Hakkari Otelleri

En iyi 7 otel, en uygun fiyatlar

Hakkari Hakkında

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan şehirlerinden biri olan Hakkari, güneyinde Irak, batısında Şırnak, kuzeyinde Van ve doğusunda İran ile sınır komşusu…

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Hakkari, Türkiye'nin en kalabalık 62. şehri. 2014 sonu itibariyle 276.287 kişilik nüfusa sahip olan Hakkari'nin erkek nüfusu 148.538, kadın nüfusu ise 127.749. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda yer alan Hakkari, bu özelliği ile de ülkemizin en doğusunda bulunan şehri aynı zamanda. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından 47. büyük şehri olan Hakkari, güneyinde Irak, batısında Şırnak, kuzeyinde Van, doğusunda ise İran ile sınır komşusu.

Hakkari, sırasıyla Hurri ve Urartu Krallıklarının bir parçası olmuş. Pers İmparatorluğu'nun egemenliğinden hemen sonra Arap egemenliğine geçen Hakkari, sonrasında ise Selçukluların hakimiyeti altına girmiş. 1536 yılında ise Hakkari, Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmış.

Hakkari, coğrafi konumu dolayısıyla birçok millete de ev sahipliği yapmış. 1662 yılında Katolik mezhebini benimseyen Asuriler Diyarbakır metropoliti XIII. Mar Şimun Denha önderliğinde yeniden örgütlenen Konak köyü, patriklik merkezi olarak benimsenmiş. 19. yüzyıl ortalarına kadar Hakkari nüfusunun yaklaşık yarısını meydana getiren Nasturi patrikleri, 1918 yılına kadar bu köyde yaşamışlar. Nasturiler, 1843 ve 1846 yıllarında Cizre Emiri Bedirhan Bey ile Hakkari Emiri Nurullah Bey'in gerçekleştirdiği iki saldırıda büyük ölçüde kayıp vermiş. 1915-18 yıllarında aşiretlerle çatışan Hakkari Nasturileri, önce İran'a, sonrasında ise Irak'a göç etmişler. 1924 yılında topluca geri dönmek isteseler de, Şemdinli Harekatı ile geri püskürtülmüşler.

En yüksek noktası 4150 metreye ulaşan Cilo Dağı'na ev sahipliği yapan Hakkari'nin başlıca geçim kaynakları sınır ticareti ile hayvancılık. Ancak yaşanan talihsiz olaylardan dolayı her iki geçim kaynağı da sekteye uğramış ve bu nedenle de Hakkari'deki işsizlik oranı bir hayli artmış durumda.

Hakkari Gezilecek Yerler

Hakkari Otel Fiyatları

Hakkari otelleri içerisinde kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller, 5 yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar sıralanabilmektedir. Hakkari otelleri ayrıca Kale Kayak Merkezi'ne yaklaşık 5 kilometre, Van Ferit Melen Havalimanı'na ise 215 kilometre mesafede yer almaktadır.

Hotel Şenler Hakkari Merkez

Hakkari - Otel - 3 Misafir Yorumu

Hotel Şenler, konum olarak Hakkari merkezde yer alır. Hakkari Havalimanı'na araç ile 1 saat 19 dakikalık sürüş mesafesindedir. Hotel Şenler; Cilo Dağı, Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havaalanı gibi sembolik ve merkezi yerlere yakın konumda yer almaktadır. Hotel Şenler, genel özellikler olarak; 24 saat açık resepsiyon, otopark, otel genelinde ücretsiz Wi-Fi, havalimanı gidiş/dönüş transfer servisi, araç kiralama, oda servisi, faks/fotokopi, resepsiyonda emanet kasa, bagaj muhafazası, ütü, kuru temizleme, çamaşırhane, toplantı odaları, canlı müzik, konferans salonu gibi hizmetler vermektedir. Bu hizmetler ücretli ya da ücretsiz olarak değişiklik göstermektedir. Hotel Şenler, sade ve modern mimariyle dizayn edilen otel odaları ile misafirlerine konaklama hizmeti vermektedir...

