İstanbul Gezilecek Yerler

Dünya üzerinde iki kıta üzerine kurulmuş tek şehir olma özelliği taşıyan İstanbul’da, gezilecek yüzlerce yer var…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İstanbul Gezilecek Yerler

Toplam 687 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Çilingoz Plajı

"Gittim demek için gidilir"

"63 TL araba başı fiyat"

4.1

Misafir yorumu

24 yorum

Saklı Göl

"Sadece bir işletme var"

"Gezilecek bir yer değil"

7.4

Misafir yorumu

9 yorum

Naki Bey Plaj

"Denizi on numara"

"Verdiğiniz paraya değer bir mekan"

10

Misafir yorumu

6 yorum

Hacıllı Köyü

"Her yeri kapatmışlar"

"Tavsiye etmiyorum bir şey yemenizi"

5.2

Misafir yorumu

5 yorum

Ulupelit Köyü

"Müthiş bir yer"

"Mükemmel bir yer"

10

Misafir yorumu

3 yorum
Beyaz Ev Ağva
Beyaz Ev Ağva

Beyaz Ev Ağva

Etstur çağrı merkezi 0 850 600 60 60

Etstur

En uygun oda fiyatı

414 TL

En Uygun Fiyata Git

İTÜ Bilim Merkezi

"itu bilim merkezi"

"İTÜ Bilim Merkezi"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Otağtepe

"Fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer"

"14M ve Üsküdar’dan kalkan 15M"

8.7

Misafir yorumu

3 yorum

Dağyenice Alaiye Şehitliği

"dagyenice alaiye sehitligi"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Prenses Koyu Plajı

"Denizi çok küçük"

"Ruslan tarafından..."

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Şile Feneri

"Bir turu 14 saniye sürüyor"

"Şile Feneri"

10

Misafir yorumu

3 yorum

İstanbul Tarihi Mekanlar

Dünya üzerinde iki kıta üzerine kurulmuş tek şehir olma özelliği taşıyan İstanbul'da, gezilecek yüzlerce yer var…
Dünyanın en güzel ve en kalabalık şehirlerinden biri İstanbul. Taşı toprağı altın mıdır bilinmez ancak her köşesinde bir umut taşıdığı kesin. Bu güzel şehre ilk kez geliyorsanız, 3-4 günde temel olarak turistik yerlerini elbette ki keşfedebilirsiniz. Ancak İstanbul yerlisi gibi takılmayı düşünüyorsanız, bilin ki 3-4 günden çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Gerçi gerçek İstanbul yerlisi kaldı mı acaba, bu da işin bir başka boyutu tabi.

İstanbul gezilecek yerler listesini hazırlarken bölümlere ayırmayı daha uygun bulduk. İstanbul gezilecek yerler Anadolu Yakası, İstanbul gezilecek yerler Avrupa Yakası, İstanbul gezilecek doğal yerler, vs. gibi. Ancak İstanbul'un önemli noktalarının tümüne yer vermeye özen gösterdik.

Tarihi Yarımada
İstanbul'un ruhunu yaşayacağınız en önemli nokta hiç şüphesiz ki Tarihi Yarımada. Burayı bir günde keşfetmeniz ne yazık ki imkansız. En az iki gün ayırmanız gerekiyor. Eminönü ve Sultanahmet, Tarihi Yarımada'nın önemli iki durağı olacak. Gezilmesi gereken başlıca yerler; Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Yerebatan Sarnıcı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı, Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı.

Beyoğlu
Eğer yurt dışından gelen bir turist olsaydınız, gezinize ilk bu bölgeden başlatırdık. Bize göre İstanbul'u İstanbul yapan yegane ilçe Beyoğlu. Bir nevi gerçek İstanbul dedikleri. Şehrin eğlence, kültür ve sosyal yaşamın nabzını tutan Beyoğlu, İstanbul gezinizin en keyifli duraklarından biri olacak. Burası şehrin turizm merkezi aynı zamanda. Tarihi ve turistik mekanları ile Beyoğlu, İstanbul gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından. Burada da sırasıyla; Taksim, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Cihangir, Tünel, Tophane ve Karaköy mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Haliç-Eyüp
Burası, İstanbul'un en keyifli gezi hatlarından biri. Yüzlerce yıllık tarihi eserlere ve eşsiz bir manzaraya sahip olan Haliç-Eyüp hattı, Bizans döneminde şehrin merkezi konumundaydı. Dolayısıyla bölgede çok sayıda tarihi kilise yer alıyor. Bu yapılardan en muhteşemi ise şüphesiz Fener semtinde yer alan Rum Ortodoks Patrikhanesi. Bu bölgede gezinizin ikinci durağı ise Balat. Fotoğrafçıların gözdesi bir semt olan Balat, tarihi evleri ve Arnavut kaldırımlı taş sokakları ile bambaşka bir atmosfere sahip. Eyüp Sultan Camii ile Eyüp Sultan Türbesi, bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden. Son olarak Eyüp'ün simgesi Pierre Loti'ye çıkıp manzaraya karşı bir çay içmeden İstanbul'dan dönmek olmaz kesinlikle olmaz.

Boğaziçi
Şimdi burası aslında Anadolu ve Avrupa olarak ikiye ayrılmalı, zira her iki yakanın Boğaziçi olarak isimlendirilen bölgeleri de son derece ilgi çekici detaylarla dolu. Avrupa Yakası ile başlayalım o halde. İstanbul denince akılda beliren ilk görüntü iki yakayı birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü, yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olsa gerek. Yemyeşil korular, yalılar, köşkler derken o filmlerde gördüğümüz İstanbul karşımızda. Dolmabahçe, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Sarıyer ve Rumelikavağı, Boğaziçi'nin Avrupa hattı oluyor. Bu hat üzerinde görmeyi ihmal etmemeniz gereken yerler ise Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı, Sakıp Sabancı Müzesi ve Emirgan Korusu.

Gelelim Boğaziçi'nin Anadolu Yakası hattına. Burası karşı taraftan daha farklı bir dokuya sahip. Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli, Anadoluhisarı, Kanlıca, Beykoz ve Anadolukavağı, bu kısmın görülmesi gereken semtleri. Beylerbeyi Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Küçüksu Kasrı ve Anadolu Hisarı da bu hat üzerinde görülmesi gereken mekanlardan bazıları.

Kadıköy-Üsküdar
Anadolu Yakası'ndan İstanbul gezilecek yerler listemize devam edelim. Kadıköy ve Üsküdar, Anadolu Yakası'nın en önemli iki merkezi. Dolayısıyla her iki ilçenin de belli başlı simgelerini ve semtlerini keşfetmek gerekiyor. Bir kere Üsküdar'da yer alan ve şehrin simgelerinden biri olan Kız Kulesi, görülmesi gereken yerlerden biri. Bununla birlikte Kadıköy'de bulunan Moda ve Bahariye Caddesi de bir diğer önemli duraklardan. Kadıköy'e bağlı semtlerinden Kalamış, Caddebostan ve Bostancı da İstanbul gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı. Hazır buralara kadar uzanmışken Bağdat Caddesi'ni de görmeyi ihmal etmeyin.

Adalar
Eğer İstanbul'u gezmek için geniş bir zamanınız varsa, Adalar'ı da mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Bahar ve yaz aylarında İstanbulluların kaçış noktalarından olan Adalar'ın sessiz, sakin ortamlarını, tarihi köşklerini, huzurlu atmosferlerini ve doğal güzelliklerini yakından görmelisiniz. Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada dörtlüsünden oluşan Adalar, şehrin en keyifli rotalarını oluşturuyorlar.

