Konya Restoranları

Turizmin ne haraketli bölgelerinden biri olup aynı zamanda yemek kültürüyle, sosyal yaşantısıyla ve gezilecek mekanlarıyla keyifli bir tatil sunar Konya.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Konya Restoranları

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Konya Mevlevi Sofrası

"Temiz ve lezzetli yemek"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Konya Yemek Yenecek Yerler

Turizmin ne haraketli bölgelerinden biri olup aynı zamanda yemek kültürüyle, sosyal yaşantısıyla ve gezilecek mekanlarıyla keyifli bir tatil sunar Konya.

Konya, gerek şehir merkezinde gerekse her ilçesinde yöresel yemekleri bulabileceğiniz mekanlara sahiptir. Her restoranı farklı bir atmosfer eşliğinde keyifli bir yemek yeme imkanı sunar.

Konya restoranlarına gitmeden önce canınızın ne yemek istediğine karar vermelisiniz ilk olarak. Sonrasında konakladığınız otele yakın veya daha farklı bir bölgelerdeki Konya restoranlarında dilediğiniz lezzeti tadabilirsiniz.

Bizim Hacının Yeri: Eğer alabalık yemek istiyorsanız, Meram Yaka Caddesi üzerinde bulunan Bizim Hacının Yeri'ne gidebilirsiniz. Bu sıcak mekanda küçük bir köy bahçesi eşliğinde alabalık yerken masanıza közde biber, soğan ve mantar da dahil edebilirsiniz.

Hacı Şükrü Fırın Kebapçısı: Konya'nın ünlü mekanlarından biri olan Hacı Şükrü Kebapçıs, Selçuklu ilçesine bağlı olan Devricedid Mahallesi, Cemsultan Caddesi üzerinde bulunuyor. Çok makul fiyatlara fırın kebabı yiyebilirsiniz.

Buhara İnegöl Köftecisi: Canınız köfte çektiyse eğer, Selçuklu ilçesindeki Buhara İnegöl Köftecisini tercih edebilirsiniz. Mekan Babalık Mahallesi, Yahya Çavuş Caddesi üzerinde. Buhara İnegöl Köftecisi'nde çok uygun fiyatlara birçok lezzeti damağınızla buluşturabilirsiniz.

Biroğlu Baklavacısı: Tatlılarınızı Konya'nın ünlü Biroğlu Baklavacısı'nda yiyebilirsiniz. Karatay Şemsi Tebrizi Mahallesi, Vali İzzetbey Caddesi üzerinde bulunan baklavacı da cevizli baklavadan fıstıklı baklavaya, şöbiyeden Antep dürümüne birçok tatlıdan dilediğinizi yiyebilirsiniz.

Mithat Tirit: Konya'nın ünlü tiridini Mithat Tirit'te mutlaka denemelisiniz. Karatay ilçesinde bulunan mekan Kasap Sinan Mahallesi, İstanbul Caddesi, Yusuf Sokak'ta bulunuyor. Konya'ya özgü bu lezzetin en güzel yapılan yerlerinden biridir Mithat Tirit. Mekan özellikle öğle saatlerinde çok yoğun olduğu için biraz daha geç saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
8
Konya Mevlevi Sofrası
Konya Mevlevi Sofrası
Aziziye Mahallesi Amil Çelebi Sk. No:1 (Mevlana Müzesi Yanı)
Konya Merkez / Konya
Türkiye
Temiz ve lezzetli yemek

-

Temiz ve lezzetli yemek için tercih edilmeli. Bamya çorbası, höşmerim tatlısı, Konya'ya özgü lezzetli yiyecekler… Höşmerim, Balıkesir yöresinin höşmeriminden farklı. Tavsiye ederim. (Ailenizle rahatça gidebilirsiniz, müziği ve ortamı iyi.)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)