Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Konya Tren Garı

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Konya Tren Garı Hakkında

Konya Yüksek Hızlı Tren Garı, Konya ili Meram ilçesine bağlı Ferit Paşa Caddesi'nde bulunan bir demiryolu istasyonudur. Konya Yüksel Hızlı Tren Garı, 1896 yılında hizmete girmiştir. Şehirlerarası ulaşım alanında hayatımızı kolaylaştıran YHT'ler, karayolu ulaşımına kıyasla daha hızlı ve ekonomik seyahat hizmeti sağlamaktadır.

İlçe merkezi yakınında bulunan Konya Tren Garı'ndan, pek çok yere kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. Konya Yüksek Hızlı Tren Garı'ndan, birçok otele kolayca ulaşım mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na ait olan garda, Ankara Konya YHT, İstanbul Konya YHT, Konya Mavi, Toros Ekspresi ve Konya Karaman trenleri hizmet vermektedir.

7/24 açık olan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı içerisinde emanet odası, uluslararası bilet gişesi, seyahat kartı satış noktası ve engelli erişimine uygun alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı'na, farklı bölgelerden özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Konya Tren Garı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?