Yakın Yerler
İstanbul'un arka bahçeleri olarak da nitelendirilen bu güzide yerler, şehrin merkezinden uzak olmalarından dolayı inanılmaz huzurlu bir atmosfere sahipler. Her birinin tadı apayrı. Kimi zaman günübirlik kimi zaman ise hafta sonu kaçamağı olarak tercih edilen bu yerlerden en az birini, geniş bir zaman diliminiz de varsa mutlaka keşfetmelisiniz. Bu anlamda İstanbul'un en sevilen gezi rotaları arasında; Şile, Ağva, Riva, Polonezköy, Kilyos ve Çatalca bulunuyor.

50 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
1
Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Bilet almayın

-

Bugün biletimiz olmasına rağmen, sistem bileti almıyor diyerek içeri almadılar. Biletimiz elimizde, sistem olmuyor diyerek, gönderdiler bizi. Çalışanlar hiç saygılı davranmadılar. Hiç yardımcı olmadılar. Şok olduk. Oraya asla gitmem. Kimseye tavsiye etmem. Sakın internetten Madame Tussauds bileti almayın!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Balkapanı Hanı
Balkapanı Hanı
Fatih / İstanbul
Türkiye
Artık içler acısı

-

Burası eskiden bize aitmiş dedelerimize verilmiş. Babaannem anlatırdı. Ne yazık ki içler acısı bir yere dönüşmüş. Her yer döküntü. Tarih silindi artık. Başkalarının elinde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Hemdat İsrael Sinagogu
Hemdat İsrael Sinagogu
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Selam ve dua ile

-

Hemdat İsrael Sinagog'un sokağında büyüdüm hala aynı sokakta oturuyorum. Çocukken Sinagog'un kapısı açıktı içeri girer ayini dinler Aron elkodesin açılışını izlerdim. Sonra kapılar kapandı duvar örüldü. Bugün bayramınızı kutlamak için davetliyim, merak ve heyecanım iç içe. Acaba çocukluğumda hatırladığım gibi mi? Tüm dinlerin ibadetlerini gönül rahatlığı ile yapması dileğiyle bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun. Saygılar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Saklı Göl
Saklı Göl
Şile / İstanbul
Türkiye
Sadece bir işletme var

-

Burada sadece bir işletme var ve fiyatlar çok yüksek. Ayrıca hizmet kalitesi yok diyebilirim. Kahvaltıya geliyorsanız bu fiyatlara rağmen her şey ekstra. Yiyip gelin ekstralarla bile doymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Şükrü Saraçoğlu Stadyumu - Ülker Arena
Şükrü Saraçoğlu Stadyumu - Ülker Arena
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Dünyanın en güzel yerlerinden biri

-

Sarısı, laciverti, yeşili, atmosferi, havası ve taraftarıyla dünyanın en güzel yerlerinden biri...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Sümbül Efendi Camii ve Tekkesi
Sümbül Efendi Camii ve Tekkesi
Fatih / İstanbul
Türkiye
Küçükken mutlaka ziyaret ederdim

-

Küçükken Koca Mustafa Paşa pazarına giderken türbenin yanından geçer ve türbeyi mutlaka ziyaret ederdim. Sümbül Efendi Hazretleri'nin mezarının içindeki ağaç beni her seferinde etkiler uzun uzun bu ağaca bakardım. Sanki bu ağaç Sümbül Efendi ile bütünleşmiş gibiydi. Allah şefaatine bizleri de nail etsin inşallah. Ortamın ve insanların bu kadar bozulduğu bu zamanda bu mübarekler bize insan olmayı bir nebze olsun hatırlatıyorlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Atıf Efendi Kütüphanesi
Atıf Efendi Kütüphanesi
Fatih / İstanbul
Türkiye
Çok güzel bir kütüphane

-

Çok güzel bir kütüphane. personel güler yüzlü. Kütüphanede sınırsız Wi-Fi ve çay var. Ancak kapıda zile basıp güvenlik kapıyı açar ve içeri girebilirseniz...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bozdoğan Kemeri
Bozdoğan Kemeri
Fatih / İstanbul
Türkiye
Gezebilirsiniz

