Gökçeada Yıldızkoy

  • Çanakkale / Gökçeada

Gökçeada Yıldızkoy

Gökçeada Sualtı Milli Park başlangıcı olarak geçen Yıldızkoy merkeze 4 km. uzaklıkta ve neredeyse adanın kuzey kıyılarında denize girilebilecek tek koyudur. Adada hakim olan rüzgar genelde kuzeyden estiği için çoğunlukla rüzgarlı bir havaya sahiptir.

Sualtı Milli Parkı'nda karadan denize girilebilen tek koydur ve bu koyda deniz florası, faunası koruma altındadır. Balık avcılığının yasak olduğu bölgede aletli dalış öğrenilebilir ve sualtı güzellikleri keşfedebilirsiniz. Yıldızkoy da ilginç kaya oluşumları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra deniz içerisinde inen merdivenlerle kendinizi akvaryum gibi sulara bırakabilirsiniz. Yıldızkoy Plajı halka açıktır ve burada şezlong –şemsiye kiralayıp duş ve tuvaletlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Yıldız koy kamp alanı olarak da tercih edilmektedir. Kamp alanında ihtiyaçları karşılamaya yönelik çamaşır makinesi duş, tuvalet gibi imkanlar bulunmaktadır. Çadırsız gelen misafirler için yıldız koy da kiralık yataklı çadırlar bulmakta mümkün.

Yıldız koy da restoran ve bar da bulunmaktadır. Gelen misafirlerin en iyi şekilde konaklaması için tabiat ve doğallık bozulmadan en iyi şekilde hizmet veren mekanlar bulunmaktadır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın