Edirne Saroz İbrice Limanı, Saros

Edirne Saroz İbrice Limanı

  • Edirne / Saros

Edirne Saroz İbrice Limanı

Keşan'a bağlı Mecidiye beldesinde bulunan İbrice Limanı, iki küçük koydan meydana geliyor. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Edirne Saroz İbrice Limanı, dalgalardan tamamıyla korunuyor olması nedeni ile oldukça avantajlı bir yapıya sahip. İzmir'den Gökçeada'ya giden gemilerin yüklerini boşalttıkları bir liman olan İbrice, zamanında gümrük binasına, hamamlara ve ticaret mağazalarına ev sahipliği yapıyormuş. Günümüzde ise bu binaların yalnızca kalıntıları bulunuyor. Şimdilerde balıkçı teknelerine ve lüks restoranlara ev sahipliği yapıyor İbrice Limanı.

Kısa bir zaman önce mütevazı bir balıkçı barınağı olan Edirne Saroz İbrice Limanı, şimdilerde ise yaz aylarında dalış meraklılarının akınına uğruyor. Taze balık yemek, tertemiz bir denize girmek ve dalış yapmak isteyenler, Edirne Saroz İbrice Limanı'nı mutlaka ziyaret etmeliler.

Saros'un en keyifli koylarından biri olan Edirne Saroz İbrice Limanı'nı ilk fırsatta mutlaka ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Konaklama seçenekleri için Edirne otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Dinlenmek için iyi bir yer
9

-

liman kafede patqtes kizartmasi ve bira dalis tan sonrasi dinlenmek icin iyi bir yer

3
Edirne Saroz İbrice Limanı
10

-

Muhteşem deniz keyfinden sonra biraz serinlemek ve asma yaprağında sandalye için sığınak Restaurant'ı seçin

3
Edirne Saroz İbrice Limanı
10

-

Sadece dalış değil tüm doğa severlerin bayılacağı son kalan bakir kıyılardan biri. Limana girmeden sola ayrılan toprak yoldan giderseniz çam ağaçlarının denizle buluştuğu nadir küçük koylara ulaşırsınız. Duyarsız insanlarımızın kirlettiği çevre hariç eşsiz Saros Körfezi'nin temiz suyunun tadını çıkarın. M.. Devamını Göster