Haldizen Yaylası

+ 5 Fotoğraf
3.6/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Haldizen Yaylası Hakkında

Her şeyden, tüm kalabalıktan uzak bir tatilin yolu mutlaka Trabzon’dan geçer. Eşsiz doğası, vazgeçilmez temiz havası, tarihi yapıları… Trabzon’u çekici kılan sayılamayacak kadar özelliği vardır. Özellikle Uzungöl yaşanılası yerlerinden sadece biridir. Doğal güzelliklerinin içinde bulunduğu bir nokta var ki gören herkesi kendine bağlar; Haldizen Haylası… Haldizen Yaylası, Demirkapı Yaylası olarak da bilinmektedir ve Karadeniz’in en can alıcı noktalarından biridir. Uzungöl’le birlikte muhteşem bir uyum içinde olduğuna mutlaka şahit olunması gerekir. Ulaşımı da oldukça kolaydır. Uzungöl’ün Şerah Köyü’nden 16 kilometre uzaklıktaki yaylaya orman yoluyla ulaşılıyor. Üç mahalleden oluşan Haldizen Yaylası, dağ çiçeklerinin kokusunu sunuyor tertemiz havasında. Trabzon’da bulunan bu benzersiz noktayı mutlaka gidip yaşamalısınız. Huzurlu ve keyifli anlarınızın ardından; Trabzon Kalesi’ni, Şekersu Yaylası\’nı, Sultan Murat Yaylası\’nı, Peristera Manastırı’nı, Kaymaklı Manastırı\’nı, Trabzon Müzesi\’ni, Sümela Manastırı’nı ziyaret edebilir; tarihi ve doğal dokuların birlikte oluşturduğu inanılmaz güzellikleri görebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.6/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Haldizen Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
07.12.2017
Misafir
Manzara ve oksijen
Manzara ve oksijen gerçekten 1. sınıf. Ayrıca Arap kökenli insanlarında ilgi duyduğu, tatil için tercih ettiği yerlerden buralar. Bu durum kültürel anlamda da bir renkliliğe yol açmış. Adeta Osmanlı coğrafyasındaki milletleri bir araya toplamış gibi. Bence tercih edilebilir yerlerin başında geliyor.
1/5 Kötü
18.07.2017
Can Çetin
Tam bir Arap deposu
Tam bir oksijen deposudur diye gittik fakat tam bir Arap deposu. Gezdiğiniz her yerde Arap milleti ve Arapça yazılar göreceksiniz. Sakın kalmayı planlamayın çünkü Türk gezginler değil Arap milletine göre ayarlanmış bütün fiyatlar. Fiyatını sormadan hiçbir şey yemeyin, 2 hamburgere 60 TL ödeyebilirsiniz. Ve Türk olmanız burada dezavantajınız olabilir.
5/5 Mükemmel
25.05.2014
meltem erbaş
Ben ailemle daha önce `Uzungöl`'e gittim, gerçekten tem bir oksijen deposu.
5/5 Mükemmel
03.05.2013
Misafir
Haldizen Yaylası
Eşsiz bir doğa, oksijen deposu... `Uzungöl`\'e muhakkak gidilmeli.