Demirköy bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Demirköy Gezilecek Yerler

Kırklareli’nin nadide değerlerinden biri olan Demirköy, mağara ve kalelerinin yanı sıra muhteşem longoz ormanlarıyla doğa tutkunlarının buluşma noktalarından biri…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Demirköy Gezilecek Yerler

Toplam 10 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Beğendik Köyü

"Doğa harikası"

"Tenekede tavuk mutlaka yiyin"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum

Bulanık Dere Longozu

"Cennetten bir köşe"

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İğneada Limanköy

"İğneada Limanköy"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Karanlık Köyü

"Çok gozel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Demirköy Tarihi Mekanlar

Kırklareli'nin nadide değerlerinden biri olan Demirköy, mağara ve kalelerinin yanı sıra muhteşem longoz ormanlarıyla doğa tutkunlarının buluşma noktalarından biri…

İsmini çevresindeki demir madenlerinden alan Demirköy, madenlerin yanı sıra eşsiz doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Kırklareli'nin Bulgaristan sınırında yer alan ilçe, ziyaretçilerini bölgede kışların oldukça sert geçmesi nedeniyle özellikle bahar ya da yaz aylarında ağırlıyor. Siz de Demirköy'de gezilecek yerleri merak ediyor ve bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız yazıya bir göz atın.

İğneada:Demirköy ilçe sınırları içerisinde yer alan İğneada, hafta sonları gibi kısa kaçamaklar için sıklıkla tercih ediliyor. Beldenin 20 kilometrelik geniş kumsala sahip olmasının yanı sıra muhteşem İğneada Longozu da gelen ziyaretçileri büyüleyen özelliklerinden biri. Bu nedenle Demirköy ziyaretiniz sırasında İğneada'yı, longoz ormanlarını ve İğneada Feneri'ni planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Beğendik Köyü:Kendine has bir güzelliğe sahip olan Beğendik Köyü, tertemiz bir denize ve bozulmamış muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz aylarında yalnızca müdavimleri tarafından denize girmek için tercih edilen köy bu nedenle kalabalıktan oldukça uzak. Köyde herhangi bir tesisin bulunmaması onu yalnızca günübirlik geziler için tercih edilebilir hale getiriyor.

İğneada Limanköy:Seyahat sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Limanköy'dür. Minik bir ve sevimli bir yer olan köy, aynı zamanda İğneada Longoz Ormanları'na çok yakın konumda yer alıyor. Daha çok doğal güzellik görmek isterseniz Limanköy'ü de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sislioba Kalesi:Yolu Demirköy'e düşenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri de adeta tarih ve doğanın iç içe olduğu nadir yerlerden olan Sislioba Kalesi. Demirköy ilçesine bağlı Sislioba Köyü'nde yer alan kale, köye 4 km mesafede konumlanıyor. Kaleye ulaşım ise orman içerisinden uzun bir yürüyüşle sağlanabiliyor. Bu da onu pek çok tarihi duraktan farklı kılan özelliklerden biri.

Longoz Ormanları:Demirköy'le adeta özdeşleşmiş olan longoz ormanları bölgenin en çok ziyaretçi çeken duraklarından biri. Birbirinden çeşitli su ve kara canlısına yaşam alanı sunan ormanlar, özellikle doğaseverlerin akınına uğruyor. Bulanık Dere Longozu, Hamam Gölü ve Longozu, Saka Gölü Longozu ve Bulanık Meşe Ormanı Demirköy'de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

8 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
8
Görülmesi gereken bir yer
10

-

Üç kaç gemimiz alabora olsa da biz karaya çıkmayı başardık. Fenerde ki dostum yine dev dalgalar arasında beni buldu. Sanki film sahnesi gibi dimi evet bizde böyle hissettik ? kesinlikle iğneada görülmesi gereken bir yer

8
Cennetten bir köşe
10

-

Temmuz ayında gittim. Topuklarına masaj yapan kumu, sanki içerisinde altın varmış gibi parlayan suyu ve yemyeşil doğası ile cennetten bir köşe.

8
Doğa harikası
10

-

Hava beleş, su beleş, deniz beleş, gel sen de yerleş kardeş... Doğa harikası.

8
Çok gozel bir yer
10

-

Çok isderdim orada yaşayam, ora çok gozel bir yer.

8
Tenekede tavuk mutlaka yiyin
8

-

Beğendik Köyü'ne 04 Eylül 2016 tarihinde tenekede tavuk Sabri Bey ve oğlu Erdal uğramadan, tavuk yemeden dönmeyin dediler. Biz de özellikle karavan arabamla eşimle beraber gittik. Yolda arabamın lastiği patladı, inanın köydeki insanlar yardım etmek için sıraya girdiler, inanın lastiği 15 kişi ile birlikte değiştirdik, çok mutlu olduk, çok şaşırdık. Herkese çok teşekkür ederim. Böyle bir anı yaşadık. Bu arada teneked.. Devamını Göster

8
Çok güzel
10

-

Çok güzel, o kadar güzel ki…

8
Beğendik Köyü
10

-

Çocukluklarını özlediklerinde, Bulgaristan'dan yayın yapan radyolarda Bulgarca türküler dinlerken hüzünlenen öyküler dinleyeceğiniz bir köy.

8
İğneada Limanköy
10

-

Limanköy bir film platosu gibi. Virginia Wolf romanlarından bir kesit gibi.