Edremit Yapılacak Şeyler

Kaz Dağları’nın eteklerinde, yeşilliklerin arasında gizlenen doğal güzelliğiyle uzun bir tatil için en ideal yerlerden biridir Edremit.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Edremit Yapılacak Şeyler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Çalışanları çok samimi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Dalış eğitimi almak istiyorum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Edremit Yapılacak Aktiviteler

Kaz Dağları'nın eteklerinde, yeşilliklerin arasında gizlenen doğal güzelliğiyle uzun bir tatil için en ideal yerlerden biridir Edremit.

Edremit'in her köşesi yeni bir keşif alanıdır. Sadece doğası değil, tarihi değerleri de keşfedilmeye değecek kadar güzeldir. Ege Denizi'nin en güzel plajları arasındaki Akçay ve Altınoluk plajları başta olmak üzere birçok plaj ve kumsala sahip olan Edremit'te yapılması gereken şeyler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz sizlere.

Edremit'te ne yapılır, Edremit'in en görülesi yerleri nelerdir sorularına cevap vereceğimiz bu sayfamıza göz atabilirsiniz...

Edremit'te ilk olarak denizin, güneşin tadını çıkarmalısınız. Uzun kumsallarda dinlenirken, şezlongunuza uzanıp kitap okumayı da sakın ihmail etmeyin. Aynı zamanda dalışa meraklıysanız eğer, Edremit Körfezi'nin belli noktalarında sualtı dünyasını muhakkat görmenizi tavsiye ederiz.

Doğa ve Spor: Edremit'in birbirinden güzel beldelerini, doğasını keşfetmek için yolculuk yapmanızı öneririz. Bu hem sizi dinlendirecek hem de hiç bilmediğiniz güzellikleri fark etmenizi sağlayacak. Bunun için ilk olarak Kaz Dağı Milli Parkı'nın benzersiz atmosferinde güzel bir yürüyüşle başlayabilirsiniz. Sonrasında Sarıkız Tepesi ve Şahinderesi Kanyonu'nda yürüyüşünüze devam edebilirsiniz.

Kaplıcaları: Bölge kaplıcalar bakımından çok zengin olduğu için kesinlikle termal suların tadını çıkarmalısınız. Derman Kaplıcaları ve Güre Kaplıcaları tercihleriniz arasında olabilir.

Antandros Antik Kenti'ni görmeden kesinlikle Edremit gezinizi sonlandırmamanızı öneririz. Şehrin önemli antik yerleşim alanlarının başında gelen Antandros Antik Kenti, dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı kenttir. Kilikia ya da Aiol medeniyetleri tarafından kurulduğu tahmin edilir. Kent birçok kalıntısıyla farklı bir keşif noktası olacak sizler için.

Gece Hayatı: Edremit'in gece hayatı genellikle yaz sezonunda hareketlilik kazanır. Akşam saatlerinizde bölgede canlı müzik yapan barlara veya restoranlara gidebilir, gece geç saatlere kadar eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Yöresel Lezzetler: Edremit'te damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında Balıkesir kaymaklısı, Balıkesir mantısı, saçaklı mantı, höşmerim, mafiş tatlısı, sac kavurma geliyor. Bu lezzetleri Edremit'teki restoranların çoğunda bulabilirsiniz. Edremit'in yöresel lezzetleri damağınızda ayrı bir yer edinecek. Bahsettiğimiz tatları denemeden kesinlikle Edremit'ten ayrılmayın.

2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
10
Altınoluk Dalış Kulubü
Altınoluk Dalış Kulubü
İskele Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi 4-B Altınoluk / Balıkesir
Edremit / Balıkesir
Türkiye
Dalış eğitimi almak istiyorum

-

Ben Balıkesir'de yaşıyorum. Merkezde yeriniz var mı? Dalış eğitimi almak istiyorum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Petra Öykü Piknik Alanı Dürüm Evi
Petra Öykü Piknik Alanı Dürüm Evi
Çamlıbel Mahallesi Kocaseyit Bulvarı Güre
Edremit / Balıkesir
Türkiye
Çalışanları çok samimi

-

Çok beğendim, harika bir yer. Çalışanları çok samimi ve hızlılar.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)