Kozak Yaylası

+ 5 Fotoğraf
4.9/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kozak Yaylası Hakkında

Yeşil alanın çok olduğu Balıkesir birbirinden değişik ve albenisi olan yerleri içinde saklar. Burayı keşfe çıkmak ve tatil tercihinizi Ayvalık’tan yana kullanmak ayrı bir duygudur. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin havasına doğa kokusu ekleyen Kozak Yaylası, Bergama Krallığından beri fıstık çamı üretimi yapmaya ediyor ve köy insanları bölgelerine gelen turistleri kendilerinden biri gibi güler yüzlerini eksik etmiyor. Binlerce hektar üzerine yayılmış olan Kozak Yaylası Balıkesir’le özdeşleşse de İzmir’e kadar varlığını devam ettirmektedir. 5 milyona yakın ağaca sahip olan doğanın bu farklı yüzü, köyden köye gezerek güzelliğini bırakıyor etrafa. Köy insanları kendi doğalarını korumakla birlikte yöresel yemeklerini gelen ziyaretçilere ikram etmekten oldukça hoşnutlar. Hem sıcak insanlarla tanışmak hem de doğanın kollarına kendinizi bırakmak her şeye değecektir. Bu arada Gönen Kaplıcaları\’nı, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı ve Cennet Ada Koyu\’nu ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.9/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Kozak Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.05.2018
Misafir
Oksijen dolu
Kozak Yaylası’nı görmenizi tavsiye ederim. Güzel, temiz bir havası, oksijen dolu.
4/5 Mükemmel
04.10.2016
Misafir
Görmenizi tavsiye ederiz
Kozak bölgesini görmenizi tavsiye ederiz. Çok güzel bir çam ağaçları içerisinde bulunan köylerimiz, yöre halkıyla misafir etmekten mutluluk duyarız.
5/5 Mükemmel
27.09.2016
Hasan Hüseyin Bozkaya
Adeta bir oksijen deposu
Benim güzel memleketim, her tarafı yemyeşil fıstık çamları ile kaplı. Adeta bir oksijen deposu, mutlaka gidin, görün derim.
5/5 Mükemmel
21.02.2016
Abdurrahim Uysal
Bergama'da yer alıyor
Kozak Yaylası'nın tamamı `İzmir` ili `Bergama` ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla Bergama'ya ait bir turistik bölgedir. Ayvalıkla tek bağlantısı ise bazı yüksek Kozak köylerinin yaylalarından Ayvalık koy manzaralarının gözlemlenebiliyor olmasıdır.
5/5 Mükemmel
21.01.2015
Misafir
kozak yaylasi
Çok güzel yerler, gidip görülmesi gerekir.
Daha fazla yorum gör