Bebek Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Bebek Hakkında

Rumeli Hisarı ve Arnavutköy arasında küçük bir semt olan Bebek, Beşiktaş'ın en gelişmiş bölgelerinden biridir.

İstanbul'un doğal güzelliğinin bir parçası olmasının dışında, lüks bir yerleşim alanıdır Bebek. Aynı zamanda deniz kıyısında olması sebebiyle harika bir konuma sahiptir. Bebek'in tarihten bugüne gelişimini biraz inceleyelim.

Bebek'in yerleşim yeri olarak kullanılması Hristiyanlık öncesine dayanmaktadır. O dönemlerde küçük bir balıkçı köyüydü Bebek ve iskeleler anlamına gelen Hallai ismiyle anılmaktaydı. Bebek ismini ise İstanbul'un fethinden hemen önce aldığı tahmin edilir.

Evliya Çelebi'nin Seyahatname adlı gezi kitabına göre; Rumeli Hisarı yapılırken bölgede asayişi sağlamak için Bebek Çelebi adlı bir bölükbaşı tayin edilir. Bebek Çelebi bölgede bir köşk ve bahçe kurmuş, ölümüne kadar burada yaşamıştır. Ölümünün ardından bu bölgeye ismini vermiştir Bebek Çelebi.

Yıllar geçtikçe bir semt özelliği kazanmıştır Bebek. Bebek'e yalılar, kasırlar ve köşkler inşa edilmiştir ve semt kalabalıklaşmaya başlamıştır. Buradaki yalıların ve köşklerin sahibi ise Türklerden, Rumlardan ve Yahudilerden oluşmaktaydı. Zaman geçtikçe ulaşım açısından da gelişme göstermeye başlamıştır. 19. yüzyılda vapur seferleri başlamış, ardından tramvay ulaşımı semte gelmiştir.

Bebek, İstanbul'un en lüks semtlerinden biridir. Fazlasıyla cafe ve restorana sahiptir ve eğlence hayatıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Beşiktaş'ın bu gösterişli semtinde gezilecek ve görülecek birçok tarihi yapı vardır.

İstanbul'a gelen turistlerin hatrı sayılır bir kısmı Bebek semtindeki otellerde konaklamayı tercih eder. Bebek otelleri genellikle lüks bir konaklama imkanı sunar. Oteller konum itibariyle kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. İstanbul'un en gözde semtleri arasındaki Bebek, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin de gezip gördüğü yerler arasındadır.

Bebek Gezilecek Yerler

Bebek Otel Fiyatları

İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasını gözler önüne seren güzide bir semt; Bebek…

İstanbul'un doğal güzelliklerini gözler önüne seren Bebek, şehrin en lüks yerleşim alanlarından biri aynı zamanda. Bununla birlikte Marmara Denizi'nin kıyısında yer alması dolayısıyla Bebek, bu büyük şehrin en güzel konumlarından birine sahip.

Doğal güzelliklerin ve Boğaz manzarasının yanı başında görkemli bir semt; Bebek…

İstanbul'un en lüks semtlerinden biri olan Bebek, kafe, restoran ve eğlence mekanlarıyla da bir hayli ün salmış bir yer. Beşiktaş ilçesinin en gösterişli semtlerinden biri olan Bebek, gezilecek ve görülecek yerleriyle de İstanbul konaklamalarını fazlasıyla keyifli kılıyor.

Turistik ya da iş seyahati amacıyla İstanbul'a gelen yerli ve yabancı turistlerin bir kısmı, Bebek otellerinde konaklamayı tercih ediyorlar. Genellikle lüks bir konaklama olanağı sunan Bebek otelleri, bulundukları konum itibariyle, misafirlerine kolay ulaşım imkanı sağlıyor. İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olan Bebek'te konaklamak, gerçekten de büyük bir ayrıcalık olarak görülüyor.

