Gökçeada Tuz Gölü

  • Çanakkale / Gökçeada

Gökçeada Tuz Gölü

Çanakkale'de yer alan ve Aydıncık ile Kefalos plajının ortasında bulunan Gökçeada Tuz Gölü, sadece deniz suyu ve yağmurlarla oluşmaktadır.

Yaz aylarında göl buharlaşınca üzerinde beyaz tuz tabakaları oluşmaktadır. Burada yaşayan halk bu göl sayesinde tuz ihtiyaçlarını karşılıyor. Doğanın bir armağanı olan Gökçeada Tuz Gölü'nden çıkan çamurun bazı hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Yapılan araştırmalarda çamurun içinde bol miktarda kükürt olduğu ortaya çıkmıştır ve romatizmal hastalıklara, kireçlenmelere, sedef hastalıklarına iyi geldiği görülmüştür. Burayı ziyarete gelen turistler gölden çıkan çamurları vücuduna sürmektedir. Hem keyifli zamanlar geçiriyorlar hem de farklı şeyler denemiş oluyorlar.

Eğer bir fotoğrafçıysanız özellikle sonbahar aylarında yağmur dönemleri gelerek flamingoların fotoğraflarını çekebilme imkanını yakalamış olursunuz. Wind Surf veya Kite Surf'e ilgi duyuyorsanız ilkbahar aylarında göl size bunun için güzel bir imkan sağlıyor. Aynı anda hem keyifli bir tatil yapmış olursunuz hem de buradaki aktivitelere katılarak eğlenceli günler geçirebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Gökçeada Tuz Gölü
10

-

Gökçeada otellerinden birinde konaklıyorsanız eğer Tuz gölünü muhakkak ziyaret edin.