Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Ergan Kayak Merkezi
Ergan Kayak Merkezi - Görsel 1
Ergan Kayak Merkezi - Görsel 2
Ergan Kayak Merkezi - Görsel 3
Ergan Kayak Merkezi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Ergan Kayak Merkezi Hakkında

Erzincan Merkez'e 12 km mesafede yer alan Ergan Kayak Merkezi, ülkemizin en uzun liftlerinden oluşan teleferik ve telesiyej tesisine ev sahipliği yapıyor. Öyle ki, Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi kayak alanı 1800 metre, 2662 metre ve 2455 metre uzunluklara sahip.

Türkiye'nin en yeni kayak merkezi olma özelliği taşıyan Ergan Kayak Merkezi'nin, saatte 2700 kişi taşıma kapasiteli, yeni teknoloji telesiyej sistemi ve saatte 100 kişi taşıma kapasiteli teleferik sistemi bulunuyor. Ergan Kayak Merkezi'ndeki telesiyej sistemi 2 etaptan oluşuyor. I.

etabı 1740 metre rakımlı Ardıçlı Gölü'nde başlıyor ve 2340 rakımlı Yayla Düzü'nde sona eriyor. Burada 2580 metre uzunluğunda 4 kişilik bubble sistem telesiyej sistemi bulunuyor. II. etap ise 2340 metre rakımlı Yayla Düzü'nden başlıyor ve 2950 rakımlı olan bölümde sona eriyor.

Burada da 2362 metre uzunluğunda 4 kişilik bubble sistem telesiyej sistemi yer alıyor. Ergan Kayak Merkezi'nde konaklama yapabileceğiniz tesisler de bulunuyor. Arpalık mevkiinden, 8 kişilik 22 adet gondol-teleferik hattı ile Ardıçlı Gölü'nde kurulu olan kayak alanının başlangıç noktasına erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz buraya ulaşmak için karayolunu da tercih edebilirsiniz.

Munzur Dağları'nın eteklerinde, 2 bin 970 metre yükseklikte kurulu olan Ergan Kayak Merkezi, Erzincan Havalimanı'na 10-12 dakikalık mesafede yer alıyor. Ergan Kayak Merkezi'ne çift şeritli, refüj aydınlatmalı ve bitümlü sıcak kaplama yol ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kış tatili için tercinizi Erzincan'dan yana kullanmayı planlıyorsanız eğer, ülkemizin çok az bilinen kayak merkezlerinden biri olan Ergan Kayak Merkezi'ni kesinlikle tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Ergan Kayak Merkezi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör

Sizin İçin Hazırladıklarımız