Bergama bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bergama Gezilecek Yerler

Buram buram tarih kokan sokakları, tertemiz havası, yüzyıllara meydan okuyan eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Bergama, kartpostalları andıran bir güzelliğe sahiptir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bergama Gezilecek Yerler

Toplam 11 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kozak Yaylası

"Oksijen dolu"

"Görmenizi tavsiye ederiz"

9.9

Misafir yorumu

6 yorum

Allianoi Antik Kenti

"Sular altında kaldı"

"Allianoi Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Asklepion Antik Kenti

"Görmeyenlere tavsiye ediyorum"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Bergama Kızıl Avlu

"Navisgasyon bile ilçeyi çözememiş"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Serapis Tapınağı

"Serapis Tapınağı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bergama Müzesi

"Güzel yapılar var"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Pergamon

"Dünyanın en dik tiyatrosunu görmelisiniz"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Bergama Antik Kenti

"Tarihin kokusunu ve dokusunu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bergama Tarihi Mekanlar

Buram buram tarih kokan sokakları, tertemiz havası, yüzyıllara meydan okuyan eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Bergama, kartpostalları andıran bir güzelliğe sahiptir.
Dünyaca ünlü tarihi eserlere ev sahipliği yapan Bergama, İzmir'in şirinlikte sınır tanımayan bir ilçesidir. Buram buram tarih kokan sokakları, tertemiz havası, yüzyıllara meydan okuyan eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Bergama, kartpostalları andıran bir güzelliğe sahiptir. Tarih ile günümüz iç içe geçmiştir burada ve telaşa, koşturmaya yer yoktur. Sizde koşturmacayı, kalabalığı bir kenara bırakıp sakin bir tatil geçirmek ve tarihe kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Bergama Antik Kenti: Geziniz listenize mutlaka ama mutlaka dahil etmeniz gereken yerlerden biridir Bergama Antik Kenti. Tarihin tozlu sayfalarını aralamanıza yardımcı olacak bu antik kentin yapılan kazılar sonucu Arkaik dönemde bir yerleşim olduğu anlaşılmaktadır. İzmir'in tarih kokan ilçesi Bergama eski dünyanın başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır ve zengin kütüphanesi ile çok ünlüdür. Roma döneminde önemli bir merkez, Hristiyanlık döneminde ise bir piskoposluk merkezi olmuştur burası.

Serapis Tapınağı: Bergama'nın ev sahipliği yaptığı Serapis Tapınağı, Roma çağının en yüksek tuğla yapısıdır. İncil'de adı geçen 7 kiliseden biri olan tapınak, Bergama Kızıl Avlu olarak da bilinir. Avlusunda birçok heykelin yer aldığı tapınak, genellikle Mısır heykeltıraşlık sanatını yansıtmaktadır. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Serapis Tapınağı, geçmişin izlerini sürmenize yardımcı olacak.

Bergama Kütüphanesi: Bölgedeki en dikkat çeken yapılardan biri olan Bergama Kütüphanesi, 2. Eumenes zamanında yapılmıştır. 200.000 cilt kitaba ev sahipliği yapan kütüphane, İskenderiye Kütüphanesinden sonra ikinci büyük kütüphanedir. Markus Antonius, düğün hediyesi olarak Kleopatra'ya vermiştir Bergama Kütüphanesini.

Her köşesi tarih kokan ve geçmişin izlerini taşıyan İzmir Bergama'da görülmesi gereken ve dikkat çeken yerlerden bazıları; Pergamon, Allianoi Antik Kenti, Bergama Müzesi, Agora, Taş Han, Zeus Sunağı, Roma Tiyatrosu ve Kleopatra Güzellik Ilıcasıdır.

14 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
14
Güzel yapılar var
9

-

müze birazcık küçük gelmiş olsada helenestik ve roma dönemine ait güzel yapılar görebilirsiniz

14
Navisgasyon bile ilçeyi çözememiş
2

-

Bergama ya gelince tuhaf bir karmaşa icine giriyorsunuz. Trafik berbat ,kimse nerde nasıl durulur bilmiyor,trafik kuralı yok kafasına göre hareket ediyor . En tuhafı da akropolis tabelası ve zeus sunagına nasıl gidilecegine dair düzenli bir yönlendirme yok. Navisgasyon bile ilçeyi çözememiş, dönüp duruyorsunuz. Akropolise çıkmak için teleferik kisi başı 50 tl. Gecen sene 10 tl imis bir de arac için yolu bozuk oto.. Devamını Göster

14
Oksijen dolu
10

-

Kozak Yaylası'nı görmenizi tavsiye ederim. Güzel, temiz bir havası, oksijen dolu.

14
Tarihin kokusunu ve dokusunu
10

-

Ben bir Bergamalı olarak onca medeniyete ev sahipliği yapmış UNESCO Dünya Mirası'nda olan bu güzel ve bir o kadar da gizemli şehri ziyaret etmeden geçmemeniz ve tarihin kokusunu ve dokusunu hissetmeden bu şehirden geçmemenizi öneririm... Vazgeçmeyeceksiniz...

14
Görmenizi tavsiye ederiz
9

-

Kozak bölgesini görmenizi tavsiye ederiz. Çok güzel bir çam ağaçları içerisinde bulunan köylerimiz, yöre halkıyla misafir etmekten mutluluk duyarız.

14
Adeta bir oksijen deposu
10

-

Benim güzel memleketim, her tarafı yemyeşil fıstık çamları ile kaplı. Adeta bir oksijen deposu, mutlaka gidin, görün derim.

14
Dünyanın en dik tiyatrosunu görmelisiniz
8

-

Efes'ten sonra gezdiğim en iyi tarihi kent. Özellikle de dünyanın en dik tiyatrosunu görmelisiniz. Kesinlikle görmelisiniz diyebileceğim bir yer.

14
Görmeyenlere tavsiye ediyorum
9

-

Merhaba. İyi günler. Daha önce kerelerce memnuniyetle gezdiğimiz Bergama'da en beğendiğim Akropol ve Asklepion Antik Kenti oldu, diğerleri de güzel. Şeker Bayramı'nda Foça-Ayvalık gezimizde sanırım Bergama'da kalıp, burayı da gezecekmişiz. Yine, Club Mutlu Tatil gezi grubumuzla, tur acentesiyle gidip bu şahane antik şehri mutlu mutlu gezeceğiz kısmetse, Bergama'yı görmeyenlere tavsiye ediyorum. Mustafa Yörükoğlu.

14
Bergama'da yer alıyor
10

-

Kozak Yaylası'nın tamamı İzmir ili Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla Bergama'ya ait bir turistik bölgedir. Ayvalıkla tek bağlantısı ise bazı yüksek Kozak köylerinin yaylalarından Ayvalık koy manzaralarının gözlemlenebiliyor olmasıdır.

14
Sular altında kaldı
10

-

2010 yılı aralık ayı itibariyle sular altında kalmıştır.

14
kozak yaylasi
10

-

Çok güzel yerler, gidip görülmesi gerekir.

14
Serapis Tapınağı
10

-

Hz. İsa döneminden önce mi yapıldı şimdi bu tapınak, İncil'i çok değiştirdiler yanlış bir bilgi olabilir.

14
Allianoi Antik Kenti
10

-

Bu kentin sular altında kalacağı ile ilgili haberler okudum. Hatta birkaç resim var, antik kent bulguları hala ayakta mı yoksa sular altında mı?

14
Kozak Yaylası
10

-

Bu keyfi yaşamak için Ayvalık otellerinden birinde konaklayabilir ya da Kozak Yaylası'nı günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz.