Haritayı Görüntüle

Kategori

Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Müzeler
Resmi Daireler

Bebek Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Bebek civarında görülmesi gereken 4 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek Sahili

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Bebek Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Uzun bir geçmişe sahip olan Bebek, Beşiktaş’ın en yoğun semtlerinden biridir ve gün içerisinde yüzlerce insanın gezi yerleri arasındadır.

Bebek’te gezilip görülmesi gereken çok nokta vardır. Beşiktaş’ın diğer tarihi yapılara yakınlığıyla da keyifli ve bir o kadar uzun bir yolculuğa çıkarır misafirlerini.

Bebek’te bulunan ve aynı ismi taşıyan Bebek Camii, bölgenin gezilecek tarihi mekanlarından biridir. Bebek Vapur İskelesi yanında bulunan cami, Damat İbrahim Paşa tarafından M-1726 yılında yaptırılmıştır.

İstanbul Boğazı’nı süsleyen Bebek Camii, ilk yapıldığı dönem Hümayun-u Abad ismini taşımıştır. Yapımı sırasında bitkisel motiflerle süslenmiştir. Mükemmel bir taş işçiliğine sahip olan bu ibadet mekanı, Bebek’in tarihine tanıklık eden yapıların başında gelir. Bebek gezi listenizin ilk sıralarında bu tarihi mekan mutlaka olmalı.

Bebek’in hem güzel bir manzarasına hem de harika bir tarihi yalıya şahit olmak isterseniz Aşiyan Müzesi’ni gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Ünlü şair Tevfik Fikret’in doğup büyüdüğü ev, günümüzde müze olarak kullanılmakta ve sürekli olarak ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Aşiyan Müzesi’nde Tevkif Fikret’in odası, kişisel eşyaları, çalışma odası; bunların yanı sıra Abdülhak Hamit Tarhan’a ait eşyalar ve şair Nigar Hanım’a ait eşyalar sergilenmektedir. Edebiyat severler için muhteşem bir gezi olacak Aşiyan Müzesi.

Bebek’e yakın olan gezi alanlarını da listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Beşiktaş-Nişantaşı arasında bulunan Ihlamur Kasrı, hem tarihiyle hem de güzel bir mesire alanında bulunmasıyla sizler için hala güzel bir gezi alanı olabilir.