Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle

Kategori

Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

Uzungöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Uzungöl civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3/5 Çok İyi
(3 değerlendirme)
Trabzon
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Trabzon
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3.6/5 Çok İyi
(3.6 değerlendirme)
Trabzon

Uzungöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Uzungöl'de tablo güzelliğinde doğa manzaraları sizi bekliyor...

Uzungöl, Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı, Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri. Çaykara'ya 19 km, Trabzon'a ise 96 km uzaklıkta bulunan Uzungöl'de gezilecek yerler ağırlıklı olarak doğal güzelliklerden oluşuyor.

Uzungöl'de gezilecek yerler neresidir, nereler mutlaka görülmeli, bunları merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız kısa yazımıza göz atabilirsiniz.

Yaylalar: Uzungöl denince akıllara ilk gelen yerler biri Haldizen Yaylası'dır. Uzungöl'e yaklaşık 20 km mesafede bulunan yaylaya özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akını oluyor. Muhteşem bir doğayı önünüze seren Haldizen Yaylası'nı gezmeden Uzungöl'den dönmeyin. Bunun yanı sıra yine tipik bir Karadeniz yaylası olan Şekersu Yaylası, Uzungöl'ün güney tarafında yer alan Garester Yaylası mutlaka gezi rotanızda olmalı.

Aynı zamanda Traşkapanı Yaylası, Balık ve Aygır Gölleri, Veli Yaylası, Büyük Yayla, Multat Yaylası, Lustra Yaylası, Tabanoz Yaylası ve Derindere Yaylası da Uzungöl'ün yaylaları arasındadır ve gezebileceğiniz yerlerdendir.

Şerah Köyü: Uzungöl'ün turizm merkezlerinden biridir Şerah Köyü. Yemyeşil bir doğa içinde ahşap, Karadeniz'e özgü geleneksel yapıya sahip evlerle karşılar sizi bu güzel köy. Çaykara'nın muhteşem doğasına tanık olabileceğiniz duraklardan olan bu köyü de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.