe Kartal Kayaları, Kerpe Doğal Havuz, Narköy Kerpe, Kerpe Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.