Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Konya Merkez Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Konya Merkez Otelleri

Konya Merkez için {{ (filteredHotels).length}} / 78 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Konya Merkez Otelleri

Konya Merkez Otelleri

Anadolu Selçuklularının başkenti, Mevlana'nın ve Nasrettin Hoca'nın şehri, kadim medeniyetlerin diyarı Konya her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Türk-İslam sentezinin en çarpıcı mimari eserlerini barındıran şehri ziyaret edenlerin konaklama tercihleri ağırlıklı olarak Konya merkez otelleri oluyor. Ulaşım, konfor ve fiyat açısından geniş bir yelpazeye sahip olan Konya merkez otelleri özellikle aralık ayında en yüksek doluluk oranına ulaşıyor.

Her yıl Mevlana'nın öldüğü gün olan 17 Aralık'a denk gelen haftalarda düzenlenen geleneksel Şeb-i Arus törenlerine ziyaretçi akını yaşanıyor. Özellikle bu törenlere katılmak için Konya'ya geleceklere önerimiz Konya merkez otelleri fiyatlarını inceleyip erken rezervasyon yaptırmaları. Ayrıca Mevlana Türbesi ve Şems-i Tebrizi Türbesi gibi tarihi yerlere yürüme mesafesinde konumlanmış Konya merkez butik oteller de şehirdeki diğer konaklama alternatiflerinden...

Konya, dünyanın en eski yerleşim alanlarından olan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Çatalhöyük'e de ev sahipliği yapıyor. İnsanlık tarihinin ilk yerleşimi olan merkezde kazı çalışmaları halen sürmekte. Tarih ve arkeoloji meraklıları için bir mabet niteliğinde olan Çatalhöyük'e gelen ziyaretçiler de Konya merkez otelleri ya da Konya merkez butik otellerde konaklayıp günübirlik turlarla kazı alanını ziyaret edebiliyorlar.

Konya Merkez Otelleri Fiyatları

Konya Merkez Otelleri

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehir, tarihi mirası kadar doğal güzellikleriyle de her mevsim ziyaret için kapılarını açıyor. Aralık ayı dışında Konya merkez otelleri fiyatları açısından yaz ve kış sezonlarında çok farklılık göstermiyor. Gezilecek, görülecek yerlerin çokluğu kadar konaklama seçenekleri ve sundukları olanaklar da çeşitlilik gösteriyor. Konya merkez otelleri fiyatları çoğunlukla lüks ve konforlu odalar için ekonomik seçenekler sunuyor. Konforundan ödün vermeyip çok da lüks beklentisi olmayanlar içinse Konya merkez butik oteller hizmet veriyor.

Konya merkez butik otelleri yıl içerisinde en yoğun dönemini yaz sezonunda ve Mevlana'yı anma haftasında yaşıyor. Şehir merkezinde gezilecek çarşılara, kervansaraylara, camilere, türbelere yürüme mesafesinde konumlanan Konya merkez butik otelleri ulaşım ağının da merkezinde bulunuyor.

Kalabalık gruplarla yapılan tatiller için Konya merkez apart oteller de değerlendirme skalamıza giriyor. Ailecek yapılan ziyaretler için Konya merkez otelleri fiyatları araştırılırken Konya merkez apart oteller ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Konya merkez otelleri ağırlıklı olarak oda-kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Havuzu ve spa merkezleri de bulunan Konya merkez otellerinde aile boyu rahat konaklayacak her türlü olanak var. Merkez dışında, çevrede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri de keşfetmek için araba kiralama opsiyonu hemen hemen tüm Konya merkez otellerinde bulunuyor.

Türkiye'nin yüzölçümü itibariyle en geniş topraklara sahip ili Konya bir sanayi merkezi. Hal böyle olunca şehir iş insanlarının da sıklıkla ziyaret ettiği bir yer oluyor. Kente iş ziyareti amacıyla gelenlerin büyük bir kısmı Konya merkez otelleri tercih ediyor. Kimi zaman kalabalık gruplar halinde yapılan uzun süreli iş ziyaretleri için de Konya apart oteller kullanılıyor.

Tarihinden sıklıkla bahsettiğimiz Konya'nın mutfağına değinmemek haksızlık olur. Birçok kültüre beşiklik etmiş şehrin yemek çeşitliliği de oldukça bilinen bir özelliği. Konya merkez oteller ziyaretçilerine bu leziz örnekleri büyük bir hünerle sunan mutfaklara da sahip. Ayrıca şehrin merkezinde Konya'nın gözdesi restoranlar da bulunuyor. Geniş ailenizle ya da arkadaş grubunuzla Konya merkez apart otellerde konaklıyorsanız akşam yemeklerini bu restoranlarda yapmanızı özellikle tavsiye ederiz...

