Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Balıkesir Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Balıkesir civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Balıkesir Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Balıkesir; gezilecek yerleri, doğal güzellikleri, tarihi dokuları, eşsiz mimarisi ve diğer tüm detayları ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Balıkesir genel olarak tarihi yapıları, turistik yerleri, plajları ve doğal güzellikleri ile biliniyor. Balıkesir'de gezilecek yerler merkez seçeneklerin her birini mutlaka yakından görmeniz gerekiyor. Herkesin zevkine ve beğenisine hitap eden farklı güzellikleri Balıkesir’de bulabilmeniz mümkün. Özellikle tarihe meraklı olan kişiler için Balıkesir merkez tarihi mekânlar ile meraklarını giderebiliyor. Şehrin gezilecek yerler listelerinde her zaman ilk sıralarda yer alan noktaları ve en güzel tarihi mekânlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

 1. Kurşunlu Cami
 2. Kyzikos Antik Kenti
 3. Antandros Antik Kenti
 4. Adramytteion Antik Kenti
 5. Zağnos Paşa Camii ve Külliyesi
 6. Saat Kulesi
 7. Alacaoluk Kalesi
 8. Kirazlı Manastırı

Balıkesir Gezilecek Yerler

Balıkesir merkez gezilecek görülecek yerler listeleri ile burada unutulmaz bir gezi planı yapılabiliyor. Şehrin farklı yerlerinde doğal güzellikler, tarihi eserler, plajlar ve turistik yapılar insanları bekliyor. Balıkesir'de gezilecek yerler merkez gezileri yapacak kişiler Rahmi Koç Müzesi ile geziye başlayabilirler. İçinde birçok önemli ve ilginç eser bulunduğu için insanlar burada keyifli zaman geçirebilirler. Balıkesir merkez turistik yerler de şehrin en çok ilgi çeken yerleri olarak biliniyor. Balıkesir Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasından kendinize etkinlikler bulabilirsiniz.  Turistik gezilerde mutlaka görülmesi gereken Balıkesir merkez turistik yerler şunlardır:

 • Şeytan Sofrası
 • Sarımsaklı Plajı
 • Ayaz Beach
 • Cennet Tepesi ve Aşıklar Tepesi
 • Büyükova Plajı
 • Cunda Adası
 • Ayvalık Sahili

Ege Bölgesinde yer alan Balıkesir, hem yerli hem yabancı turistlerin gözde noktalarından. Balıkesir gezilecek yerler listesi hazırlayan kişiler listelerine birçok farklı noktayı ekliyor. Görülmesi gereken yerler genellikle şehir merkezine yakın oldukları için ulaşım konusu bir sorun oluşturmuyor. Özellikle şehrin doğal güzellikleri Balıkesir merkez gezilecek görülecek yerler listesinde mutlaka yer almalı. Bunlardan en önemlisi ise oksijen deposu olarak bilinen Kaz Dağları. Burası, olağanüstü doğası, tertemiz havası ve ormanları ile mutlaka görülmesi gereken bir doğal güzellik olarak biliniyor. Bunun yanında Balıkesir merkezde gezilecek yerler denilince akıllara şu noktalar geliyor:

 • Kaz Dağları
 • Kazdağı Milli Parkı
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Tahtakuşlar Müzesi
 • Kuşcenneti Milli Parkı Ulusal Parklar
 • Değirmen Boğazı Tabiat Parkı

Balıkesir’de Yapılabilecek Şeyler

Balıkesir merkez turistik yerler her sene dünyanın birçok yerinden insanı çekiyor. Birbirinden güzel turistik tesisler ile insanlar farklı aktiviteler yapma olanağı bulabiliyor. Balıkesir muhteşem plajları, birbirinden kaliteli otelleri ve doğası ile ülkemizin en güzel tatil noktaları listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Dünyaca ünlü plajları, tertemiz sahilleri ve sakin denizi ile birçok kişi burayı değişmez bir adres olarak görüyor. Özellikle Ayvalık, Edremit, Erdek ve Burhaniye deniz ve plaj meraklıları için her alanda Balıkesir merkez turistik yerler listesinde yer alıyor. 

Balıkesir merkez gezilecek görülecek yerler çok olduğu için buna bir gün yetmeyebilir. Bu sebeple Balıkesir merkez gezilecek yerler hakkında bir gezi planı yapmak için birkaç gün gerekebiliyor. Buraya ayrılan her zaman buna değiyor çünkü şehrin her noktası görülmeye değer bir güzellikle dolu. Balıkesir merkez tarihi mekânlar ile şehrin ve bölgenin zengin tarihine tanıklık edebilirsiniz. Bunun yanında Balıkesir'de gezilecek yerler merkez seçenekleri ile de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Konaklama konusunda ise Balıkesir otelleri sayesinde bütçenize ve beklentinize göre konaklama hizmetleri alabilirsiniz. Balıkesir Termal Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz .Balıkesir’i karış karış gezmek ve zamanı verimli değerlendirmek için mutlaka Balıkesir gezilecek yerler listesi yapmak gerekiyor. Bunun için ise mutlaka Balıkesir merkez gezilecek yerler araştırılmalı ve buna göre bir gezi planı hazırlanmalı.

Balıkesir Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular