Kadıköy Çarşısı, Kadıköy mekan profili ve Kadıköy Çarşısı hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Kadıköy Çarşısı

10puan

Kadıköy Çarşısı Tanıtımı

İstanbul'un köklü tarihinde kendine yer edinen Kadıköy Çarşısı, şüphesiz ki en keyif veren gezilerin başında gelir. İstanbul otellerinde konaklama fırsatı bulduysanız hemen bu çarşıyı ziyaret edin.

18. yüzyıldan itibaren Türkler ve Rumların yaşamlarını ve ticaret hayatlarını oluşturan çarşı, sonraki dönemlerde Ermenilere de ev sahipliği yaparak her dinden insana yuva olmuştur. Daha o dönemlerde ticaret merkezi haline gelen Kadıköy Çarşısı, günümüzde hem alışveriş yeri olmaya devam ediyor hem de turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Üstelik sadece yerli değil yabancı turistlerin de ilgi alanı durumda.

Kadıköy Çarşısı'ndaki, balıkçılar, eski kitapçılar, nostaljik dükkanlar, kafeler, lokantalar, antikacılar, cami ve kilise gibi yapıtlar arasında eğleneceğiniz bir geziye hemen adım atmanızı öneririz. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız bir hafta sonunuzu Kadıköy Çarşısı'nda geçirebilir, ya da turist olarak geldiyseniz gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

Şehrin tarih kokan havasında yapacağınız gezinize, Moda İskelesi'ni, Haydarpaşa Tren Garı'nı ve İstanbul Oyuncak Müzesi'ni dahil edebilir; Bağdat Caddesi'nde dostlarınızla zaman geçirebilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Kadıköy Çarşısı

-

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Kadıköy

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler