İstanbul Yeşilköy bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

İstanbul Yeşilköy, Marmara Denizi’nin en muhteşem manzarasını sunan bölgelerden biri olup, gezilecek yerleriyle de keyifli bir gün yaşatır misafirlerine.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İstanbul Yeşilköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İstanbul Yeşilköy Tarihi Mekanlar

İstanbul Yeşilköy, Marmara Denizi'nin en muhteşem manzarasını sunan bölgelerden biri olup, gezilecek yerleriyle de keyifli bir gün yaşatır misafirlerine.

Sizlere bu sayfamızda İstanbul Yeşilköy'ün gezilecek yerlerinden bahsedeceğiz.

Bölgede ilk görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri Yeşilköy Feneri'dir. İstanbul Boğazı'nı tarihiyle renklendiren yapılardan biri olan Yeşilköy Feneri, Kırım Savaşı döneminde bölgeye yerleşen Fransızlar tarafından inşa edilmiştir. Fenerin ilk adı, Yeşilköy'ün eski ismi olan Ayastefanos'tu. Muazzam bir mimariye sahip olan yapı, 23 metre uzunluğundadır.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi, İstanbul Yeşilköy'de gezebileceğiniz mekanlardan biridir. Müze, özellikle uçaklara ilgi olanlar tarafından ziyaret edilir. Türk Hava Kuvvetleri'nin önceki dönemlerde kullandığı uçaklar, helikopterler sizleri farklı bir döneme götürecek. Sergilenen uçakların yanı sıra, müzede havacılık tarihine ismini yazdıran rütbeli askerlerin silahları ve eşyaları da Anılar Salonu'nda sergilenmektedir.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi, İstanbul Yeşilköy'de bir dönem ikamet eden Ermeliler tarafından inşa edilmiştir ve bölgenin ziyaret duraklarından biridir. Kolay bir ulaşım yoluna sahip olan kilise, özellikle iç dekorasyonuyla misafirlerini etkilemeyi başarır. İstanbul Yeşilköy'deki gezinize Surp Stepanos Ermeni Kilisesi'ni mutlaka dahil etmelisiniz.

Yeşilköy, ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunduğu için Bakırköy'deki gezilecek alanları da listenizde yer verebilirsiniz. Osmaniye semtindeki Fildamı Sarnıcı ziyaret duraklarınız arasında olabilecek tarihi alanlardan biridir. Bizans döneminden günümüze kadar gelen sarnıç, bir rivayete göre o dönemlerde fillerin barındığı bir alanmış. Yakın bir dönemde ise ünlü sanatçıların konser verdiği bir noktaydı.

İstanbul Yeşilköy gezinizde yukarıda bahsettiğimiz yerleri ziyaret edebilir ve bölgenin tarihine yakından tanık olabilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Süper bir yer
10

-

Süper bir yer. Herkese gitmesini tavsiye ediyorum. Çocukların eğleneceği ve arkadaşların hoş sohbet edebileceği bir yer. :)

2
İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi
10

-

Eğer İstanbul'a tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.