Kerpe Gezilecek Yerler

Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Kerpe Sarısu

"kerpe sarisu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kumcağız Plajı

"Denizi ve kumsalı güzel"

4.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kandıra Bağırganlı

"Konaklama için Cici Pansiyon"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kerpe Tarihi Mekanlar

Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.
Kerpe, Marmara bölgesinde yaz tatilleri için tercih edilen, tatilcilerin popüler gezi rotalarından biri. Temiz denizi, sahilleri ve doğası ile Kerpe'de keyifli bir tatil yaparken çevrenin güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Kerpe'de gezmenizi önerdiğimiz ilk yerlerden biri Kerpe plajları. Merkezde bulunan Kerpe Plajı denize girmek için aileleerin en çok tercih ettiği sahil. Gün içinde genellikle kalabalık olan Kerpe Plajı'nda restoranlar da bulunuyor.

Eğer daha sakin ve sessiz bir plajda denizin keyifini çıkarmak isterseniz Kerpe Miço Cennet Koyu'nu gezebilirsiniz. Orman içinden kısa bir yürüyüşle ulaşılan Miço Limanı'nı görmenizi öneriyoruz. Kerpe plajları arasında Kerpe Sarısu da gezip keşfedebileceğiniz bir sahil şeridi.

Kerpe gezilecek yerler arasında yörenin ünlü doğal güzelliği Kerpe Kartal Kayaları var. Denizin aşındırması sonucu bugünkü şekillerini alan Kartal Kayaları'nu Kerpe geziniz sırasında mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Eğer Kerpe'ye tepeden bakmak isterseniz Kerpe Babadağı'na çıkmanızı öneriyoruz. Merkeze yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan ve 400 metre yükseklikteki Babadağı'nda doğa ile iç içe vakit geçirebilir, Karadeniz sahilinin enfes manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kerpe'de gezdikten sonra vaktiniz varsa yakın mesafede bulunan Kefken, Akçakoca, Cebeci ve Kumcağız'ı da gezebilir, Karadeniz sahillerinin güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
4
Kumcağız Plajı
Kumcağız Plajı
Kerpe / Kocaeli
Türkiye
Denizi ve kumsalı güzel

-

13.08.2017'de Kumcağız'a gittim, en güncel halini anlatacağım size. Ormanlık alandan halk plajına gelmeden 100 metre geride, solda kamp alanı var, bitişiğinde de günlüğü 10 lira olan, sabah 7'de ne olduğu belirsiz, elinde fişi bile olmayan bir arkadaş, günlüğü 10 liradan araçlardan sabah 7, akşam 6'ya kadar para topluyor. Aksam 6'dan sonra gittiği için o saatten sabaha kadar ücretsiz gibi bir şey, gün içinde gelen olursa eğer yola devam edin, parkeli yolu geçip yolun sonuna geldiğinizde ücretsiz otoparka ulaşabilirsiniz. Girişte solda kamp alanı var demiştik, oraya dönüş yapalım. Kamp alanında çadırınız varsa bir nebze şanslısınız çünkü o alan biraz daha sakin bir alan ama su, WC gibi hizmetler beklemeyin. Daha önceden bu hizmetleri sağlayacak kulübeler yapılmış ama zamanla bakımsızlıktan kötü olmuş. WC ihtiyacınızı tarif ettiğim ücretsiz otoparkın yanında umumi tuvalet var ancak buradan karşılayabilirsiniz, o WC de rezalet içinde, bu WC'ye git gel yürüme mesafesi en az 15 dakika. Bu yüzden millet uğraşmayıp yeşillik bulduğu yere büyük, küçük WC'sini yaptığı için yer yer burnunuza kötü kokular gelebilir, söyleyeyim. Otopark ve kamp alanını geçtim, hemen yola çıkıp devam edelim. Sağımızda market tarzı bir yeri görüyoruz ve yanında duruma göre döner veya köfte satan dükkan var. Marketten içme suyu alalım dedik, 5 litre suyu 4 liraya aldık, bu kadar fahiş fiyatlar var ama Migros olduğunu keşfettik, alışverişinizi buradan yapabilirsiniz (küçük esnaftan alışveriş yapıp küçük esnafın da kazanmasını isteyen biriyim ama Türk mantığında olup, fırsat buldun mu yapıştır fahiş fiyatı yaparsalar otururlar, o yüzden sürümden kazanın derim ben size eğer okuyorsanız). Sahil kısmına gelirsek; plajı, kumu, denizi çok güzel hakikatten, hiç kusur bulamadım, denizin sığlığı ilerledikçe bile değişmiyor ama yer yer derin yerler var, dikkatli olmak gerekiyor. Plaja gelen insanlardan bahsedeyim; %70 insanlar kendi halinde, geriye kalan kısım arkadaş gruplarıyla gelen goriller, primatlar ve atmacalarla dolu. Kalacak yer derseniz de başta tarif ettiğim ücretsiz otoparkın yan yolundan devam edin, karşınıza Kum Market tabelası çıkıyor, Kum Market'in hemen yanında zücaciyeci tarzı bir yer var, oradaki adamdan ev kiralayabilirsiniz. Biz 2 günlüğüne gitmiştik, ilk gün arabada kalmak gibi bir hata yaptık, ikinci günü günlüğü 150 liradan o tarif ettiğim zücaciyeden ev kiraladık, son olarak biz hafta sonu gittik, hafta sonu da çok yoğun oluyormuş, hafta içi tenha diyorlar ama ben bilmiyorum. Sonuç olarak denizi ve kumsalı güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
8
Kandıra Bağırganlı
Kandıra Bağırganlı
Kerpe / Kocaeli
Türkiye
Konaklama için Cici Pansiyon

-

Kandıra Bağırganlı sessiz kimsesiz kalmış bakir bir sahil köyü. Gerçek bir köy, inekler dahi yanı başınızda. :) Yalnız denizi ve kumsalı bir harika. Sayfada kalınacak yer önerisi en yakın Ağva diyor, biz orada Cici Pansiyon diye şirin bir yer bulmuştuk, Ağva'ya göre daha uygun fiyatları.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Kerpe Sarısu
Kerpe Sarısu
Kerpe / Kocaeli
Türkiye
kerpe sarisu

-

Çocukluğumun geçtiği yer. :) Şimdilerde yeni yeni keşfedilen Kandıra'nın en güzel denize girilebilen bölümü. Babaannemin yazlığı vardı. Kaymak Pansiyon :) Düşününce bile insan mutlu oluyor. Eskiden dereden nasıl geçildiğini, o geçişlerde sal sallandığında dereye nasıl düşüldüğünü eskiler bilirler. Denize geçerken sal bizim bulunduğumuz tarafta olsun diye dua ederdik. Yoksa kollara kuvvet asılırdık halata salı çekerdik. Bazen sal alttan su alırdı ama gene de çok güzeldir Kerpe Sarısu. Şimdi daha modern geçişler kullanılıyor tabiki ama üzücü kısmı dere her geçen sene küçülüyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)