-

16 Mart Şehitler Caddesi'nden Bozdoğan Kemeri'ne çıkıp gezebilirsiniz. Hürrem Sultan'ın çıplak ayakla gezdiği gibi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Süleymaniye Hamamı
Süleymaniye Hamamı
Fatih / İstanbul
Türkiye
Giriş ücreti ne kadar

-

Giriş ücreti ne kadar ve yeriniz nerede? Soyunma odalarınız ayrımı? Sadece yıkanma ücreti ne kadar?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Kriton Curi Parkı
Kriton Curi Parkı
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Yeşillikler içinde

-

Değerli çevrebilimci Kriton Curi'nn adına yakışır yeşillikler içinde güzel bir sosyal tesis/park. Yüksek apartmanlar arasında bir vaha görünümünde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi
Bakırköy / İstanbul
Türkiye
Saatleri güncel değil

-

Müze giriş ve çıkış saati internette yazan saatler değil. 15.30'a kadar yazıyor fakat 15.00'te geldik, kepenk kapalıydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Gittim demek için gidilir

-

Milli park geçmesine karşı özel işletme bahanesiyle engelli ve gazilerden yarı oranında giriş ücreti alıyorlar. Giriş 46 TL, engelli indirimi 21 TL. Denizde kırkayak gibi bir böcek var, acayip ısırıyor. Doğası çok güzel, çok kalabalık. Sanki Urfa'da denize giriyorsun gibi, pek mayolu insan yok. Yollar güzel. Ormanlık. Pek de gidilebilecek yer değil. Gittim demek için gidilir, bir daha da gidilmez.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Kurşunlugerme Su Kemeri
Kurşunlugerme Su Kemeri
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Çatalca'da da mevcut

-

Çatalca Çiftlikköy'de de bu kemerlerden mevcut. Ayrıca bedesten denen bir yer daha var orman içerisinde. Eskiden kervanların pazar yeriymiş diye söyleniyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Şah Sultan Camii
Şah Sultan Camii
/ İstanbul
Türkiye
Çok otantik

-

Bir cumartesi günü ikindi namazı kıldım. Çok otantik bir camii. Çok temiz. Farkı camiide namaz kılmak isteyenler için ideal camii.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
63 TL araba başı fiyat

-

63 TL araba başı fiyat alıyorlar. Denizinde türü bilinmedik bir böcek var, sürekli ısırıp duruyorlar. Leş, berbat bir yer. Yolları iğrenç.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Selçuk Sultan Camii
Selçuk Sultan Camii
Fatih / İstanbul
Türkiye
Düzeltme yapılmalı

-

Buradaki açıklamada Selçuk sultanın Fatihin halası olduğu belirtiliyor. Yani Sultan 2. Murat'ın kız kardeşi ve Çelebi Mehmet'in kızı; ama cami tanıtımında I.Mehmet (Çelebi Mehmet'in)kızı yazısı var. Türkçe ve İngilizce olarak. Böyle olunca yaşam süreci dikkate alındığında biraz gerçekçilik kayboluyor. Aslolan halası ise düzeltme yapılmalı. Cami imamı ile görüştüm yeni atandığını ve yazıya dikkat etmediğini belirterek tüm iyi niyetiyle Fatih Müftülüğüne gitmemi önerdi. Saygılarımla.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Hacıllı Köyü
Hacıllı Köyü
Şile / İstanbul
Türkiye
Her yeri kapatmışlar

-

Hacıllı Köyü kamp alanı köylü insanları rahat bırakmıyor. Her yeri kapatmışlar. Kayalarla çocuklarla kampa gidiyoruz. Gece silah sesleri, jandarma kontrole gelmiyor bile. Alanları sürekli kapatıp ya da traktörle sürüp yerleri kaldırıyorlar. Köylünün surat on karış. Gelmeyin gibi bakıyorlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Yavuz Sultan Selim Camii
Yavuz Sultan Selim Camii
Fatih / İstanbul
Türkiye
Muhteşem manzara

