Konya Mevlevi Sofrası

  • Konya / Konya Merkez
  • Aziziye Mahallesi Amil Çelebi Sk. No:1 (Mevlana Müzesi Yanı)

Konya Mevlevi Sofrası

İşletmemiz aslına uygun şekilde inşa edilen, üç Konya evinden oluşan ve restoran olarak faaliyet gösteren bir komplekstir.

İşletmemizde bir adet 150 kişilik modern salon, 1 adet 60 kişilik modern salon, 3 adet 20'şer kişilik Konya odası, 1 adet 30 kişilik Konya odası, 1 adet 80 kişilik sema salonu ile 300 kişilik, müzeye nazır terası ile açık ve kapalı olarak, toplamda 700 kişiye hizmet verme kapasitesine sahiptir.

Konum olarak Konya Mevlana Müzesi'ne paralel ve müzeye tamamen hakim tek restoran olma özelliğine sahiptir. Ağırlıklı olarak geleneksel Konya mutfağını misafirlerine sunan Mevlevi sofrasında, Anadolu mutfağının farklı tatları da bulunmaktadır. Yenilenen Mevlevi sofrasının uluslar arası sertifikalara sahip ve yabancı dil bilen personeli ile hizmet kadrosunu titizlikle seçmiştir. Sadece sizler için itina ile oluşturduğumuz menülerimizi lütfen dikkatle inceleyiniz ve menülerin dışında arzu ettiğiniz hazırlıkları Mevlevi sofrasının uzman menü danışmanları ile görüşünüz.

İstediğiniz salonda hizmet alabilmeniz için lütfen önceden rezervasyon yaptırınız.

Mevlevi sofrasının sema salonunda istediğiniz gün ve saatte sema programı organize edebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Temiz ve lezzetli yemek
8

-

Temiz ve lezzetli yemek için tercih edilmeli. Bamya çorbası, höşmerim tatlısı, Konya'ya özgü lezzetli yiyecekler… Höşmerim, Balıkesir yöresinin höşmeriminden farklı. Tavsiye ederim. (Ailenizle rahatça gidebilirsiniz, müziği ve ortamı iyi.)

Yakınındaki Oteller