Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Issız Han

+ 2 Fotoğraf
4.3/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Issız Han Hakkında

Bursa-Karacabey yolu üzerinde, ilçe merkezine 5 km mesafede yer alan Issız Han, Ulubat Gölü kıyısında, Seyran Köyü’nde konumlanıyor. Osmanlı döneminin ilk mimari kervansaray modeli olan Issız Han, bu anlamda büyük bir önem taşıyor. Yıldırım Beyazıt döneminde yaptırılmış olan yapı, dikdörtgen planlı olup, dış yüzü iki sıra yontma beyaz taş ile yapılmış. Üst kısmı kiremit ile örtülüdür ve cephesi de göle bakıyor. Issız Han’ın görülmeye değer bir diğer özelliği ise kapısının güzelliği ve kitabesi. Girişin sağında ve solunda birer oda ile birer salon yer alıyor. Olur da bir gün yolunuz Karacebey’e düşerse eğer, Issız Han’ı da mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

4.3/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
3 değerlendirme
Issız Han
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
14.04.2019
Salim Aceter
Hizmet çok iyi
Otel huzurlu ve sakin bir yer. Hizmet çok iyi. Odalar temiz ve konforlu. Ücret yerine ve tarihi konak olmasına karşın çok makul. Ayrıca en önemlisi aile ortamı. Kesinle tavsiye edebileceğim bir yer.
2/5 Ortalama
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
26.08.2018
Mert Can U
İlk deneyimim çok daha güzeldi
İkinci kez burada kaldım. Üzülerek belirtiyorum ilk deneyimim çok daha güzeldi. Son konaklamam esnasında odam temizlenmemişti ve başucumdaki komodinin içinde birinin iç çamaşırı vardı. Asıl sürpriz ise tuvalette beni beklemekteydi. Odamda tuvalet kağıdı bile yoktu. Oda - kahvaltı konseptinde çalışan bu butik otelde akşam yemeği siparişim de ilk seferkini arattı maalesef. Ülkemizdeki işletmelerin genel tavrı övgü ve başarıyı elde edince bozulmaları maalesef burada da aynı. Kahvaltıda ortalama, belki biraz üzeri bir serpme kahvaltı var. Reçel çeşitleri 4 - 5 tane. Fiyatlar ikili yatak 400, 2 tekli yataklı oda 450 şeklinde. Anayoldan sonra otele kadar olan yol çok kötü 20 ile bile gitmek zor. Bazı çukurlar yolu komple kaplıyor. Çok merak ediliyorsa bir gece kalınabilir ama kesinlikle 4 - 5 saatten fazla geçirmek mümkün değil. Etrafında hiçbir şey yok, maalesef göle ulaşım da mümkün değil. Yani içini görüp nostalji yaşadıktan sonra tamamen bitiyor olay. Telefon da çekmiyor ayrıca belirteyim. Tasarımı han bildiğiniz. Odalarda pencere yok, klima var. Saatin kaç olduğunu anlamak imkansız. Bu açıdan sizi gündelik hayattan bir süre koparıyor dinlendiriyor diyebilirim. Duble yatak King size. Oldukça rahat. Sıcak suyla ilgili geçici bir sıkıntım oldu fakat düzeldi. Suyun sıcaklığı da tazyiği de yeterli.
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
12.08.2018
Feruzan Pars
Her şey birbirini tamamlamış
İpekyolunun medeniyet tarihimizdeki önemi ve adı teknolojik gelişmelerin hızına eşdeğer bir hızda unutulmaya yüz tutmuşken, o dönemler bu yol üstünde bulunan, büyük çabalar sarf edilerek restore edildiği ilk bakışta fark edilen ve yolcularına yeniden kucak açan bu tarihi han hem geçmişe hem bugüne yeniden hayat vermiş. Dekorasyon, ışıklandırma, ince mimari zevk, özenle seçilmiş aksesuarlar... Her şey birbirini tamamlamış. Ey yolcu! İşte bu Issız Han seni dinlendirmek için canlanmış adeta! Müthiş ambiyansı ile büyülendiğim bu handa 1394 te uyanın mottosuyla dikkatimizi çeken işletme sahipleri ve telefonla tanışmamızdan itibaren büyük özen ve özveriyle bizleri ağırlayan Adem Bey’i tebrik ediyor teşekkürlerimizi sunuyoruz. F. P ve ailesi.