Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

Uzungöl Gezilecek Yerler

Uzungöl civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Uzungöl Camii
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(2 yorum)
Trabzon
Garester Yaylası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Trabzon
Haldizen Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.8/5 Çok İyi
(4 yorum)
Trabzon

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Uzungöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
14.05.2020
Misafir
Uzungöl Camii için yapılan yorum
Mükemmel
Mükemmel. Uzungöl’ü Uzungöl yapan göl kadar, ormanın yeşili kadar önemli bir cami.

Uzungöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Tertemiz doğası, sağlıklı havası ve birbirinden güzel manzaraları ile her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Trabzon’a giderseniz bölgede yer alan Uzungöl’ü görmeden tatilinizi bitirmeyin. Trabzon Uzungöl gezilecek yerler ile inanılmaz doğal güzelliklere şahit olarak şehirden uzak, doğaya yakın huzurlu bir tatil keyfi sürebilirsiniz.

Aşağıda yer alan yazının devamını okuyarak Uzungöl’de gezilecek yerler listenizi oluşturabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir yapıda bulunan bu bölge birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Fotoğrafçılık için sıklıkla tercih edilen bu bölgeye giderek birbirinden güzel ve eşsiz fotoğraflar çekebilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan bölge serin bir havaya sahip.

Geçmiş yıllarda Saraho ve Şerah adları ile bilinen bu yerde yaşanan bir doğal afet sonucunda uzunca bir göl oluşur. İsmini uzun yapısından dolayı alan bu göl Trabzon’un doğal güzellikleri arasında yerini alıyor. Her yıl binlerce turist ağırlayan bu göl uğrak bir turizm alanı olarak biliniyor.

Çevresinde yer alan restoran ve oteller ile gelen kişilere konaklama imkânı sunan Uzungöl doğal güzellikleri ile görenleri adeta büyülüyor. Uzungöl otelleri size uygun seçenekler arasındadır. Çevresi ormanlar ile kaplı olan bu yer yaban hayatı ve bitki çeşitliliği bakımından ise oldukça zengin bir yapıya sahip.

Sık sık yağış alan bu bölge serin bir iklim yapısına sahip olduğu için giderken tedbirli olmanızda fayda var. Bölgeye geldiğiniz zaman fotoğraf çekimi, bisiklet gezisi, kayak, yamaç paraşütü yapabilir ve doğal yaşam alanlarında kuş gözlemi yapabilirsiniz. Uzungöl turistik yerler ve Uzungöl gezilecek yerler hakkında yazının devamına göz gezdirebilirsiniz.

Demirkapı yaylası olarak bilinen doğal güzelliği ile her yıl binlerce turist ağırlayan bu yayla Uzungöl'e gittiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Orman yoluna sahip olan bu yaylada temiz hava ve inanılmaz doğa manzarası ile vaktinizi geçirebilirsiniz.

Sevdikleriniz ile şehir gürültüsünden uzakta ve huzurlu bir tatil için tercih edebileceğiniz bu yer görenleri adeta büyülüyor. Uzungöl ile olan muhteşem uyumu adeta kartpostalları andırıyor. Üç mahalleye sahip olan bu yayla etrafa sinen dağ kokusu ile gelenlerin vazgeçilmez yerlerinden oluyor.

Dört mevsim gidip konaklayabileceğiniz bu yer bozulmamış doğası ve serin suları ile hafızalara kazınıyor. Ayrıca yaylada kamp yapabilir veya bu birbirinden güzel doğa manzaralarını çekerek güzel bir foto safari gerçekleştirebilirsiniz. Böylece tatilinizi unutulmaz ve ölümsüz kılarken en güzel fotoğrafları çekebilirsiniz.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Haldizen Yaylası baharın gelişi ile renkli bir tabloyu anımsatıyor ve yabancı turistlerin daha çok ilgisini çekiyor. Uzungöl Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasından yeni yerler keşfederek gezinizi güzelleştirebilirsiniz.

Uzungöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uzungöl için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Uzungöl için gezilecek en popüler tarihi yerler : Uzungöl Camii, Uzungöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uzungöl için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Uzungöl için gezilecek ücretsiz yerler : Garester Yaylası, Haldizen Yaylası, Uzungöl Camii, Uzungöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uzungöl için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Uzungöl için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Haldizen Yaylası, Uzungöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uzungöl için gezilecek yerler nelerdir?
Uzungöl için gezilecek yerler : Garester Yaylası, Haldizen Yaylası, Uzungöl Camii, Uzungöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.