Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence
Alışveriş Merkezi

İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

İstanbul civarında görülmesi gereken 2 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İstanbul

İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

İstanbul Yeşilköy, Marmara Denizi’nin en muhteşem manzarasını sunan bölgelerden biri olup, gezilecek yerleriyle de keyifli bir gün yaşatır misafirlerine.

Sizlere bu sayfamızda İstanbul Yeşilköy’ün gezilecek yerlerinden bahsedeceğiz.

Bölgede ilk görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri Yeşilköy Feneri’dir. İstanbul Boğazı’nı tarihiyle renklendiren yapılardan biri olan Yeşilköy Feneri, Kırım Savaşı döneminde bölgeye yerleşen Fransızlar tarafından inşa edilmiştir. Fenerin ilk adı, Yeşilköy’ün eski ismi olan Ayastefanos’tu. Muazzam bir mimariye sahip olan yapı, 23 metre uzunluğundadır.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi, İstanbul Yeşilköy’de gezebileceğiniz mekanlardan biridir. Müze, özellikle uçaklara ilgi olanlar tarafından ziyaret edilir. Türk Hava Kuvvetleri’nin önceki dönemlerde kullandığı uçaklar, helikopterler sizleri farklı bir döneme götürecek. Sergilenen uçakların yanı sıra, müzede havacılık tarihine ismini yazdıran rütbeli askerlerin silahları ve eşyaları da Anılar Salonu’nda sergilenmektedir.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi, İstanbul Yeşilköy’de bir dönem ikamet eden Ermeliler tarafından inşa edilmiştir ve bölgenin ziyaret duraklarından biridir. Kolay bir ulaşım yoluna sahip olan kilise, özellikle iç dekorasyonuyla misafirlerini etkilemeyi başarır. İstanbul Yeşilköy’deki gezinize Surp Stepanos Ermeni Kilisesi’ni mutlaka dahil etmelisiniz.

Yeşilköy, ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunduğu için Bakırköy’deki gezilecek alanları da listenizde yer verebilirsiniz. Osmaniye semtindeki Fildamı Sarnıcı ziyaret duraklarınız arasında olabilecek tarihi alanlardan biridir. Bizans döneminden günümüze kadar gelen sarnıç, bir rivayete göre o dönemlerde fillerin barındığı bir alanmış. Yakın bir dönemde ise ünlü sanatçıların konser verdiği bir noktaydı.

İstanbul Yeşilköy gezinizde yukarıda bahsettiğimiz yerleri ziyaret edebilir ve bölgenin tarihine yakından tanık olabilirsiniz.

Yeşilköy Alt Bölgeleri

İstanbul Yeşilköy Otelleri
Daha fazla gör