Kandıra Cebeci Sahili

  • Kocaeli

Kandıra Cebeci Sahili

Kandıra Cebeci Sahili, Kocaeli'ne bağlı Kandıra beldesindeki incecik altın sarısı kumlara sahip olan bir plajdır. Bölgede çok sayıda yazlık siteler ve müstakil yazlık evler yer alır. Karadeniz sahili olarak geçen Kandıra Cebeci sahili özellikle yaz sezonunda yazlıkçılar ve tatilciler tarafından en çok tercih edilen yerlerdendir. Temizliği ile de göz dolduran Kandıra Cebeci Sahili 2013 ve 2015 yıllarında Mavi Bayrak ödülü alarak temizliğini tescillemiştir. Kocaelililer kadar çevre il ve ilçelerden de yaz sezonunda gelenler bu güzel sahilin tadını çıkarmaktadırlar.

Kandıra Cebeci Sahili, yaz aylarında oldukça yoğun zamanlar geçirmekte olup sahil İstanbul'a olan yakınlığından dolayı İstanbulluların da yaz aylarındaki uğrak yerleri ve plajları arasında yer alır. Kışın daha çok avcıların uğrak yeri olan sahilde sülün, ördek ve çulluk bolca bulunmaktadır. Plaj civarında bulunan otel ve pansiyonlar gelen misafirlere konaklama imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çadır kamp alanı da mevcuttur. Sahil boyunca kafe ve restoranlarda bulunmaktadır.

Su sporları için ideal bir sahile ve denize sahip olan Kandıra Cebeci Sahili yaz aylarının bitiminde bahar aylarında doğa yürüyüşü fotoğrafçılık ve balık tutmak için gelip değerlendirilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Kerpe ya da Kefken gezinizde bu güzel sahilde sizlerde keyifle denize girebilir, uzun kumsalda güneşlenebilirsiniz. Kerpe, Kefken gezginlerinin Babadağı dışında gün batımını izleyebilecekleri alternatif bir yer olarak da bilinir bu harika sahil.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler