Kalamış Parkı
Kalamış Parkı - Görsel 1
Kalamış Parkı - Görsel 2
Kalamış Parkı - Görsel 3
Kalamış Parkı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kalamış Parkı Hakkında

Kalamış Parkı; İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan en güzel parklarından birini oluşturmakta. Kalamış parkının içerisinde plaj voleybolu, basketbol sahası, kaykay pisti ve çeşitli sosyal tesis alanları mevcut. 3400 metrekarelik alana sahip “Kalamış Parkı nerede?” sorusu da sık sık sorulur. Kalamış Parkı, İstanbul’un en fazla turist toplayan parkları arasında yer alır. Aynı zamanda İstanbul-Kadıköy ilçesinde yer almış olan bu park, çeşitli spor faaliyetlerinin yapılmasına olanak tanır.

Kalamış Parkı yol tarifi: Kalamış parkına gitmek için pek çok taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bunun için 16D, 4 numaralı otobüsleri kullanarak veya otobüs, tren, minibüs, metro gibi araçlarla kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kalamış Parkı ulaşım açısından rahat bir konumda yer aldığı için özel araçla da ulaşım mümkün. Aynı zamanda Kadıköy otelleri ve diğer alternatifler ile konaklama planı yapabilirsiniz.

Kalamış Parkı Gezi Rehberi

Kalamış Parkı, tüm güzelliği ile çeşitli gezinti alanları ve spor alanları ile pek çok imkan sunuyor. Bunun dışında civarda Park Kalamış Kafe, Fenerbahçe Parkı, Kalamış Atatürk Parkı, Khalkedon Kalamış gibi çeşitli lokasyon duraklarında sevdiklerinizle birlikte hoş sohbetler geçirip bu güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Kalamış Parkı yorumları sayfasında pek çok kişinin beğenisini kazanmış olan Khalkedon Kalamış Kafe’yi, Kalamış Atatürk Parkı gibi birbirinden farklı doğal güzellikleri özetlemek gerekirse;

  • Khalkedon Kalamış: Şehrin gürültüsünden uzaklaşabileceğiniz nezih bir ortamda 120 ve 70 kişilik 2 adet salonu ve bahçe hizmeti ile yanınızda. Pazar günleri serpme kahvaltısı ile keyifli saatlerinizi geçirebileceksiniz.
  • Kalamış Atatürk Parkı: Geri dönüştürülmüş atıklardan oluşturulmuş malzemelerle yenilenmiş olan park, İstanbullulara dinlenme alanı ve aktivite alanı oluşturuyor.

Kalamış’ta Nerede Ne Yenir?

Kalamış, İstanbul’un nezih bölgeleri arasında yer aldığından dinlenme fırsatı sunuyor. Sessiz ve huzuruyla ortamıyla ziyaretçileri kendine çekiyor. Aynı zamanda Kalamış, pek çok şair ve ses sanatçısına da ev sahipliği yapmış bir yer. Denize açılmış olan sokaklarıyla, restoranlarıyla, lezzetli menüleriyle, güvenli park alanlarıyla Kalamış’ı daha yakından tanımak ister misiniz? O halde hazır olun!

İstanbul’u keşfederken uğrayacağınız rotalardan biri Kalamış ise mutlaka bölgenin meşhur tatlarını tatmalısınız.

  • Khalkedon Fenerbahçe: Kadıköy/Fenerbahçe’de konumlanmış olan bu restoran, özellikle deniz ürünler konusunda tereddüt etmeksizin güvenebileceğiniz yerler arasında. Ferah bir alanda misafirlerine hizmet veren Khalkedon, Pazar günleri açık büfe kahvaltısıyla da yanınızda. Meşhur lezzetleri arasında Çin böreği, kuzu şiş gibi dikkat çeken menüsüyle listenizde ilk sıralara koyabilirsiniz. Kadıköy Belediyesi’ne ait olan bu sosyal tesise gelmek için geç kalmayın.
  • Posh: Fenernahçe/Kalamış’da yer alan Posh, leziz bir somon yemeniz için tercih listenizde ilk sıralarda yer almalı. Sevdiklerinizle hoş sohbetler geçirebileceğiniz eğlenceli ve nezih mekanıyla dikkat çekmekte olan bu yer, kahvaltı, kına gecesi, nişan töreni ve doğum gününüzde de yanınızda.
  • Afitap: Kalamış’a gelip de buranın eşsiz deniz manzarasını beğenmeyen yoktur. Bu eşsiz deniz manzarasına bir de Afitap’ın zengin menüleri ve kalitesi eklendiğinde vazgeçilmez anlarınıza eşlik edecek bir ortam ayağınıza geliyor. Eğlenmek isteyen misafirleri geçmişe götürecek olan ortamıyla sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmenin tam zamanı.
  • Romantika: Meşhur mekanlarına bir yenisinin daha ekleneceği restorana Romantika kalitesini de eklemeniz gerek. Romantika, unutulmaz tadıyla sizlere eşlik edecek olan kahvesiyle tam da bekleneni karşılıyor. Kahvenin yanı sıra yiyebileceğiniz tatlı çeşitleri de olmaz da olmaz. Karnınızı doyuracak kahvaltı ve yemekleriyle Romantika sizlerle buluşuyor. Güneşli günde eğer bu yere gelmişseniz açık alanda oturarak deniz manzarasına daha yakından şahit olabilirsiniz. 

Kadıköy seyahat planlarınız için civardaki otelleri tercih edebileceğiniz gibi, İstanbul’un farklı semtlerini keşfetmek için de yeni konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İstanbul otelleri çeşitli konaklama fırsatları ile sayfamızda sizleri bekliyor.

Yorum / Değerlendirme

Kalamış Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?