Bebek otelleri, İstanbul Boğazı'nın en güzel manzarasını da gözler önüne seriyor. Hatta hemen hemen tüm Bebek otelleri, bu manzaranın kalbi konumunda yer alıyor diyebiliriz. Her türlü güvenlik ve teknolojik donanım olanaklarına sahip olan Bebek otelleri, modern konaklama anlayışını yeniden yorumluyor. Mimari özellikleriyle de göz dolduran Bebek otelleri, misafirlerine kalite ve rahatlığın yanı sıra, ev ortamı sıcaklığı da yaratıyor. Misafirlerini keyifle ağırlayan Bebek otelleri, muhteşem manzara eşliğinde kaliteli bir konaklama hizmeti sunarken, keyifli ortamlarıyla da İstanbul konaklamalarını unutulmaz kılıyor.

Eğer siz de, İstanbul'un en gözde semtlerinden birinde modern bir konaklama yapmak istiyorsanız Bebek'i tercih edebilir ve Bebek otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Beşiktaş ilçesinin en nezih semtlerinden biri olan Bebek, sahil şeridiyle de bir hayli nam salmış durumda. Özellikle yüksek gelirli kimselerin ve ünlü şahsiyetlerin yürüyüş için tercih ettiği Bebek Sahili'nde hem dinlenebilir, hem de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bebek, İstanbul'da yapacağınız konaklamalarınızı daha keyifli bir hale getirebilmeniz için her türlü imkana sahip bir semt. Özellikle Beşiktaş çevresinde yer alan pek çok tarihi yapıya yakınlığı ile Bebek otelleri, turistik seyahatlerde fazlasıyla tercih ediliyor.

Bebek otellerinde konakladığınız süre boyunca, Bebek Camii ve Aşiyan Müzesi gibi tarihi bölgeleri gezebilir, Beşiktaş ve Nişantaşı arasında bulunan Ihlamur Kasrı'nı görme şansına erişebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, Bebek'in ünlü sahilinde keyifli yürüyüşler yapabilir ve İstanbul Boğazı'nın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bebek'in ünlü kafe ve restoranlarında harika sabah kahvaltılarına imza atabilir, güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Konumu itibariyle misafirlerine ulaşım anlamında büyük bir kolaylık sağlayan Bebek otelleri, Beşiktaş'ın diğer bölgelerinde yer alan tarihi yapıları da görme olanağı tanıyor misafirlerine. İstanbul'a kadar gelmişken ve konaklamak için Bebek'i tercih etmişken Dolmabahçe Sarayı'nı, Çırağan Sarayı'nı, Yıldız Korusu'nu, Ortaköy Meydanı'nı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Hatta Ortaköy'de, Boğaz manzarasına karşı bir kumpir yemeden sakın İstanbul'dan dönmeyin. :)

Misafirlere sunulan tüm bu imkanlar, Bebek otel fiyatlarını da doğrudan etkiliyor elbette. Özellikle İstanbul Boğazı manzarasını doğrudan gören Bebek otellerinin fiyatları biraz cep yakan cinsten. Güvenlik ve teknolojik donanım gibi unsurlar da Bebek otel fiyatlarının değişmesine neden oluyor. Ancak Boğaz manzarasından sonra en önemli etkenler hiç şüphesiz ki otelin kalitesi ve sunduğu rahatlık. Her otelin kalitesi ve sunduğu hizmetler kendi içinde değişkenlik gösteriyor ve bu durum Bebek otel fiyatlarına da yansıyor. Genel olarak baktığımızda 2020 Bebek otel fiyatlarının ortalama 300 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, İstanbul'da modern ve kaliteli bir konaklama yapmak istiyorsanız Bebek'i tercih edebilir ve bütçenize uygun bir Bebek otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırarak, Bebek otel fiyatlarından daha uyguna yararlanabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bebek Otel Yorumları

10

Konak Maçka Hostel

Kemal Durmuş - 7 Ocak 2020, Salı 13:16

Çok memnun kaldım

Yılbaşı için Neredekal'dan rezervasyon yaptırdım. Bilmediğim bir yerdi. Buradaki olumlu yorumlara göre hareket ettim. Çok memnun kaldım. Teşekkürler.

9

Le Meridien İstanbul Etiler

Serdar Leblebicioğlu - 3 Ocak 2020, Cuma 14:23

A great hotel

It's a good virtue to tell the truth. I came to the hotel yesterday for work, I'll go tomorrow and I see that there are two small things externally a great hotel. Your comments are not justified!

