Elazığ Sivrice Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Sivrice Elazığ Hakkında

Elazığ'ın turizm açısından önemli bir potansiyele sahip ilçesidir Sivrice.

İl merkezine 31 km. uzaklıkta olup, ulaşım kara ve demir yolu ile sağlanmaktadır. Elazığ Sivrice, Hazar Gölü kıyısındadır. Hazar gölü tektonik bir göldür. Tertemiz berrak suyu, halka açık plajlarıyla ve içerisinde bulunan batık yerleşmesiyle Elazığ'ın tatil ve dinlenme merkezi konumundadır.

Sivrice İlçesinin doğusunda Maden İlçesi, batısında Baskil İlçesi, güneybatısında Doğanyolu İlçesi, güneydoğusunda Çüngüş İlçesi, kuzeyinde Elazığ merkez ilçesi ile çevrilidir. Karakaya Gölü barajı Sivrice ile Malatya Doğanyolu ilçesi arasında sınır teşkil etmektedir. Ayrıca ilçenin güneydoğusunda 2347 metre yükseklikteki Hazarbaba Dağı ile 2171 metre yükseklikteki Karaoğlan Dağı bulunmaktadır. İlçe merkezinin rakımı 1266 metredir.

1936 yılı şubat ayı içerisinde Dedeyolu köyünde kurulmuştur. 1938 tarihinde şimdiki yeri olan Hazar Gölü sahiline nakledilmiştir. İlçenin kuruluş tarihi çok eski olmamakla birlikte göl içinde bulunan adacıkta ve devamında eski bir yerleşim yeri mevcuttur. Hangi tarihte kimlerin yaşadığı kesin olarak tespit edilememiştir. 2009 yılı TÜİK verilerine göre merkez nüfusu 4.236'dır. İlçenin toplam nüfusu ise 9.660'dır.

Adacıkta yıkılmış halde bir manastır, devamında da su içinde büyük bölümü sağlam halde evler ve diğer yapıların kalıntıları vardır. Son yıllarda çevre illerin önemli bir turizm merkezi olan ve olma yolunda gelişmeler kaydeden Elazığ Sivrice ilçesinde yaz aylarında halkın günübirlik olarak tatil yapabileceği mesire yerleri ve çadır kent yerleri mevcuttur. Ayrıca kamuya ait orman, sağlık, köy hizmetleri, maliye, kara yolları, D.S.İ., Fırat Üniversitesi, Elazığ Belediyesi, Posta İşletme, Sümerbank, Harb - İş, T.P.A.O, D.D.Y. ve Hazar Gençlik ve İzcilik Kampları'nda kamu personelinin rahatlıkla tatil yapma imkânları sağlanmaktadır.

Sivrice Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ Sivrice Otel Fiyatları

Elazığ Sivrice'ye gerek tarihi dokusu gerekse de doğal güzellikleri için gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir. Bu oteller içerisinde; özel belgeli oteller, butik oteller, tatil otelleri, apart oteller, yıldızlı oteller ve pansiyonlar listelenmektedir.

Mavigöl Otel Elazığ Sivrice

Elazığ Sivrice - Kent Oteli - 16 Misafir Yorumu

Mavigöl Otel, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yer alan Hazar Gölü kıyısında kurulmuştur. Bir yanında Hazar Baba Dağı, diğer yanında da Hazar Gölü manzarasına sahip olan tesis modern dekorasyonu ve huzur dolu atmosferi ile misafirlerine doyumsuz bir tatil yaşatmayı amaçlamaktadır. Sadece huzurun olduğu bu tesis plaja 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Hazar Gölü manzaralı, konforlu odaları ile 3 yıldızlı tesisin ücretsiz otoparkı ve Wi - Fi erişimli internet ağı mevcuttur. Mavigöl Otel'in konaklama birimlerinin tümünde bulunan balkona; göl ile Toros dağları manzarası hakimdir. Her odada klima standart olarak sunulmaktadır. Odalarda uydu yayınına sahip televizyon ve mini bar - mini buzdolabı temin edilmiştir. En-suite banyolar; havlu ve saç kurutma makinesi ile donatılmıştır...

Sivrice, Hazar Gölü kıyısındadır ve gölün tertemiz berrak suyu, halka açık plajlarıyla ve içerisinde bulunan batık şehriyle Elazığ'ın tatil ve dinlenme merkezi konumundadır.

Elazığ Sivrice otelleri kategorisinde yer alan tesislerin çoğunluğu Hazar Gölü çevresinde konumlanmış veya gölü kuşbakışı izleyen bir konumdadır. Her zevke ve her bütçeye göre bir konaklama otelinin yer aldığı Elazığ Sivrice otelleri tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Elazığ Sivrice otelleri kategorisinde yer alan oteller içerisinde otantik ve küçük yapılı otel sevenler butik otelleri, kalabalık arkadaş grupları apart otelleri, lüks bir konaklama arayanlar ise yıldızlı otelleri konaklamada tercih edebilmektedir.

Elazığ Sivrice otelleri, otel fiyatları, fotoğrafları, iletişim bilgileri ve tüm özellikleri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Elazığ Sivrice otellerini ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve beğendiğiniz otele ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Elazığ Sivrice'ye gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda otel yer almaktadır. Bu oteller arasında; özel belgeli oteller, kent otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar listelenmektedir.

Elazığ Sivrice otel fiyatları ise otellerin bulunduğu kategoriye göre farklılaşmaktadır. Elazığ Sivrice otel fiyatları sadece otellerin bulunduğu kategoriye göre değil konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetlere ve olanaklara göre de farklılaşmaktadır.

Elazığ Sivrice otel fiyatları üzerinde konaklama yapılacak mevsimin de etkisi büyüktür. Özellikle yaz aylarında Elazığ Sivrice otel fiyatları tatilin de başlaması ile belli bir oranda artmaktadır. Kimi oteller bu artıştan misafirlerinin olumsuz yönde etkilenmemeleri için erken rezervasyon fırsatları sunmaktadır.

Elazığ Sivrice otel fiyatları, otelleri, otellerin özellikleri, fotoğrafları ve iletişim bilgileri bu sayfanın üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Elazığ Sivrice otelleri ve otel fiyatları incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz otel ile iletişime geçebilir ve ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Elazığ Sivrice Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Elazığ Sivrice Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Elazığ Sivrice Otelleri için en ucuz fiyat 127 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Sivrice Elazığ için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Sivrice Elazığ için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Sivrice Elazığ yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Sivrice Elazığ ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Sivrice Elazığ hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Sivrice Elazığ hava durumu için hemen tıklayın.

Elazığ Sivrice Otel Yorumları

10

Mavigöl Otel

Melike kara - 13 Temmuz 2019, Cumartesi 23:27

Yemekler on numara

5 yıldır her tatil mutlaka bir haftamızı bu otelde geçiririz. Çok severek gelir, üzülerek ayrılırız. Yemekler on numara ve Diyarbakır Merkez'le aynı fiyat. Özellikle iştahsız çocuklar için iştah açıcı, kilo aldırıcı bir otel. Personelin hepsi işine aşık.