Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler

Keşan Gezilecek Yerler

Keşan civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Hersekzade Ahmet Paşa Camii
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(1 yorum)
Edirne
Gökçetepe Tabiat Parkı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Edirne
Edirne Saroz İbrice Limanı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(3 yorum)
Edirne

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Keşan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
14.09.2020
Misafir
Edirne Saroz İbrice Limanı için yapılan yorum
Dinlenmek için iyi bir yer
liman kafede patqtes kizartmasi ve bira dalis tan sonrasi dinlenmek icin iyi bir yer

Keşan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Sahip olduğu mekanları ile Keşan, Edirne ilinin turistler tarafından en çok tercih edilen bölgeleri arasında yer alıyor. İl merkezine yaklaşık 111 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan bu bölge, dillere destan körfezi ile özellikle yaz dönemlerinin bir numaralı tatil mekanlarından bir tanesi olmayı hak ediyor.

Bu bağlamda Keşan’da gezilecek yerler bakımından da pek çok değerli mekan bulunuyor. Gelin bu mekanlara hep birlikte bakalım.

Keşan’daki ilk yerleşmeler MÖ 1200’lü yıllara dek uzanıyor. Traklar, Persler, Roma ve Bizans İmparatorluklarının yerleşim yeri olarak kullanılan bu bölgede Osmanlı halkı da ikamet ediyor. Keşan tarihi mekanlar listesine baktığımızda da bu topluluklardan kalan eserlerin günümüze ulaşabildiğini görüyoruz.

Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Gökçetepe Kalesi, İbrice Limanı gibi mekanlar Keşan turistik yerler listesi içerisine sahip oldukları tarihi değerler ile girmeyi başarıyor. Saros Körfezi ise mükemmel doğası ile tek başına bile Keşan gezilecek yerler listesinin tamamını kaplayacak güzelliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Hersekzade Ahmet Paşa Camii: Hersekzade Ahmet Paşa Camii, 16. yüzyılın başlarında inşa ettiriliyor. Camide bir kitabe bulunmuyor bu sebeple caminin tarihi hakkındaki bilgilere dönem kaynaklarından ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi içerisinde bulunan bilgilerden ulaşabiliyoruz. Osmanlı vezirlerinden Ahmet Paşa tarafından yaptırılan bu caminin minaresi kurşunla kaplı olarak karşımıza çıkıyor.

İç ve dış mimarisinin güzelliği ve sahip olduğu detaylar ise ziyaretçiler tarafından hayranlıkla karşılanıyor. Günümüze harap bir halde de olsa ulaşmayı başarabilen bu camiyi, Edirne Keşan gezilecek yerler içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Saros Körfezi: Keşan gezilecek yerler listesinin en kıymetli mekanlarından bir tanesi Saros Körfezi olarak karşımıza çıkıyor. Körfez, İstanbul’a da yaklaşık 2 saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Bu bağlamda yaz sezonlarında günübirlik tatilcilerin de uğrak rotalarından bir tanesi olarak değerlendiriliyor.

Körfezin sahip olduğu mükemmel doğasının yanı sıra kendi kendini temizleme özelliğine sahip olması da onu benzerlerinden ayırıyor. Öyle ki dünyada bu özelliğe sahip sayılı sayıda körfez var.

Saros Körfezi’ni ziyaret ettiğinizde masmavi sularda keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Bununla birlikte su altı sporlarına meraklı iseniz de Saros Körfezi sizin için ideal bir tatil rotası olarak karşınıza çıkıyor. Bir bölümü de Keşan içerisinde bulunan Saros Körfezi’ni Keşan’da gezilecek yerler içerisine ekleyerek burayı görmeden bölgeden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

İbrice Limanı: İbrice Limanı, oldukça eski dönemlerde İzmir’den bu bölgeye gelen gemilerin yüklerinin boşaltılması amacı ile kullanılıyor. Bu bağlamda liman üzerindeki bölge geçmişten günümüze dek hamam, ticaret merkezleri ve de gümrük binaları gibi çeşitli yapıların da inşa edildiği bir yer haline geliyor.

Günümüzde ise dalışsever turistler ve yöre halkı tarafından en çok tercih edilen Keşan gezilecek yerler arasında yer alıyor. Sığ ve dalgasız bir denize sahip olan bu liman doğa ile iç içe sakin bir gün geçirmek isteyen turistlerin de sıklıkla uğradığı bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Taş Evler: Keşan’ın uzun seneler boyunca yerleşim yeri olarak tercih edildiğini biliyoruz. Keşan taş evler de bölgede karşımıza çıkan önemli tarihi dokular arasında yer alıyor. Günümüze dek ulaşmayı başarabilen bu taş evler, özellikle yörenin bir diğer önemli tarihi değeri olan Hersekzade Ahmet Paşa Camii civarında sıkça karşımıza çıkıyor.

Pek çoğunun Osmanlı Dönemi’nden günümüze ulaştığını bildiğimiz bu evleri Keşan gezilecek yerler ziyaret rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz. Sizlere oluşturduğunuz listedeki tüm mekanları keyifle gezeceğiniz bir Keşan seyahati diliyoruz.

Keşan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Keşan için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Keşan için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Edirne Saroz İbrice Limanı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keşan için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Keşan için gezilecek ücretsiz yerler : Edirne Saroz İbrice Limanı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keşan için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Keşan için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Edirne Saroz İbrice Limanı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Keşan için gezilecek yerler nelerdir?
Keşan için gezilecek yerler : Edirne Saroz İbrice Limanı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.