Kadıköy bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kadıköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kadıköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 41 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İstanbul Oyuncak Müzesi

"Devamlı yeni oyuncak ekleniyor"

"Giriş ücreti çok pahalı"

5.0

Misafir yorumu

2 yorum

Kadıköy Barlar Sokağı

"Mehmet can güvenmez tarafından..."

"Kadıköy Barlar Sokağı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kazım Karabekir Paşa Müzesi

"Saygı ve hürmetlerimle"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu - Ülker Arena

"Dünyanın en güzel yerlerinden biri"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bağdat Caddesi

"Bağdat Caddesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Caddebostan Kültür Merkezi

"Cadde'nin kültür mekezi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Barış Manço Evi

"Gitmiş kadar oldum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kriton Curi Parkı

"Yeşillikler içinde"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Hemdat İsrael Sinagogu

"Selam ve dua ile"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Göztepe Özgürlük Parkı

"Olağanüstü güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kadıköy Tarihi Mekanlar

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.
“'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

15 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
15
Koronavirüs nedeniyle kapalı
10

-

Bugün kütüphaneye girmek istedim ama koronavirüs nedeniyle kapalıymış. Aslında Google'da açık yazıyor. Eğer kütüphane kapalıysa bu bilgilendirme yapılmalıydı.

15
Selam ve dua ile
10

-

Hemdat İsrael Sinagog'un sokağında büyüdüm hala aynı sokakta oturuyorum. Çocukken Sinagog'un kapısı açıktı içeri girer ayini dinler Aron elkodesin açılışını izlerdim. Sonra kapılar kapandı duvar örüldü. Bugün bayramınızı kutlamak için davetliyim, merak ve heyecanım iç içe. Acaba çocukluğumda hatırladığım gibi mi? Tüm dinlerin ibadetlerini gönül rahatlığı ile yapması dileğiyle bayramınızı en içten dileklerimle kutlar.. Devamını Göster

15
Dünyanın en güzel yerlerinden biri
10

-

Sarısı, laciverti, yeşili, atmosferi, havası ve taraftarıyla dünyanın en güzel yerlerinden biri...

15
Yeşillikler içinde
9

-

Değerli çevrebilimci Kriton Curi'nn adına yakışır yeşillikler içinde güzel bir sosyal tesis/park. Yüksek apartmanlar arasında bir vaha görünümünde.

15
Saygı ve hürmetlerimle
10

-

Güneşin donduğu, doğunun doğusundan, Kazım Paşamın şehri Kars'ından, Kazım Paşamın yetimlerinden sizlere selam olsun. Yiğit Paşamın yiğit torunu, dün dedenin yanında olan dedelerimin üstüne yemin olsun ki bugün torunları torununun yanındadır bilin isterim. Saygı ve hürmetlerimle.

15
Devamlı yeni oyuncak ekleniyor
8

-

Bence pahalı değil, tam 14, indirimli 9 TL. Oraya devamlı yeni oyuncak ekleniyor ve bakımı, çeşitli giderleri haliyle vardır. Ailecek sinemaya götürürseniz çocukları bundan çok daha fazla rakamlara varıyor. En azından burada bir emek var.

15
Giriş ücreti çok pahalı
2

-

Beylikdüzü'nden bin türlü yol çilesinden sonra ulaştık. Giriş ücreti çok pahalı hatta hatta resmen soygun, TV' de sanki çocuklar için ücretsizmiş gibi lanse ediliyor. Tepkimi girmeyerek gösterdim, Sunay Akın'a sempatim antipatiye döndü... Saygılar......!

15
Gitmiş kadar oldum
10

-

Ne güzel anlatmışsınız. Okuyunca gerçekten gitmiş kadar oldum. :) Ben Barış Manço'nun doğum gününde orada bulunmuştum, kendisinin anısına pasta kesmiştik. Harika bir atmosferdi.

15
Olağanüstü güzel
10

-

Her yaş grubuna hitap edecek, olağanüstü güzel bir yer.

15
Yaşayan tarih evi
8

-

Kurtuluş Savaşı'mızı ve sonrasında bir paşanın nasıl yaşadığını, nelerle uğraştığını, nelerle karşılaştığını kendi gözlerinizle göreceğiniz, yaşayan tarih evi. Yakında cumartesi günleri de ziyaretçilerin gezmesine açılacak.

15
Özkan Hacıoğlu tarafından...
10

-

Fenerbahçe'mizin mabedi...

15
Mehmet can güvenmez tarafından...
10

-

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

15
Kadıköy Barlar Sokağı
10

-

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

15
Cadde'nin kültür mekezi
10

-

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

15
Bağdat Caddesi
10

-

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.