Kınalıada Gezilecek Yerler

Adalar topluluğu arasında yer alan Kınalıada, köklü tarihinden günümüze getirdiği yapılarıyla ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde turistler tarafından ziyaret edilmektedir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kınalıada Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Kınalıada Gezilecek Yerler

Adalar topluluğu arasında yer alan Kınalıada, köklü tarihinden günümüze getirdiği yapılarıyla ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

İstanbul'a en yakın ada olan Kınalıada, diğer ada topluluklarına nazaran daha az ağaca sahiptir. Bizans döneminde sürgünlerin yapıldığı bir nokta olup, en önemli sürgünü Romen Diyojen'dir.

Kınalıada'da gezip görmeniz gereken çok fazla yer olmasa da, mevcut olan tarihi değerleri arasında keyifli bir gün geçirebilirsiniz. İşte Kınalıada'nın gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri:

Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi: 1854-1857 yılları arasında inşa edilen Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Kınalıada'nın tarihi değerleri arasındadır. Kilise, I. Abdülmecit'in fermanıyla birlikte yapılmaya başlanmış olup, Ermeni Patriği Hagop tarafından açılışı yapılmıştır. Kilisenin yarım apsisi doğusunda, narteksi ise batısında yer almakta. Bu tarihi yapının mimarisinde 1859 yılında Hasköylü ressam Ananias'ın resimleri görülmektedir. Sade bir mimariye sahip olan yapı, Kınalıada'daki tek Ermeni Ortodoks kilisesidir. Kınalıada gezi listelerinde yerini alabilecek bir eserdir.

Kınalıada Camii: Adada uzun yıllar Müslüman kesimin yaşamasına rağmen bir camiye sahip değildi. Adadaki Müslüman cemaati dönemin başbakanı Adnan Menderes'ten bir cami yapılmasını istemiştir. Menderes, Karaköy'den sökülen mescidin adaya monte edilmesini söylemiştir. Fakat bu durum gerçekleşmeyince 1964 yılında Turhan Uyaroğlu ve Başar Acarlı tarafından Kınalıada Camii inşa edilmiştir. Kınalıada Camii'ni gezinize dahil edebilirsiniz.

Dönüşüm Manastırı: Manastır Tepesi'nde yer alan Dönüşüm Manastırı, Kınalıada'nın en yükse noktasında yer almaktadır. Manastırın mimari dokularını mistik bir atmosfer eşliğinde inceleyebilirsiniz. Sadece bir saatinizi Dönüşüm Manastırı'na ayırabilirsiniz.

Sirakyan Evleri: 1900'lü yıllarda Kınalıada'da yaşayan Sirakyan ailesine ait olan Sirakyan İkiz Evler, adanın tarihi değerleri arasında önemli bir yere sahiptir. Evlerin her birinin 11 odası bulunmakta olup, 634 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Sirakyan İkiz Evleri, Kınalıada'nın en güzel mimari eserlerinden biri olup, rotanıza dahil etmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Kınalıada gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kınalıada Hababam Pansiyon
Kınalıada Hababam Pansiyon

-

Konseptin Habamam Sınıfı oluşu

Başta Mustafa Bey olmak üzere, çalışanlar çok güleç ve kibarlar. Daha yeni açılmış ve eleştiriye açık olup, bizim yorumlarımızı sormaları da çok hoştu. Konseptin Habamam Sınıfı oluşu farklı bir etki yaratmış, yine gideceğimizi biliyorum. :) Başarıların devamını diliyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kınalıada Hababam Pansiyon
Kınalıada Hababam Pansiyon

-

Mekan ve konum çok güzel

Mekan ve konum çok güzel, hizmet harika, fiyatlar uygun. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kınalıada Hababam Pansiyon
Kınalıada Hababam Pansiyon

-

Çok güzel bir konumu var

Çok güzel bir konumu var, güler yüzlü çalışanları ve kaliteli servisi ile tavsiye olunur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kınalıada Hababam Pansiyon
Kınalıada Hababam Pansiyon

-

Meyhanesindeki mezeler

Geçen hafta ilk defa Kınalıada'sına gittim eşimle birlikte. Hoşumuza gitti, orada kalmak istedik. Kınalıada Hababam Pansiyon'la tanıştık ve çalışan arkadaşları çok sıcakkanlı ve yardımsever. Bir gece misafirleri olduk ve hep artık Kınalıada Hababam Pansiyon'dayız. Meyhanesindeki mezeler, yemekler mükemmeldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)