Hakkari otelleri içerisinde her bütçeye ve zevke göre bir konaklama oteli yer almaktadır. Hakkari'ye gelen kalabalık gruplar, küçük çocuklu aileler ve evinin konforunu tatilde de arayanlar apart otelleri; şehir merkezinde daha lüks bir konaklama arayanlar ise yıldızlı otelleri tercih etmektedir. Hakkari otelleri genellikle Hakkari şehir merkezinde yer almakta olup, tüm şehir içi ulaşım ağına da yakındır.

Hotel Sibar Hakkari Merkez

Hakkari - Otel - 4 Misafir Yorumu

Hotel Sibar, konum olarak Hakkari merkezde yer alır. Hakkari Havalimanı'na araç ile 1 saat 16 dakikalık sürüş mesafesindedir. Hotel Sibar; Cilo Dağı, Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havaalanı, Kale Kayak Merkezi gibi sembolik ve merkezi yerlere yakın konumda yer almaktadır. Hotel Sibar, genel özellikler olarak; 24 saat açık resepsiyon, otopark, otel genelinde ücretsiz Wi-Fi, havalimanı gidiş/dönüş transfer servisi, araç kiralama, oda servisi, faks/fotokopi, resepsiyonda emanet kasa, bagaj muhafazası, ütü, kuru temizleme, çamaşırhane, toplantı odaları, canlı müzik, konferans salonu gibi hizmetler vermektedir. Bu hizmetler ücretli ya da ücretsiz olarak değişiklik göstermektedir. Hotel Sibar, sade ve modern mimariyle dizayn edilen otel odaları ile misafirlerine konaklama hizmeti...

Hakkari otelleri kategorisinde yer alan tüm oteller ve otel fiyatları Neredekal.com Hakkari sayfasında yer almaktadır. Ayrıca bu sayfadan tüm Hakkari otelleri ayrıntılı bir şekilde incelenebilmekte hatta Neredekal.com üzerinden konaklama yapılmak istenilen Hakkari oteline ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Hakkari'ye yıl içerisinde gerek iş için gerek spor için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri birçok otel bulunmaktadır. Kent otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller, pansiyonlar ve diğerleri tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Hakkari merkezinde yer alan bu oteller merkezi konumları ile kayak merkezine de yakındır.

Hakkari otel fiyatları yıl içerisinde farklılık göstermektedir. Özellikle de kayak sezonu düzenlenen turnuvalarda ve tatil günlerinde Hakkari otel fiyatları belli bir miktar artmaktadır. Ayrıca Hakkari otel fiyatları, konaklama otellerinin bulunduğu kategorilere göre de farklılaşmaktadır.

Hakkari otel fiyatları üzerinde tesislerin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetler ve sağladığı olanaklar da etkili olmaktadır.

Hakkari'de yer alan oteller ve Hakkari otel fiyatları Neredekal.com Hakkari sayfasında yer almaktadır. Bu sayfadan tüm Hakkari'deki otelleri ve Hakkari otel fiyatları ayrıntılı bir şekilde incelenebilir hatta Neredekal.com üzerinden Hakkari'de konaklama yapılmak istenilen otele ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Hakkari Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Hakkari Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Hakkari Otelleri için en ucuz fiyat 117 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Hakkari için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Hakkari için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Hakkari yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Hakkari ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Hakkari hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Hakkari hava durumu için hemen tıklayın.

Hakkari Otel Yorumları

10

Hotel Sibar

şehriban barzan - 19 Ocak 2017, Perşembe 10:22

Çok temiz ve konforlu

Çok temiz ve konforlu. Bence Hakkari'nin en iyi, en güvenli otelidir.

10

Zafer Hotel

Zafer Hotel - 4 Eylül 2013, Çarsamba 01:53

Kale manzarası güzel

Temiz, standart bir otel. Kale manzarası güzel...

10

Hotel Şenler

Hotel Şenler - 11 Aralık 2012, Salı 11:59

Nice 4 yıldızlı otelden başarılı

Yenilenmiş baştan aşağı, nice 4 yıldızlı otellerden çok daha şık ve konforlu.