-

Tarih kokan sokakların arasında, kendisi de tarih olmuş bir yapı. İnanılmaz Haliç manzarası ile ziyaretçileri adeta büyülüyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
Cumhuriyet Eğitim Müzesi
Cumhuriyet Eğitim Müzesi
Fatih / İstanbul
Türkiye
Müzeyi arayınız

-

Cumhuriyet Eğitim Müzesi ile ilgili düzeltilmesi gereken bilgiler mevcut. İsmi, mesai saatler ve yenilenme sonrası fotoğraflarına erişmek ve doğru bilgi sunmak için lütfen müzeyi arayınız. 0212 516 0688

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Milyon Taşı
Milyon Taşı
Fatih / İstanbul
Türkiye
Tarihsel

-

Gayet tarihsel bir taş. Sırf 10 puan için bu yorumu yapıyorum,.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
Milyon Taşı
Milyon Taşı
Fatih / İstanbul
Türkiye
Değerini kazanacak umarım

-

Bu tarihin başlangıç noktasının gömülü kalması… Patlayan bir yıldız gibi Guinnes Rekorlar kitabına doğru. Projesiyle anlam ve değerini kazanacak umarım. İnşallah...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kazım Karabekir Paşa Müzesi
Kazım Karabekir Paşa Müzesi
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Saygı ve hürmetlerimle

-

Güneşin donduğu, doğunun doğusundan, Kazım Paşamın şehri Kars'ından, Kazım Paşamın yetimlerinden sizlere selam olsun. Yiğit Paşamın yiğit torunu, dün dedenin yanında olan dedelerimin üstüne yemin olsun ki bugün torunları torununun yanındadır bilin isterim. Saygı ve hürmetlerimle.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
2 kere düşünün

-

İlk girişte soygun başlıyor, giriş ücreti 55 TL. Denize zaten girilmiyor bir tür böcek var sanki uzaydan gelmişler. İnsanı tarumar ediyor. Kamp yerleri pislikten geçilmiyor. Gitmeden önce 2 kere düşünün.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bulgar Eksarhlığı
Bulgar Eksarhlığı
Şişli / İstanbul
Türkiye
Bizleri bilinçlendirdiniz

-

Ülkemizin her noktası ayrı bir tarih. Bu konuda bizleri bilinçlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Eyüp Sultan Türbesi
Eyüp Sultan Türbesi
Eyüp / İstanbul
Türkiye
Görmeden ölme

-

Gez dünyayı gör Konya'yı deseler de Eyüp İstanbul'un gözbebeği. Gelip görmeden ölme. O peygamber dostuna duada bulunmak feyz i bereketinden faydalanmak ne büyük saadet. Eyüp el-ensari.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Sabiha Gökçen Havaalanı
Sabiha Gökçen Havaalanı
Sanayi Mah. 34906
Pendik / İstanbul
Türkiye
Pınar Öner tarafından...

-

Mutluluklara başlangıç noktalarımdan birisi. Gelirken keyifli, giderken hüzünlü; ancak her vakit önemli bir ulaşım noktası.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Harika

-

Her şeyi ile harika bir yer. İstanbul'da böyle güzel bir yer olduğuna inanamadım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Herkese tavsiye ederim

-

Kesinlikle gidip görmeye değer. 2018 Temmuz ayında gittim. WC ücretsiz, duş ücretsiz, temizlik yapan elamanlar durman çalıştığını gördüm. Fiyatları araştırdım orman bakanlığının verdiği fiyat tarifesine uyulmuş. Denizi, kumu harikaydı. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Şile Ağlayan Kaya
Şile Ağlayan Kaya
Şile / İstanbul
Türkiye
Huzur için tek adres

-

Ağlayan Kaya'yı görmek içinde gidilebilir; ama huzurlu sakin bir gün geçirmek istiyorsanız tek adresiniz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Her yer pislik içinde

