Kortan Restaurant

  • Muğla / Bodrum
  • Cumhuriyet Cad. No:32 Bodrum
6.0puan

Kortan Restaurant

Tarihi Kortan Restaurant 37 sene önce Ali Günaydın tarafından Bodrum'un ilk balık lokantası olarak hizmete girmiştir.

600 sene önce Eski Yunan döneminde şarap evi olan bu taş bina şimdi Bodrum'da balığın tek yenecek adresi…

Mevkii olarak Bodrum'da meşhur Barlar Sokağı'nda denize sıfır olup Bodrum Kalesi ile karşı karşıyadır.

Kortan Restaurant'ın daha kapısında içeri girmeden tarihi taş binası ile günlük taptaze çeşit çeşit balıklarla dolu tezgahını görünce başlıyorsunuz büyülenmeye…kapıdan içeri girince 37 sene önceki resmi ve şuan ki resmiyle karşılaşıyorsunuz bu da size tecrübe kokan bir restorana geldiğinizin garantisini veriyor. Daha sizi deniz kenarındaki eşsiz manzarası olan bahçemize alıyoruz.Bodrum'un o cehennem sıcağı gibi olan yaz aylarında denizden gelen püfür püfür meltem esintisiyle Bodrum' Kalesi'nin ışıkları altında Halikarnas Disco ve Kos Adası manzarasında büyüden büyüğe kapılıyorsunuz.Hele birde dolunay çıktıysa işte o zaman değmeyin keyfinize.

Söyle gibi Bodrum'un ilk balık restoranı,iddia ediyoruz ki; ‘'Lezzetiyle,kalitesiyle servisiyle ve hepsinden önemlisi temizliğiyle'' tam bu sıfatları aynı anda aynı yerde bulmak isteyene Bodrum'un ilk ve teki Kortan Restaurant.

Restoranımıza gelmiş ve halen gelmekte bulunan devletimizin ileri gelen çok değerli büyüklerimiz,iş dünyasının değerli şahsiyetleri,sanatçılarımız ve magazin dünyasının renkli yüzlerini buluşturan adres.Birçok karakteriyle tanıdığımız Dustin Hoffman ve dünyaca ünlü şarkıcı Sting ve niceleri…

Bodrum'a geldiğinde tek değişmeyen iki adresi vardı çok değerli sanatçımız rahmetli Zeki Müren'in.1.si Halikarnas'ın üstündeki evi 2.si ise her akşam balığını yediği Kortan Restaurant.Hatta bir akşam Kortan Restaurant'ın kurucusu Ali Günaydın ile yediği yemekte ‘'Bodrum'a yola çıkmadan bir gece öncesinden başlıyorum, evimi, begonvil çiçeklerimi ve senin balıklarını Ali.Bodrum'a geldiğimde eminim ki şu dünyada benden mutlusu yoktur'' diye birde söyleşi geçmiştir aralarında.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
2
Kortan Restaurant
Kortan Restaurant
Bodrum / Muğla
Türkiye
Kuver ücreti çok fazla

-

Aman dikkat. Kapıdaki body gard ve anutcunun ücretleri hesaba dahil ediliyor. Adam başı 70 TL civarı denilen hesap karşınıza iki katını geçerek çıkıyor. 6 kişilik mütevazı içkili akşam yemeğinin bedeli 750 TL +75 kuver ücreti. Bu kadar hesaptan sonra bu 75 TL kuver nedir, diye sorulduğunda, hiç getirmediği menüyü getirerek, bakın menünün altıda yazılı diye geçiştiriyorlar. 40 senelik Kortan'a yazık oluyor . Hala her gelen bir sefer gelse mantığı ile oynatılıyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Kortan Restaurant
Kortan Restaurant
Bodrum / Muğla
Türkiye
Hakikat

-

Bodrum'un en güzel yeri, ilk balık restaurantı, en taze, en canlı balıklarının piştiği sergilendiği tek yer 1970'den beri hiç el değiştirmeden, yer değiştirmeden 40 sene aynı kaliteyi ayakta tutmak... Ayakta alkış...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller