Hazar Gölü Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Hazar Gölü Hakkında

Hazar Gölü, güneyinde Hazar Baba, Mastar Dağları, kuzeyinde Deveboynu ile çevrilmiş tektonik bir dağdır.

Hazar Gölü bağlı olduğu Elazığ il merkezine 22 km. olup Diyarbakır- Elazığ karayolu üzerinde yer almaktadır.

Hazar Gölü bulunduğu bölgelerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin plajları, su sporları ve balık avcılığı yapılabilmesi ile en önemli gölüdür. Elazığ, Diyarbakır, Malatya'ya yakınlığı ile özellikle yaz aylarında Hazar Gölü yoğun talep görmektedir.

22 km. lik uzunluk, 6 km. lik genişliğe sahip olan Hazar Gölü'nün suyu berrak, sodasız ve tuzsuzdur. 1990 yılında yapılan araştırma sonucunda Hazar Gölü'nün içerisinde batık bir kentin olduğu keşfedilmiştir. Bu kent hem yerli hem de yabancı tursitlerin ilgisini çekmektedir.

Hazar Gölü çevresinde tatilcilerin konaklama ve yeme-içme ihtiyaçları için bir çok tesis mevcuttur. Hem kamuya ait, hemde özel yatırımlarla yapılmış bu tesislerde Hazar Gölü'nden tutulan Karabalık, Aynalı Sazanı tadabilirsiniz.

Hazar Gölü ziyaretçilerine mavi bayrağa sahip plajları, gün içerisinde maviden yeşile dönen renklerde berrak gölü ile, göl içerisinde bulunan Antik kenti, ve su sporlarına elverişli oluşuyla hem yakın çevrenin hemde Doğu ve Güneydoğuyu keşfetmek isteyen tatilcilerin gözdesi konumundadır.

Hazar Gölü Gezilecek Yerler

Hazar Gölü Otel Fiyatları

Hazar Gölü etrafında yer alan bu oteller tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Kış aylarında ayrı yaz aylarında ayrı bir havası olan Hazar Gölü'nün etrafında konumlanmış otellerde bedeninizi dinlendirirken huzur da bulabilirsiniz.

Mavigöl Otel Elazığ Sivrice

Hazar Gölü - Kent Oteli - 16 Misafir Yorumu

Mavigöl Otel, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yer alan Hazar Gölü kıyısında kurulmuştur. Bir yanında Hazar Baba Dağı, diğer yanında da Hazar Gölü manzarasına sahip olan tesis modern dekorasyonu ve huzur dolu atmosferi ile misafirlerine doyumsuz bir tatil yaşatmayı amaçlamaktadır. Sadece huzurun olduğu bu tesis plaja 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Hazar Gölü manzaralı, konforlu odaları ile 3 yıldızlı tesisin ücretsiz otoparkı ve Wi - Fi erişimli internet ağı mevcuttur. Mavigöl Otel'in konaklama birimlerinin tümünde bulunan balkona; göl ile Toros dağları manzarası hakimdir. Her odada klima standart olarak sunulmaktadır. Odalarda uydu yayınına sahip televizyon ve mini bar - mini buzdolabı temin edilmiştir. En-suite banyolar; havlu ve saç kurutma makinesi ile donatılmıştır...

Hazar Gölü otelleri kategorisinde misafirlerine kusursuz bir hizmet sunan özel belgeli otellerin doğa ile uyumu, çevreci yaklaşımları, yeşille mavinin birlikteliğini tamamlaması en dikkat çeken özelliğidir.

Doğal alanı korumak için yapılan çalışmalarla sit alanı ilan edilen Hazar Gölü karabalık ve aynalısazan balık türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Gölde konaklayan en yaygın kuş topluluklarını batağanlar ve sakarmekeler oluşturmaktadır. Bu kuş türlerini incelemek ve fotoğraflamak için de bölgeye birçok kuş bilimci, gözlemci ve fotoğrafçı da gelmektedir.

Hazar Gölü otelleri yılın en yoğun dönemini tatilin de başladığı yaz sezonunda yaşamaktadır. Yoğunluğun artması ile de Hazar Gölü otel fiyatlarında belli bir oranda artış gözlemlenmektedir. Yaz sezonunda yaşanan bu artıştan ve yoğunluktan olumsuz yönde etkilenmemeniz için tavsiyemiz kesinlikle beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Hazar Gölü oteline erken rezervasyon yaptırmanızdır.

Hazar Gölü otelleri ve Hazar Gölü otel fiyatları bu sayfada fotoğrafları, konumları ve otellerin özellikleri ile bu sayfada yer almaktadır. İletişim bilgelerinin de yer aldığı bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Hazar Gölü oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Hazar Gölü Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Hazar Gölü Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Hazar Gölü Otelleri için en ucuz fiyat 127 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Hazar Gölü için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Hazar Gölü için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Hazar Gölü yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Hazar Gölü ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Hazar Gölü hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Hazar Gölü hava durumu için hemen tıklayın.

Hazar Gölü Otel Yorumları

10

Mavigöl Otel

Melike kara - 13 Temmuz 2019, Cumartesi 23:27

Yemekler on numara

5 yıldır her tatil mutlaka bir haftamızı bu otelde geçiririz. Çok severek gelir, üzülerek ayrılırız. Yemekler on numara ve Diyarbakır Merkez'le aynı fiyat. Özellikle iştahsız çocuklar için iştah açıcı, kilo aldırıcı bir otel. Personelin hepsi işine aşık.