Kubad Abad Sarayı

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kubad Abad Sarayı Hakkında

Konya\’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Kubad Abad Sarayı, Anadolu Selçuklu Sultanı l. Alaaddin Keykubat tarafından yazlık saray olarak inşa edilmiştir. Çinileriyle ünlü olan Kubad Abad Sarayı, Konya iline ise 100 kilometre uzaklıktadır. Çeşit çeşit, renk renk çinilerin bulunduğu sarayda her çini fazlasıyla dikkat çekicidir. Bu çinilerin benzerleri Aspendos’ta Roma Tiyatrosu üzerinde de bulunmuştur. Çiniler üzerinde insan ve hayvan figürleri vardır. Kubad Abad Sarayı yıl içerisinde Isparta’ya gelenlerin ziyaret noktalarından biridir. Sizin de Isparta’ya yolunuz düşerse Yenişarbademli ilçesine bu sarayı mutlaka görmelisiniz. Isparta’nın gezilecek yerler arasındaki; Uluborlu Müzesi’ni, Yalvaç Müzesi’ni, Adada Antik Kenti\’ni, Eğirdir Kalesi\’ni, Kovada Gölü\’nü, Yazılı Kanyon\’u ve Eğirdir Gölü’nü de ziyaret edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Kubad Abad Sarayı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
07.02.2015
Misafir
Kubadabad Sarayı
Kubad-ı abad sarayı Yenşarbademli\'de değil, Beyşehir Gölyaka(Hoyran) köyündedir. Düzeltilmesi dileğiyle...
5/5 Mükemmel
15.01.2015
Misafir
Kubadabad Sarayı
Kubadabad Sarayı Isparta Yensarbademli`de değil Konya Beyşehir Gölyaka kasabasındadır. Beyşehir Gölü'ne bitişik bir mevkiye sahiptir.
5/5 Mükemmel
15.01.2015
bilal42
kubad abad sarayi
Kubad ıabad sarayı Isparta Yensarbademli`de degiil Konya Beysehir Golyaka kasabSındadır Beysehir Golune bitisik bir mevkiye sahiptir.