9

Ortaköy Hot Budget

volgedik - 11 Aralık 2019, Çarsamba 20:46

Her şeyiyle mükemmel

İstanbul'un en güzel yerinde küçük; ama şirin bir otel. Her şeyiyle mükemmel. Güler yüzlü personeliyle, aileyle kalabileceğiniz bir yer. Güzel bir gün geçirdim. Tekrar gelmek üzere herkese çok selamlar.

10

Corner Hot Hotel

beyza güney - 11 Aralık 2019, Çarsamba 20:21

Gayet memnun kaldım

Konaklamam sırasında bir sıkıntı yaşamadım. Odanın temizliği, mobilyaların yeniliği gayet memnun kaldım. Çalışan arkadaşlar gerçekten görevlerini severek yapıyorlar ve çokta yardımsever değerli insanlar.

10

El Gusto Hotel

bircan büyükplevne - 28 Kasım 2019, Perşembe 20:05

Samimi ve konforlu

Ev sıcaklığında, samimi ve konforlu bir otel. Tatil amacıyla gittiğimiz İstanbul'da her seferinde tercih edeceğimiz tek otel olarak kalacak belli ki. Çalışanları çok güler yüzlü ve ilgili. Misafirperverlikleri harika şüphesiz öneririm.

10

Bosfora Hotel

Ebru Dikkaya - 20 Ekim 2019, Pazar 18:08

Huzur verici

Biz İzmir'den 3 kişi geldik ve İstanbul gibi bir yerde otel bulmak çok zor. Yani güvenilir, konforlu ve her yere yakın. Güler yüzlü ve müşteriye ilgisi güzel olan bir tesis. Ben çok memnun kaldım. Girdiğimde çok güzel karşılandım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sabah kahvaltıları harika çıktı. Farklı bir kek, poğaça ve değişik tatlar çok hoşumuza gitti. Temizlik ve oda güzel. Huzur verici Bosfora Otel çalışanlarına teşekkür ederim. İstanbul'a tekrar geldiğimde geleceğim otel artık burası olacak.

10

Yeşim Suites

Çiğdem Dinç - 12 Eylül 2019, Perşembe 22:37

Konumu, odaların konforu, temizliği gayet iyiydi

İstanbul'la baş başa kalmak, İstanbul'a İstanbul'u anlatmak istiyorsanız ve huzur arıyorsanız Yeşim Suites ve Yeşim Suites'in harikulade manzaralı terası emrinize amade olacaktır. Konaklamanın dışına çıkartan ve sıcacık ev ortamı sağlayan bir dokuya sahip Yeşim Suites. Konumu, odaların konforu, temizliği, yeniliği ve personelin ve ayrıca işletme sahibinin güler yüzü size her türlü konforu sağlayacağının teminatıdır. Unutmadan, harikulade bir kahvaltı servisi de sizi beklemektedir. Ve benden size bir tavsiye, kendinizin yapacağı mis kokulu kahveyi terasta oturup içmeyi sakın unutmayın; kendi evinizmiş gibi.

10

The Leos Residence

Denlz KILIC - 27 Haziran 2019, Perşembe 11:27

Ev rahatlığında

Ev rahatlığında kaliteli ve konforlu konseptiyle farklı bir yasam alanı. Şehir merkezinde, metroya yürüme mesafesi ve daha birçok kolaylık için emeği geçen herkese teşekkürler. Yeniden görüşmek dileğiyle...

10

Conrad İstanbul Bosphorus

Thomas B - 25 Şubat 2019, Pazartesi 17:21

24 years experience

For house keeping, supervisor or food and beverage department, total above 24 years experience in hotel industry

1

Shangri-La Bosphorus

uğur ağırgöl - 10 Şubat 2019, Pazar 09:46

Fiyatlar çok yüksek

Hayatım boyunca 100'ün üzerinde otele gitmiş birçok SPA, hamam kullanmış biri olarak daha pahalı, gereksiz, personeli kibar olmayan bir otel görmedim. Fiyatlar çok yüksek, piyasanın çok üzerinde personelin çoğu Çinli. 5 yıldız bir otel izlenimi hiç vermiyor.