Fatsa bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Fatsa Aktiviteleri

Doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Ordu’nun turistik ilçesi Fatsa’da yapılacak şeyleri 1 güne sığdırmanız imkansız…Fatsa Aktiviteleri

Doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Ordu'nun turistik ilçesi Fatsa'da yapılacak şeyleri 1 güne sığdırmanız imkansız…
Karadeniz'in sahip olduğu tüm doğal güzellikleri gözler önüne seren Fatsa, Ordu Merkez'e 3 km mesafede yer alıyor. Hem yöresel özellikleri hem de kültürel varlıklarıyla Fatsa, Ordu'nun turistik ilçelerinden biri. Özellikle yerli turistlerin Fatsa'ya bir hayli yoğun ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.

Fatsa, yeşil ile mavinin eşsiz bir şekilde bütünleştiği yerlerden biri. Karadeniz'in o huzur dolu doğasını sonuna kadar hissedebilirsiniz bu şirin ilçede. Sıcakkanlı insanları, ılık havası, yemyeşil doğası, altın sarısı kumsalları ve masmavi denizi ile Fatsa, size unutulmaz bir tatil vadediyor. Yolunuz Fatsa'ya düştüğünde, Fatsa yapılacak şeyler listesi hazırlamadan önce yazımıza mutlaka bir göz gezdirin deriz.

Tarihi Gezi: Fatsa'da yer alan tarihi mekanları mutlaka görün. Fatsa Gezilecek Yerler listemiz bu konuda size yardımcı olacaktır.

Denize Girin: Fatsa'nın eşsiz kumsallarında denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Dalış Yapın: Karadeniz'in hırçın dalgaları Fatsa'da kendini müthiş bir dinginliğe bırakıyor. Dolasıyla Fatsa, sualtı dalışı için ülkemizin en elverişli yerlerinden biri.

Sarmaşık Kaplıcaları'na Gidin: Hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirmek için Sarmaşık Kaplıcaları'na gidebilir ve şifa bulabilirsiniz.

Perşembe Yaylası'nı Görün: Ünü tüm ülke çapına yayılmış Perşembe Yaylası'nı mutlaka görün.

Bisiklet Turu: Fatsa'nın eşsiz doğal güzelliklerini yakından görmek ve keşfetmek için bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Olta Balıkçılığı: Karadeniz'deyseniz, balık tutmadan dönmek olmaz. Belicesu, Fatsa Yalıköy ve Fatsa Bolaman'da balık tutabilirsiniz.

Fatsa Mutfağını Deneyimleyin: Karadeniz'in eşsiz lezzetlerini Fatsa'da deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Fatsa'nın da inanılmaz bir yemek kültürü var. Bu kültürü tanımadan Fatsa'dan dönmeyin deriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın