Etiler bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Etiler Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Eğlence ve lüks birü bir arada bulabileceğiniz semt: EtilerKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Etiler Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Etiler Tarihi Mekanlar

Eğlence ve lüks birü bir arada bulabileceğiniz semt: Etiler
Akmerkez: 1998 Uluslararası Alışveriş Konseyi “'Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi”' seçilerek “'International Design and Development”' ödülünü alan Akmerkez'de yerli ve yabancı dünyaca ünlü pek çok mağaza mevcut. Birbirinden çeşitli yemek seçeneklerinin olduğu şık restoranlar ve sinema da var.

Nispetiye Caddesi: Semtin en önemli ve büyük caddesi. Etrafında onlarca restoran, bar ve ithal mağazayı bir arada bulunduran cadde için Etiler'in kalbi diyebiliriz. Fakat gece de gündüz de ne yazık ki park sorunu hiç eksik olmuyor, aklınızda bulunsun.

Nispetiye Kasrı: Etiler'de Boğaz'a hakim bir mevkideki bu kasır Sultan III. Selim tarafından 18. Yüzyılın başlarında yapılmıştır. Süleyman Efendi Köşkü ismi ile de tanınmaktadır. Fakat ne yazık ki daha sonra yapılan onarım sırasında özgünlüğünü yitirmiştir.

Küçük Bebek: Denize dik, oldukça eğimli bir yokuş üzerine kurulmuş olan Küçük Bebek'ten Bebek Korusu ve İstanbul Boğazı inanılmaz güzellikte görünür.

Boğaziçi Üniversitesi: Bir kapısı Etiler'de, diğer kapısı ise Bebek'te olan, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi yıllarca Robert Kolej olarak hizmet vermiştir. Birbirinden güzel tarihi binaları ve eşsiz boğaz manzarası yollarıyla görülmesi gereken yerlerden biridir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın