Kerpe bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kerpe Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kerpe Sarısu

"kerpe sarisu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kandıra Bağırganlı

"Konaklama için Cici Pansiyon"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kumcağız Plajı

"Denizi ve kumsalı güzel"

4.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kerpe Tarihi Mekanlar

Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.
Kerpe, Marmara bölgesinde yaz tatilleri için tercih edilen, tatilcilerin popüler gezi rotalarından biri. Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Kerpe'de gezmenizi önerdiğimiz ilk yerlerden biri Kerpe plajları. Merkezde bulunan Kerpe Plajı denize girmek için aileleerin en çok tercih ettiği sahil. Gün içinde genellikle kalabalık olan Kerpe Plajı'nda restoranlar da bulunuyor.

Eğer daha sakin ve sessiz bir plajda denizin keyifini çıkarmak isterseniz Kerpe Miço Cennet Koyu'nu gezebilirsiniz. Orman içinden kısa bir yürüyüşle ulaşılan Miço Limanı'nı görmenizi öneriyoruz. Kerpe plajları arasında Kerpe Sarısu da gezip keşfedebileceğiniz bir sahil şeridi.

Kerpe gezilecek yerler arasında yörenin ünlü doğal güzelliği Kerpe Kartal Kayaları var. Denizin aşındırması sonucu bugünkü şekillerini alan Kartal Kayaları'nu Kerpe geziniz sırasında mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Eğer Kerpe'ye tepeden bakmak isterseniz Kerpe Babadağı'na çıkmanızı öneriyoruz. Merkeze yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan ve 400 metre yükseklikteki Babadağı'nda doğa ile iç içe vakit geçirebilir, Karadeniz sahilinin enfes manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kerpe'de gezdikten sonra vaktiniz varsa yakın mesafede bulunan Kefken, Akçakoca, Cebeci ve Kumcağız'ı da gezebilir, Karadeniz sahillerinin güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Denizi ve kumsalı güzel
4

-

13.08.2017'de Kumcağız'a gittim, en güncel halini anlatacağım size. Ormanlık alandan halk plajına gelmeden 100 metre geride, solda kamp alanı var, bitişiğinde de günlüğü 10 lira olan, sabah 7'de ne olduğu belirsiz, elinde fişi bile olmayan bir arkadaş, günlüğü 10 liradan araçlardan sabah 7, akşam 6'ya kadar para topluyor. Aksam 6'dan sonra gittiği için o saatten sabaha kadar ücretsiz gibi bir şey, gün içinde gelen o.. Devamını Göster

3
Konaklama için Cici Pansiyon
8

-

Kandıra Bağırganlı sessiz kimsesiz kalmış bakir bir sahil köyü. Gerçek bir köy, inekler dahi yanı başınızda. :) Yalnız denizi ve kumsalı bir harika. Sayfada kalınacak yer önerisi en yakın Ağva diyor, biz orada Cici Pansiyon diye şirin bir yer bulmuştuk, Ağva'ya göre daha uygun fiyatları.

3
kerpe sarisu
10

-

Çocukluğumun geçtiği yer. :) Şimdilerde yeni yeni keşfedilen Kandıra'nın en güzel denize girilebilen bölümü. Babaannemin yazlığı vardı. Kaymak Pansiyon :) Düşününce bile insan mutlu oluyor. Eskiden dereden nasıl geçildiğini, o geçişlerde sal sallandığında dereye nasıl düşüldüğünü eskiler bilirler. Denize geçerken sal bizim bulunduğumuz tarafta olsun diye dua ederdik. Yoksa kollara kuvvet asılırdık halata salı çekerd.. Devamını Göster