-

Berbat bir yer. Sadece para almayı biliyorlar. Başka da bir şey yok. Her yer pislik içinde. Denizi çok kötü. Gitmeyi düşünen varsa şiddetle geri kaçsın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Hizmet sıfır

-

Giriş ücreti çok pahalı ve hizmet sıfır, her yer çok pis. Duş, WC iyi değil. Ayrıca denizde kırkayağa benzeyen böcekler vardı, ısırıyorlar diye giremedik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Giriş 55 TL

-

Giriş 55 TL dediler, girmeden geri döndüm. Ya böyle bir şey yok. Allah'ın denizini, gölgesini satıyorlar. Yazık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Hizmet sıfır

-

Beğenmedim. Salı öğlen giriş yaptık, perşembe sabah çıktık. 3 günlük 136 TL para aldılar 2 gün kalmaya. Her yer pis, sahil, kumlar facia, pis, ayaklarımıza odun parçacıkları, vs. batıyor. Sadece en dipte denize giriliyor. Diğer yerler yasak, dalga çok, denize girilen kumsal eğimli. Yok ya, o kadar paraya hizmet sıfır. Bir tek cankurtaran deniz korumaları çok iyi, denize girenlerle çok ilgileniyorlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Gitmeye değmez

-

Giriş 81TL. Sahil çöplük, yollar delik deşik. Gitmeye değmez bir yer bence. Giden bin pişman.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ihlamur Kasrı
Ihlamur Kasrı
Beşiktaş / İstanbul
Türkiye
Tavsiye ederim

-

Bahçesi çok güzel oraya gitmek tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Baykuş Plajı
Baykuş Plajı
Sarı Çiçek Sk., 34450 Gümüşdere/Sarıyer/İstanbul
Sarıyer / İstanbul
Türkiye
Ortalama bir plaj

-

Biz de İstanbul'da plaj arıyorduk, kadınlara göre uygun ve temiz bu plaja denk geldik ve bir de http://kadinlarplajiservisi.com/ sitesinden Sarıyer Altınkum Plajı'na denk geldik. Gene ilk önce Baykuş Plajı'na gittik, bakalım ortalama bir plaj bence. Umarım Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı daha iyi çıkar. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Gürlek Mağarası
Gürlek Mağarası
Şile / İstanbul
Türkiye
Yollar çok kötü

-

Yollar çok kötü, mağara yoluna araç girmiyor, 1,5 km yürümeniz gerekiyor. Hiç iyi bulmadım, aracı bakıma sokmak zorunda kaldım. Bence kesinlikle ve kesinlikle gitmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Aydos Tepesi
Aydos Tepesi
Kartal / İstanbul
Türkiye
Giriş paralı

-

Mekan güzel, giriş paralı olup, özel mülk olmasına rağmen her yer pislik, çöp içinde. Esnafı yüzsüz, utanmasa niye geldiniz diyecek gibiler. Herzeyi paraya bağlamışlar, attığınız adıma bile para alacaklar neredeyse. Hizmet, insanlık olarak rezalet bir yer fakat doğası güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
3
Saklı Göl
Saklı Göl
Şile / İstanbul
Türkiye
Gezilecek bir yer değil

-

Gezilecek bir yer değil. Yani benim tipim değil, çok az beğendim. Vallahi başka diyeceğim bir şey yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Sadabad Camii
Sadabad Camii
Kağıthane / İstanbul
Türkiye
Belgesel çekecekler

-

Belgesel çekecekler için iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Balat Sahili
Balat Sahili
Fatih / İstanbul
Türkiye
Şehrin Bin Bir Gece Masalı

-

İstanbul, dünyanın efsane şehirlerinden. Balat bu efsane şehrin Bin Bir Gece Masalı. Askerlik hizmetimi İstanbul'da yaptım; ama Balat'ı ve güzelliklerini 2017 yılında keşfettim. Öyle bir semtte yaşamak insana ilham verir, şiir yazdırır, çay içirir, dinginlik bahşeder. İstanbul'un Bin Bir Gece Masalı'nı dinlemek istiyorum. Ankara, 13.12.2017, İbrahim Kilik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Şile Feneri
Şile Feneri
Şile / İstanbul
Türkiye
Bir turu 14 saniye sürüyor

