Demirköy Gezilecek Yerler

Kırklareli’nin nadide değerlerinden biri olan Demirköy, mağara ve kalelerinin yanı sıra muhteşem longoz ormanlarıyla doğa tutkunlarının buluşma noktalarından biri…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Demirköy Gezilecek Yerler

Toplam 10 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Doğa harikası"

"Tenekede tavuk mutlaka yiyin"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum

"Çok gozel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"İğneada Limanköy"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Demirköy Gezilecek Yerler

Kırklareli'nin nadide değerlerinden biri olan Demirköy, mağara ve kalelerinin yanı sıra muhteşem longoz ormanlarıyla doğa tutkunlarının buluşma noktalarından biri…

İsmini çevresindeki demir madenlerinden alan Demirköy, madenlerin yanı sıra eşsiz doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Kırklareli'nin Bulgaristan sınırında yer alan ilçe, ziyaretçilerini bölgede kışların oldukça sert geçmesi nedeniyle özellikle bahar ya da yaz aylarında ağırlıyor. Siz de Demirköy'de gezilecek yerleri merak ediyor ve bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız yazıya bir göz atın.

İğneada:Demirköy ilçe sınırları içerisinde yer alan İğneada, hafta sonları gibi kısa kaçamaklar için sıklıkla tercih ediliyor. Beldenin 20 kilometrelik geniş kumsala sahip olmasının yanı sıra muhteşem İğneada Longozu da gelen ziyaretçileri büyüleyen özelliklerinden biri. Bu nedenle Demirköy ziyaretiniz sırasında İğneada'yı, longoz ormanlarını ve İğneada Feneri'ni planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Beğendik Köyü:Kendine has bir güzelliğe sahip olan Beğendik Köyü, tertemiz bir denize ve bozulmamış muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz aylarında yalnızca müdavimleri tarafından denize girmek için tercih edilen köy bu nedenle kalabalıktan oldukça uzak. Köyde herhangi bir tesisin bulunmaması onu yalnızca günübirlik geziler için tercih edilebilir hale getiriyor.

İğneada Limanköy:Seyahat sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Limanköy'dür. Minik bir ve sevimli bir yer olan köy, aynı zamanda İğneada Longoz Ormanları'na çok yakın konumda yer alıyor. Daha çok doğal güzellik görmek isterseniz Limanköy'ü de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sislioba Kalesi:Yolu Demirköy'e düşenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri de adeta tarih ve doğanın iç içe olduğu nadir yerlerden olan Sislioba Kalesi. Demirköy ilçesine bağlı Sislioba Köyü'nde yer alan kale, köye 4 km mesafede konumlanıyor. Kaleye ulaşım ise orman içerisinden uzun bir yürüyüşle sağlanabiliyor. Bu da onu pek çok tarihi duraktan farklı kılan özelliklerden biri.

Longoz Ormanları:Demirköy'le adeta özdeşleşmiş olan longoz ormanları bölgenin en çok ziyaretçi çeken duraklarından biri. Birbirinden çeşitli su ve kara canlısına yaşam alanı sunan ormanlar, özellikle doğaseverlerin akınına uğruyor. Bulanık Dere Longozu, Hamam Gölü ve Longozu, Saka Gölü Longozu ve Bulanık Meşe Ormanı Demirköy'de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Demirköy gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Beğendik Köyü
Beğendik Köyü

-

Doğa harikası

Hava beleş, su beleş, deniz beleş, gel sen de yerleş kardeş... Doğa harikası.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Karanlık Köyü
Karanlık Köyü

-

Çok gozel bir yer

Çok isderdim orada yaşayam, ora çok gozel bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Beğendik Köyü
Beğendik Köyü

-

Tenekede tavuk mutlaka yiyin

Beğendik Köyü'ne 04 Eylül 2016 tarihinde tenekede tavuk Sabri Bey ve oğlu Erdal uğramadan, tavuk yemeden dönmeyin dediler. Biz de özellikle karavan arabamla eşimle beraber gittik. Yolda arabamın lastiği patladı, inanın köydeki insanlar yardım etmek için sıraya girdiler, inanın lastiği 15 kişi ile birlikte değiştirdik, çok mutlu olduk, çok şaşırdık. Herkese çok teşekkür ederim. Böyle bir anı yaşadık. Bu arada tenekede tavuk harika idi. İğneada'ya gidip de Beğendik Köyü'nde tenekede tavuk mutlaka yiyin, tavsiye ederim, hoşça kalın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bulanık Dere Longozu
Bulanık Dere Longozu

-

Çok güzel

Çok güzel, o kadar güzel ki…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Beğendik Köyü
Beğendik Köyü

-

Beğendik Köyü

Çocukluklarını özlediklerinde, Bulgaristan'dan yayın yapan radyolarda Bulgarca türküler dinlerken hüzünlenen öyküler dinleyeceğiniz bir köy.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İğneada Limanköy
İğneada Limanköy

-

İğneada Limanköy

Limanköy bir film platosu gibi. Virginia Wolf romanlarından bir kesit gibi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)