Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Kerpe civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Kerpe, Marmara bölgesinde yaz tatilleri için tercih edilen, tatilcilerin popüler gezi rotalarından biri. Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Kerpe'de gezmenizi önerdiğimiz ilk yerlerden biri Kerpe plajları. Merkezde bulunan Kerpe Plajı denize girmek için aileleerin en çok tercih ettiği sahil. Gün içinde genellikle kalabalık olan Kerpe Plajı'nda restoranlar da bulunuyor.

Eğer daha sakin ve sessiz bir plajda denizin keyifini çıkarmak isterseniz Kerpe Miço Cennet Koyu'nu gezebilirsiniz. Orman içinden kısa bir yürüyüşle ulaşılan Miço Limanı'nı görmenizi öneriyoruz. Kerpe plajları arasında Kerpe Sarısu da gezip keşfedebileceğiniz bir sahil şeridi.

Kerpe gezilecek yerler arasında yörenin ünlü doğal güzelliği Kerpe Kartal Kayaları var. Denizin aşındırması sonucu bugünkü şekillerini alan Kartal Kayaları'nu Kerpe geziniz sırasında mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Eğer Kerpe'ye tepeden bakmak isterseniz Kerpe Babadağı'na çıkmanızı öneriyoruz. Merkeze yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan ve 400 metre yükseklikteki Babadağı'nda doğa ile iç içe vakit geçirebilir, Karadeniz sahilinin enfes manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kerpe'de gezdikten sonra vaktiniz varsa yakın mesafede bulunan Kefken, Akçakoca, Cebeci ve Kumcağız'ı da gezebilir, Karadeniz sahillerinin güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.