Akmerkez
1 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Akmerkez Hakkında

Etiler

deki en büyük yapı, İstanbul’ un en ünlü alışveriş merkezlerinden biri… 1995 yılında Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından “ Avrupa’ nın En İyi Alışveriş Merkezi” ve 1998 yılında “ Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” seçilerek “ International Design and Development” ödülüne layık görülen kurum, Etiler’ in en işlek caddesi olan Nispetiye Caddesi üzerinde oldukça merkezi bir konuma sahiptir.

1993 yılında inşaatı tamamlanıp hizmete giren Akmerkez’ i bugün ayda ortalama 2 milyon kişi ziyaret ediyor. Dört kata yayılan 180 bin metrekarelik alanıyla oldukça büyük. Bünyesinde 24 katlı bir residence binasını da bulunduruyor.

Müşteri segmenti genel olarak Etiler, Levent ve Ulus ile Boğaz kıyılarında oturan ve yürüme mesafesi ile Akmerkez’ e yaya olarak gelip giden kişiler olmakla birlikte içinde barındırdığı pek çok ithal mağaza sebebiyle aslında İstanbul’ un pek çok semtinden ziyaretçi alıyor.

Pek çok restoran ve sinemayı da üst katında bulunduran alışveriş merkezi üçgen bir alana yayılmış olup ana dolaşım yolları ile birbirine bağlanmıştır. 246 mağaza kapasitesiyle müşterilerin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir.

Yorum / Değerlendirme

Akmerkez
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?