Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Görsel 1
İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Görsel 2
İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Görsel 3
İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hakkında

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (IMU); İstanbul Anadolu Yakası’ nda, Kadıköy’ de bulunan bir devlet üniversitesidir. ‘Yenilikçi’ , ‘Girişimci’ , ‘Toplum ve Medeniyet Odaklı’ , ‘Uluslararası’ ve ‘Araştırma Odaklı’ olarak beş temel esas üzerine kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi; 21 Temmuz 2010 tarihinde eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti’ nin 98.

İstanbul’ un ise 9. devlet üniversitesi olarak tarihe geçmiştir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi; 10 fakülte, 2 yüksekokul, 1 enstitü, 14 uygulama-araştırma merkezi ve 8 koordinatörlükten oluşmaktadır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, uluslararası kimliği ile de öne çıkmış ve Erasmus + Mevlana + Farabi değişim programlarına üye olarak birçok üniversite ile uluslararası anlaşmalar imzalamıştır.

Şehir merkezinde bulunan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 39 km mesafede bulunan İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları, servisler ile kolayca ulaşım sağlamak mümkündür.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Medeniyet Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?