Yeşilköy Sahil Park
Yeşilköy Sahil Park - Görsel 1
Yeşilköy Sahil Park - Görsel 2
Yeşilköy Sahil Park - Görsel 3
Yeşilköy Sahil Park - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Yeşilköy Sahil Park Hakkında

Yeşilköy yani 1929 yılındaki adıyla Ayastefanos olarak bilinen bu yer, İstanbul’daki Yeşilköy ve Florya arasında konumlanıyor. Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan Yeşilköy, Bakırköy şehir merkezinin ortalama 7 km batısında yer alıyor.

İstanbul ilinin Bakırköy ilçe sınırları içerisinde kalmış olan park, Şenlikköy Mahallesi sınırları dahilinde yer alıyor. Sahil park, hafta sonu arkadaşlarıyla hoş sohbetler geçirmek isteyen, çocuklarını gezdirmek isteyen kişiler için uygun mekanlar arasında yerini alıyor. Yeşilköy Sahil Parkı fotoğraflar için önemli bir noktadır. Rengarenk bankları ve çocuk parklarıyla eşsiz görüntüler sunmaya devam ediyor. İstanbul Yeşilköy gezilecek yerler ve tarihi mekanlar içerisinde yer alan park alanında, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, tenis kortu, basketbol sahası gibi pek çok alternatif bulunuyor. Sahil boyunca denizin tadını doyasıya çıkarmak için yürüyüşler yapabilir isterseniz kafe veya çay bahçelerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Yeşilköy sahil parkı yol tarifi ile bölgeyi kolayca bulabilirsiniz. Bu noktaya herhangi bir toplu taşıma araçları veya şahsi aracınızla ulaşım sağlamanız mümkün. Florya- yeni Bosna arasında 73B-BN1 otobüslerine binerek bu noktaya gidebilirsiniz.

Yeşilköy Sahil Parkı Gezi Rehberi

Yeşilköy sahil parkı çevresinde görülmesi gereken lokasyonlara değinmek gerekirse;

  • Yeşilköy Marina: Sahil kasabasını andırmış olan bu yer, hem hareketli hem de renkli olması bakımından istediğiniz an sakin yer bulmanınız konusunda alternatif sunar. Yeşilköy’ün kalbi olarak bilinen Marina, denizi, miskin sokak kedileri, ağaçların gölgelemiş olduğu yollarıyla gezilip görülmesi gereken durakların başında gelir.
  • Florya Akvaryum (İstanbul Akvaryum): 100 dönüm araziye sahip olan akvaryum, 15 bin adet canlı hayvanı, 1,2 kilometrelik gezi güzergahıyla kaşiflerin ziyaret duraklarından birini oluşturur.
  • Florya Atatürk Ormanı: Florya Atatürk Ormanı, konumu ve tüm güzelliğiyle sizleri şaşırtmaya aday bir yer. 1937 yılında Atatürk tarafından bu yerin ağaçlandırılması istenmiş olup, bölgenin toprak kayması, fırtına gibi afetlerden korunması amacıyla yapıldığı bilinir. Şenlikköy- Basınköy arasında konumlanmış olan ormanın bölge halkının dinlenme, spor gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir mevkide olması burayı cazip kılan etmenlerden.
  • Lunapark ve Oyun Alanı: Hız trenlerinin, çarpışan arabaların, go kart pistlerin ve birbirinden farklı tema içerikleriyle çocukların ilgisini çekmeyi başarmış bir oyun alanı. Alan içerisinde ayriyeten kafeler ve temel ihtiyaçların karşılanacağı ortamlarda bulunuyor. Çok geniş oyun alanına sahip olan Florya Oyun Parkı, deniz kenarında stresinizi atmak için harika bir mekan.
  • İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi: Havacılık konusuna ilgisi olanlar için gezilebilecek müzeler arasında bulunur. Yeşilköy’de yer alan müzenin tarihi ise 1. Dünya Savaşı’na kadar uzandığı biliniyor. Savaş sonrasında diğer ülkelere ait olan uçakların toplanıp bir müze haline dönüştürülmesi amaçlanıyor. 15 bin metrekarelik bir alanda sergilenen eşyalar arasında, Türk Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmış olan silah, kıyafet, ve çeşitli araçlar yer alıyor. Müze pazartesi hariç her gün açık olmak üzere tüm misafirlerini ağırlamayı bekliyor. 
  • Yeşilköy Sosyete Pazarı: Aramış olduğunuz eşyaların tümünü en uygun fiyatıyla sosyete pazarında bulmanız mümkün. Pazarda makyaj ürünlerinden tutun da tekstil ürünlerine kadar her malzemeyi bulabilirsiniz. Peki sosyete pazarı her çarşamba günü sabah 8 ile akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazar, Florya-Yeşilköy Çiroz mevkileri arasında yer alıyor. Pazara gitmek içinse Bakırköy’den kalkmış olan minibüslere binerek ulaşım sağlamanız mümkün. Bunun haricinde eğer özel aracınızla gitmek isterseniz Bakırköy üzerinden Yeşilköy’e ulaşarak bu yolu takip edebilirsiniz.

Sizler de Yeşilköy sahil parkı yorumlar sayfasında ziyaretçiler tarafından deneyimlenmiş örnek yer ve konaklama yapabileceğiniz lokasyonlara göz gezdirebilirsiniz. Konaklama açısından Yeşilköy otelleri hakkında yapılmış olan değerlendirmeler neticesinde fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Yeşilköy Sahil Park
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?