-

Şile Fen'de okuyorum ve feneri her akşam görüyorum. Görmekten mutlu olduğum bir parıltı sunuyor bana ve bir turu 14 saniye sürüyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Merkez Efendi Hamamı
Merkez Efendi Hamamı
Zeytinburnu / İstanbul
Türkiye
Yıllar evvel sık sık giderdik

-

Eskiden, yıllar evvel sık sık giderdik. Uzun bir zaman kapalı kaldı. Hamam denilince ilk akla gelen, temiz, yıkanabilmek ve stres atabilmektir. Şayet hamam görevlisi bayanlar işine saygılı ve nazikse neden gitmeyeyim, hem benim sokağıma çok yakın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Akçakese Köyü
Akçakese Köyü
Şile / İstanbul
Türkiye
Rahatça denize giremiyorsunuz

-

Senelerdir Akçakese'deyim, daha bu anlattıklarınızı göremedim. Sahil mangalca dayılardan geçilmiyor. Rahatça denize giremiyorsunuz. Su öyle berrak falan da değil. Öyle piknik yapılacak bir alan da yok. Köyün girişinde kazıkçı gözlemeci var. O kadar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
3
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Girişte 22 lira ücret alınıyor

-

Girişte 22 lira ücret alınıyor. Eğer gece kalırsan +50. Kim olduğu bilinmeyen kişiler tarafından alınıyor ve hiç hizmet yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Merkez Efendi Camii
Merkez Efendi Camii
Zeytinburnu / İstanbul
Türkiye
Merdivenler engelli adaylar için yeterli değil

-

Cami ve etrafı gayet iyi dizayn edilmiş. Ama wc'ye inerken merdivenler engelli adayları için uygun değil. Oraya asansör ya da merdiven asansör yapılması daha uygun olur. Merdivenden inmeden yukarıya engelli tuvaleti de yapılabilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Prenses Koyu Plajı
Prenses Koyu Plajı
Adalar / İstanbul
Türkiye
Denizi çok küçük

-

Prenses koyu plajının denizi çok küçük. Çocuk havuzunu andırıyor. Dar alanda hapsolmuş hissi yaratıyor. Görevliler ıslık, el kol hareketleri ile size bir şeyler anlatmaya çalışıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Kumsal çöp yığını

-

Deniz güzel, orman güzel lakin 16 saat için tamtamına 3 ayrı fiş verilip ve tamtamına 47 lira para alındı. Resmen soygun var. Verdiğiniz paranın hiçbir karşılığı yok. Ağaç altları çöp yığını, kumsal çöp yığını, yalandan duş, WC yapmışlar, girmek için maske lazım. Anlayacağınız işletmeci firma büyük vurgun yapıyor ve sıfır hizmet... Nerede milli parklar? Nerede Çatalca Belediyesi? Neden denetim yapılmıyor böyle güzel bir yere? Yoksa rant mı var?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Temizlik denen bir şey yok

-

Doğa olarak harika bir yer fakat gerçekten gerek sahil gerek ormanlık alan pislik içinde. Temizlik denen bir şey yok, çöplük halini almış kırık cam parçaları, tuvaletlerde örümcek ağları, poşet şişe, aklınıza ne gelirse var. Görevliler para tahsil etmekten başka bir şey yapmıyorlar, sadece cankurtaranlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çilingoz Plajı
Çilingoz Plajı
Çatalca / İstanbul
Türkiye
Giriş ücretleri çok yüksek

-

Hayatımda gittiğim en kötü kamp yeri. Fiyatlar normal yerlerde bir ise burada üç. Kesinlikle gidilecek bir yer değildir. Giriş ücretleri çok yüksek, daha dün oradaydım, yani demem o ki kesinlikle gitmeyin, pişman olursunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)