Ayancık Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Ayancık Hakkında

Kanyonları, mağaraları, yaylaları, otantik değerleriyle ormanın ve denizin birleştiği yer Ayancık...

Bir Sinop ilçesi olan Ayancık, Batı Karadeniz'de, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Boyabat ve Taşköprü, batısında Türkeli, doğusunda ise Erfelek ile çevrili şirin bir sahil kentidir.

26000 civarındadır Ayancık'ın nüfusu.

İlk çağlara kadar uzanan tarihiyle Ayancık, Paflogonyalılar, Amazonlar, Akalar, Dorlar, Danişmentoğulları, Anadolu Selçukluları, Candaroğulları ve Fatih Sultan Mehmet zamanında ise Osmanlı Devleti'ne bağlanmıştır.

Cumhuriyetin ilanına kadar Kastamonu'ya bağlı iken Cumhuriyetin ilanından sonra Sinop'a bağlanmıştır.

Kışların serin ve yağışlı, yazların ise kurak ve nemli geçtiği Karadeniz ikliminin egemen olduğu Ayancık'ta halk geçimini başta tarım olmak üzere hayvancılık, balıkçılık, ormancılık, turizm ve sanayiden sağlamaktadır.

Ayancık'ta gezip görülecek o kadar çok yer var ki, işte doğal güzellikleri;
Mağara içi damlataşları, arkeolojik özelliği ve doğal güzelliğiyle İnaltı Mağarası,
Sarp kayalıklardan akan suların oluşturduğu küçük şelalelerin, sarkıtların, travertenlerin ve Alabalık tesislerinin bulunduğu İnaltı Kanyonları,
Çevresindeki piknik alanıyla, köknar ormanları içinden akan iki çayın birleşerek oluşturduğu Akgöl,
Karlık Yaylası ve Düdeni,
Ayancık'a 27 km uzaklıktaki olan Bakırlı-Aksu şelaleleri,
Balık tutup, su altı sporları yapıp, piknik yapabileceğiniz Gelincik Burnu,
Kumu ve deniziyle tercih edilen Çamurca Plajı, Ortalık Plajı, Harzana Plajı, Gebelit Koyu, Kuğu Yalısı ve Gebelit Koyu,
Çam ormanları, rengarenk çiçekleri, temiz havasıyla dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Çangal,
Doğa yürüyüşleri açısından büyüleyici bir parkur olan Babaçay Kanyonu.

Tarihi çoook eskilere dayanan Ayancık'ın tarihe ışık tutan tarihi eserleri ise;
Eski Cezaevi (Kilise),
İstifan Kaya Mezarları,
İstİfan Sulu Kilisesi,
İstifan Limanı,
Yalı Camii,
1900'da Istefan kilise harabelerinin sütunları kullanılarak inşa edilen ve Askerlik Şubesi binası,
Rum ve Yunan mimari örnekleri olan Tarihi Ayancık Evleri,
Kestane ağaçlarından yapılan, bir veya iki katlı, verandalı, dekoratif çıkıntılara sahip, ahşap oyma süsleri olan köy evleri.

Denizin ve kumun tadını çıkarmanın dışında Ayancık'ta doğal güzellikleri gezip görebilir, tarihi değerleri ziyaret edebilir,
Av meraklısı iseniz av sezonunda Ayancık ormanlarında geyik, karaca, kurt, tilki, çakal, ayı, tavşan ve yaban domuzu gibi av hayvanlarını avlayabilir,
Keten ve bürümcük adı verilen kumaşların nakış ve oyalarla işlenerek heybe, göynek yakası, nezgep, kese ve peşkir haline getirilmiş el emeği işlerden satın alabilir,
Eylül ayında gerçekleştirilen Ayancık panayırına katılıp, alışveriş yapabilir,
Yöresel lezzetlerin sunulduğu, konserlerin düzenlendiği Temmuz ayındaki Keten ve Ahşap festivaline katılabilirsiniz.

Ayancık'ın yöresel tatları olan Keşkek, Nokul, Mantı, Kuyu Kebabı, Katlama, Çerkez Tavuğu, Kıymalı Pide, Hamsi Dolması ve Saç Böreğini afiyetle yemenizi tavsiye ederim.

