Yeşilköy Gezilecek Yerler

Yeşilköy civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yeşilköy Marina
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Yeşilköy Sahil Park
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İstanbul

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Yeşilköy ya da eski adıyla Ayastefanos, şüphesiz İstanbul’un en güzel semtlerinden biri. Uzun yıllar İstanbulluların bir sayfiye yeri olarak kullandığı semt, Osmanlı döneminde ise daha çok Rumların ve Ermenilerin yaşadığı bir balıkçı köyüymüş.

Yeşilköy’ün adının uzun yıllar bu semtte yaşamış ve bölgenin doğasına hayran olan ünlü yazar Halit Ziya Uşaklıgil tarafından verildiği sanılmaktadır. Tarihteki birçok önemli olaya da sahne olan bu şirin semt köklü tarihi sayesinde birçok gezilecek yere de sahip bir İstanbul semti.

Uzun yıllar boyunca aralarında Ermeniler, Rumlar ve Levantenlerin ağırlıklı olduğu çok sayıda farklı kültürün yerleşim yeri olan İstanbul Yeşilköy gezilecek yerler açısından gerçekten de çok zengin.

Bu farklı kültürlerin etkilerinin ve miraslarının bugün de görülebileceği elçilik binaları, mezarlıklar, Ermeni ve Rum kiliseleri gibi çeşitli mimari örnekleri semtte görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Sizler için bir İstanbul Yeşilköy tarihi mekanlar rehberi hazırladık. Yeşilköy’ de konaklamayı düşünenler ise İstanbul Yeşilköy otelleri seçeneklerini sitemizden inceleyebilirler.

Yeşilköy Marina: Yeşilköy turistik yerler arasında öne çıkan birçok yer mevcut elbette. Deniz kenarında bir semt olması nedeniyle birçok avantaja sahip olan İstanbul Yeşilköy semtinin bu avantajlarından biri de Yeşilköy Marina. Marina birçok restoranın, barın ve gece kulübünün yer aldığı bir yer.

Yeşilköy Marina, hareketli sosyal ve gece hayatıyla tam bir cazibe noktası. Eğer siz de yat ve deniz manzaraları eşliğinde eğlenmek ya da yemek istiyorsanız mutlaka Yeşilköy marinadaki birçok bar, gece kulübü ve restoran seçeneklerinden birini denemelisiniz.

Yeşilköy Sahil Park: Yeşilköy Sahil Park bisiklet yolları, yürüyüş alanları, çocuk parklarıyla İstanbulluların nefes alabileceği güzel yeşil alanlar arasında ön sıralarda bulunan bir yer. Şehrin gürültüsünden ve kargaşasından bunalanlar için paha biçilmez bir yer olan Yeşilköy Sahil Park size huzur verecek.

Piknik yapmak için de ideal bir yer olan Yeşilköy Sahil Park şüphesiz İstanbul’un en güzel parklarından biri.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi: İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul Yeşilköy’de havacılık tarihimizin yüzyılının sergilendiği özel bir müze. Türk Hava Kuvvetleri’nin tarihi boyunca kullandığı çeşitli hava taşıtlarının sergilendiği müze meraklıları için gerçekten de benzersiz bir koleksiyona sahip.

Sergilenen uçaklar ve helikopterler dışında müzede bulunan Anılar Salonu’nda tarih severlerin çok ilginç bulacağı, askeri tarihe dair çeşitli parçalar sergilenmekte. Ülkemizin havacılık tarihinin yıllar içinde gösterdiği gelişime tanıklık etmek isteyenler için çok önemli bir müze olan Hava Kuvvetleri Müzesi, çocukların da güzel vakit geçirebileceği bir yer.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi: Yeşilköy semtinde bulunan Surp Stepanos Ermeni Kilisesi yaklaşık 200 yıllık geçmişiyle, Ermeni cemaatinin öne çıkan sembol kiliselerinden biri olma özelliği taşıyor. İstanbul Ermenileri için çok büyük önemi olan bu tarihi kilisede ayrıca cemaatin önde gelen bazı isimlerinin mezarları da bulunmaktadır.

Kilise 2000 yılında son kez restore edilerek yeniden ibadete açılmıştır. Tüm Yeşilköy kiliseleri gibi Aziz Stefanos’a adanmış olan bu muhteşem yapıyı Yeşilköy gezinizde mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeşilköy Feneri: Marmara Denizi'nden İstanbul Boğazı'na giriş yapan gemilerin gördükleri ilk fener Yeşilköy Feneri. Yeşilköy burnu üzerine 1856 yılında Osmanlılar tarafından inşa edilen bu fenerin ilk adı Ayastefanos feneriymiş. Denizden yüksekliği yaklaşık 25 metre olan fenerde eskiden ışık kaynağı olarak gaz lambası kullanılırmış.

Ulusal miras kabul edilen Yeşilköy Feneri ve bünyesinde yer alan bekçi evi koruma altına alınmış bir kültürel hazine.

İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yeşilköy için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Yeşilköy için gezilecek ücretsiz yerler : Yeşilköy Sahil Park, Yeşilköy Marina, Yeşilköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Yeşilköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Yeşilköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Yeşilköy Marina, Yeşilköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Yeşilköy için gezilecek yerler nelerdir?
Yeşilköy için gezilecek yerler : Yeşilköy Sahil Park, Yeşilköy Marina, Yeşilköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.