Konya Merkez Gezilecek Yerler

Konya Merkez Gezilecek Yerler

Mevlana'nın "Gel, gel, ne olursan ol yine gel" çağrısına kulak verip yolu Konya'ya düşenler şehrin kadim ruhunu her köşede hissedip adeta huzuru buluyorlar. Şehirde adım başı karşımıza çıkan güzellikleri keşfetmek için Konya Merkez Gezilecek Yerler sayfamız size rehberlik edecektir. Konya merkez otelleri fiyatları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra karar verdiğiniz bir konaklamanın ardından geldiğiniz şehirde;


  • Dört fil ayağı sütun üzerine bir Selçuklu şaheseri olan Mevlana Türbesi, Mevlana Kültür Merkezi ve Mevlana Müzesi,
  • Konya'yı kuş bakışı görebileceğiniz Akyokuş,
  • Şehrin merkezinde yeşil dokusu ile Kültür Park,
  • Çok sayıda saray, kervansaray ve müze sizleri bekliyor olacak.

Konya Merkez Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En beğenilen Konya merkez otelleri kolay ulaşım sağlanabilecek oteller olduğu gibi, aynı zamanda en sık tercih edilen konaklama alternatifleri arasında da yer alıyor. Genellikle merkezi konumları ile dikat çeken Konyadaki merkezi oteller farklı konsept seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Bu tesisler otel, butik otel ya da pansiyon gibi alternatiflerinin yanı sıra oda-kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi seçenekleriyle de ayrışıyor. Dolayısıyla Konya merkezdeki en beğenilen oteller ya da çevresindeki tesisler arasında kendisine en uygun tesis arayışında olan tatilcilerin bu detayları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Konyadaki en iyi oteller listesinin başında alakart restoran, otopark, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oda servisi gibi olanaklara sahip olan; 5 yıldızlı ya da 4 yıldızlı oteller, daha sonra apart oteller, pansiyonlar geliyor.

Konya özellikle tarihi dokusu, müzeleri ve zengin mutfak lezzetleriyle yıl boyunca yoğun ziyaretçil ağırlayan illerimizden biri. Çoğu ziyaretçi buraya kültür turu yapmanın yanı sıra yöresel lezzetleri tatmak için geliyor. Konaklama tercihlerini de genellikle merkezde yer alan otellerden yana kullanıyor. Konya'da her bütçeye ve tercihe uygun konaklama tesisleri bulunuyor. Burada lüksüne ve konforuna düşkün olanların ilk tercihlerin Konya merkez 5 yıldızlı oteller den yana oluyor. Bölgede en çok tercih edilen konaklama türlerinden bir diğeri ise butik konsept konya merkez otelleri oluyor. Bu otelleri sağladıkları hizmetler bakımından aileler, arkadaş grupları ya da iş seyahatleri fark etmeden herkes tercih ediyor. Tesislerin çoğunluğu ise yıın dört mevsimi ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor. 5 yıldızlı Konya merkez otelleri açık-kapalı yüzme havuzu seçenekleri, çocuk oyun alanları ve her kesime uygun tasarlanmış odaları ile beğenileri toplamayı başarıyor. Konya merkez en iyi otel kategorsindeki tesisler genelde en büyük merkez ilçelerde konumlanıyor. En iyi lüks konsept Konya merkez otelleri arayışında olan tatilciler içinde spa merkezi, masaj salonu ve benzeri özellikler barındıran tesileri tercih ediyor.

Konya'da hizmet veren tesislerin hepsi en iyisidir. Ancak bazı tesislerde havuz bulunmamaktadır. Küçük çocuklu ailelerin ve havuzsevenlerin tatil konaklamasında öncelik verdiği açık yüzme havuzu her tesiste bulunmamaktadır. Konya merkez otelleri, 5 yıldızlı oteller ve bazı Konya apart otelleri kategorisinde yer alan tesislerin açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Misafirler bu tesisler arasından diledikleri konaklama türündeki otele rezervasyonlarını yaptırabilirler. Yaz sezonu içinde artan konaklama fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemeniz için tavsiyemiz erken rezervasyon yaptırarak ekonomik konaklama fiyatlarından faydalanmanız yönündedir.

Konya merkez otelleri ve fiyatları tatilciler tarafından oldukça merak ediliyor. Seyahatleri öncesi otel araştırmasına başlayan ziyaretçiler Konya merkez otelleri başta olmak üzere şehrin popüler konaklama bölgelerindeki Konya otel fiyatları listesine ulaşmak istiyor. Özellikle de en uygun Konya merkez otel fiyatları için tatilcilerin tesislerin sezon yoğunluğu, hizmet kalitesi, konumları ve konseptleri gibi dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Örnek verecek olursak 5 yıldızlı Konya merkez otelleri konseptleri ve hizmetlere gereği Konya merkez apartları ya da pansiyonlarından yüksek fiyatlı olabiliyor. Buna ek olarak gidilecek bölgenin yoğun sezonunda da Konya merkez otelleri en uygun fiyat bakımından taleple doğru orantılı olarak artabiliyor. Uygun fiyatlı otel arayışında olan tatilcilerin erken rezervasyon fırsatlarını ya da otellerin indirimlerini takip etmeleri gerekiyor.