Sinop'a 55 km, Ankara'ya 435 km, İstanbul'a ise 630 km uzaklıktaki Ayancık'a isterseniz kendi aracınızla isterseniz diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle ulaşabilirsiniz.

Ayancık Gezilecek Yerler

Ayancık Otel Fiyatları

Ormanın ve denizin birleştiği Ayancık, senenin tüm yorgunluğunu atmanız için ideal.

Şirin bir tatil ve sahil ilçesi olan Ayancık aynı zamanda otantik bir ortama sahiptir.

Şehir kalabalığını geride bırakıp, huzurlu ve dinlendirici birkaç gün geçirmek istiyorsanız rotanızı Sinop'un yemyeşil ilçesi Ayancık'a çevirebilirsiniz.

Sinop Ayancık otellerini tatil için tercih ettiğinizde mutlaka rengarenk çiçekleri, temiz havası ve rengarenk çiçekleri ile her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Çangal'ı ve doğa yürüyüşleri açısından büyüleyici bir parkur oluşturan Babaçay Kanyonu'nu görmenizi tavsiye ederiz.

Sinop iline 50 kilometre mesafede olan Ayancık ilçesinde bulunan oteller dağlar ve ormanla bütünleşen görüntüsü ile bozulmamış bir doğayla iç içe tatil hayali kuranlara hitap etmektedir.

Sakin bir dinlence arayıp aynı zamanda orman havasını doyasıya içinize çekmek istiyorsanız sizlere Sinop Ayancık otellerinden yerinizi şimdiden ayırtmanızı öneririz.

Karadeniz'in benzersiz doğasını yansıtan bir ilçedir Ayancık. Sinop il merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayancık, yeşil doğasında gizlediği yaylalarıyla, mağaralarıyla ve kanyonlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Tabii bir de huzur veren atmosferiyle...

Ayancık'ta çok fazla konaklama tesisi bulunmaktadır. Oteller genellikle Ayancık'a birkaç kilometre uzaklıkta veya şehir merkezinde yer alır. Ayancık otellerinin sayısı az olsa da yıl içerisinde bölgeye gelen misafirlerin tüm konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

2020 yılında Ayancık otel fiyatları çok fazla artış göstermemiştir. Ayancık otel fiyatları, diğer yakın bölgelere göre biraz daha ekonomiktir. Ayancık otel fiyatları 40 TL'den başlayıp 90 TL'ye kadar seyir gösterir. Sezon ve sezon dışı fiyatlarda çok fazla fark meydana gelmez. Eğer Ayancık'ta size uygun bir otel bulamadıysanız Sinop il merkezindeki veya Ayancık'a yakın konumda yer alan otelleri tercih edebilirsiniz.

Ayancık otel fiyatları her bütçeye hitap etmektedir. Fiyatlara genellikle kahvaltı dahildir. Ayancık'taki otellerin çoğu yeşil bir doğaya hakimdir. Huzur dolu atmosferleriyle dinlendirici bir konaklama imkanı sunar.

Ayancık otel fiyatları sayfamızı inceleyerek oteller hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ayancık Otel Yorumları

10

Yavuzlar Hotel Sinop

sibel efe - 11 Ağustos 2017, Cuma 11:47

İlgi, alaka çok iyiydi

4 yıl önce konaklamıştım, çok memnun kaldım. Bu yıl gelmek istedim ama olmadı En kısa zamanda geleceğim. Hizmet, ilgi, alaka çok iyiydi. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

4

Ayancık Saymoz Otel

Çiğdem Baycan - 22 Ağustos 2016, Pazartesi 21:31

Personel çok ilgisiz

Personel çok ilgisiz. Odalarda resepsiyonla görüşebilmek için telefon yok. Klima yok. İp gibi akmasına razıysanız sıcak su kullanabilirsiniz. İllaki kalacaksanız denize bakan balkonlu odalardan isteyin, zira arka sokağa bakan odalar çok basık ve çok gürültü geliyor.