Kumköy Tarihi Mekanlar

Antalya Side'nin en ünlü tatil beldelerinden Kumköy'de lüks ve kaliteli oteller bulunmaktadır. Her şey dâhil sistemi ile hizmet veren oteller, misafirleri için en iyi imkânları sunmaktadırlar.

Kumköy, bulunduğu konum itibariyle eşsiz doğa harikalarına oldukça yakındır. Bu sebeple de, her ne kadar Kumköy otellerinin konforu sizi kendisine çekse de dışarıda gezilmeyi bekleyen birçok doğa harikası olduğunu unutmayın.

Doğa harikalarının başında kuşkusuz ki Manavgat Şelalesi gelmektedir. Kısa bir yolculuktan sonra ulaşacağınız şelale kenarında, kendinizi suyun sesine bırakabilir ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Side Kumköy otelinizden çıkıp, sabah keyfinizi burada yapmak sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır.

Zorluk derecesi yüksek olan Manavgat Çayı'nda Şahap Köprüsü ile Sevinç Köprüsü arasındaki 19 km boyunca, yer yer iki tarafı dik ve aşılması güç kanyonların içinde rafting de yapılıyor. Geçişler içerisinde Manavgat Çayı'nın akış hızı yavaşladığından çevreyi izlemek de mümkün.

Tercihiniz doğadan çok tarih ise, Side antik şehrini de gezebilirsiniz. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bu antik şehir tüm ihtişamıyla ayakta duruyor. Günümüze kadar bu denli sağlam gelmiş bir şehrin, üzerinde yaşam olduğu zamanlarını düşünmek insanın dudaklarını uçuklatıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın