Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul - Görsel 1
Madame Tussauds İstanbul - Görsel 2
Madame Tussauds İstanbul - Görsel 3
Madame Tussauds İstanbul - Görsel 4
7 Fotoğraf
0.5/5
Çok Kötü
Neredekal Değerlendirme
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Madame Tussauds İstanbul Hakkında

İlk olarak Londra’ da hayata geçen ve 250 yıllık bir geçmişe sahip olan Madame Tussauds’ nun 21. merkezi olan Madame Tussauds İstanbul, şehrin turistik duraklarından biri olan İstiklal Caddesi’ nde yer almaktadır.

Oldukça ünlü bir balmumu heykel müzesi olan yapı, ülkemizde 2016 yılında hayata geçirilmiş ve 28 Kasım gününden beri hizmet vermektedir.

Dünyaca ünlü pop yıldızlarından Hollywood oyuncularına, ünlü sporculardan Yeşilçam’ ın dev isimlerine kadar pek çok kişinin bal mumu heykelinin sergilendiği Madame Tussauds İstanbul, kısa süre içinde hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Müzede her bir sanatçının balmumu heykelinin yapımı 8 ayrı aşamadan oluşmaktadır.

Bunlardan ilki detaylı olarak sanatçının ölçülendirilmesi ve fotoğraflanması, ikincisi figürün kalıbının çıkarılması, üçüncüsü kalıbın hazırlanması, dördüncüsü balmumunun dökülmesi, beşincisi kalıbın çıkarılması, altıncısı saçların takılması, kırşıklıklarına kadar her bir ayrıntısının eklendiği yedinci aşama olan makyajı ve nihayetinde sonuçlanan heykelin son hali ile noktalanmasıdır.

Hayranı olduğunuz pek çok ünlüyü görebilme şansına erişebileceğiniz müzeyi bir hafta sonu ziyaret ederek, keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

0.5/5
Çok Kötü
Neredekal Değerlendirme
1 değerlendirme
Madame Tussauds İstanbul
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
1/5 Kötü
Neredekal.com
Yorum puanı 1
23.02.20
Duygu
Bilet almayın
Bugün biletimiz olmasına rağmen, sistem bileti almıyor diyerek içeri almadılar. Biletimiz elimizde, sistem olmuyor diyerek, gönderdiler bizi. Çalışanlar hiç saygılı davranmadılar. Hiç yardımcı olmadılar. Şok olduk. Oraya asla gitmem. Kimseye tavsiye etmem. Sakın internetten Madame Tussauds bileti almayın!