Akyaka Gökova Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Akyaka civarında görülmesi gereken 1 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Azmak Nehri

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
4.4/5 Mükemmel
(4.4 değerlendirme)
Muğla

Akyaka Gökova Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ege’nin huzur beldelerinden olan Akyaka Gökova, muhteşem doğasını keşfe gelen ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir belde olan Akyaka Gökova özellikle son yıllarda sakin bir seyahat arayışında olan ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor. Marmaris’e yalnızca 30 km mesafede yer alan ve yemyeşil bir doğayla çevrelenmiş olan belde, balık restoranları, sazlıkları ve doğa sporlarına ilgisi olanlara sunduğu fırsatlar ile adeta cennet bir köşe. Siz de Akyaka Gökova’nın eşsiz koylarını keşfetmek istiyor ve bölgede gezilecek yerleri merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız mini rehbere bir göz atabilirsiniz.

Plaj ve Koylar:Yaz mevsiminde Akyaka Gökova’da keşfedilecek yerlerin başında hiç şüphesiz muhteşem plaj ve koylar geliyor. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği bu belde, korunmuş doğasıyla ünlü bakir koylara ev sahipliği yapıyor. Genellikle tekne turlarının ve bireysel ziyaretçilerin uğrak yeri olan bu duraklar ise şöyle; Akbük Koyu, Değirmenbükü, Akyaka Plajı, Çınar Plajı, İngiliz Koyu ve Küfre Koyu. Aynı zamanda çok sayıda konaklama birimi de olan beldede ziyaretçilerin otellin özel plaj alanlarını da tercih edebiliyor.

Azmak Nehri:Bölgenin mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir diğer durağı ise kesinlikle eşsiz bir canlı yaşamına ve doğaya sahip Azmak Nehri olmalıdır. Kaplumbağalar, ördekler, levrekler ve nice canlıya yaşam alanı sağlayan nehirde dilerseniz motor gezintilerine çıkabilir, günün sonunda ise nehir kenarında yer alan balık restoranlarından birinde sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sakartepe:Adı üzerinde tepede bir yer Sakartepe. Akyaka Gökova’nın 903 m yukarısında, harika bir manzaranın hakim olduğu bölge, seyir terasında özellikle de güzel manzarayı göremeye gelenleri ve yolculuk sırasında bu eşsiz manzaraya karşı koyamayıp, mola vermek isteyen yolcuları ağırlıyor.

Akyaka Köyü:Çınar Plajı ve Akyaka Plajı’na ev sahipliği yapan köy, tahmin edersiniz ki tıpkı bölgenin diğer durakları kadar yeşil ve duru bir güzelliğe sahip. Çeşitli restoranları ve köy çarşısıyla da ünlü olan Akyaka Köyü, aynı zamanda seyahat listenize dahil etmezseniz pişmanlık duyacağınız yerlerin de başında geliyor.